Echo z lůna Prague International Streetball Cupu 2019

M-Křemen o náročnosti turnaje, zraněních či specifikách basketu 3x3

Michal leží na palubovce po jednom ze soubojů.

Michal leží na palubovce po jednom ze soubojů.

15.07. 15:53:16 První sezonu působí v týmu Humpolec Bernard bejvalej top ligovej křídelník s přesnou muškou Michal Křemen. Na letošním ročníku prestižního mezinárodního turnaje se mu s jeho družinou povedlo vybojovat druhou příčku. V interview popsal, jaký trable jeho tým v průběhu potkaly, proč byl ruskej soupeř dvakrát nad jejich síly, o kvalitě samotnýho turnaje i náročnosti a specifikách trojkovýho basketu.

Michale, jak moc Tě mrzí finálová porážka s ruským týmem Inanomo Moscow? Kde hledáš její příčiny a důvody?
Určitě nás to mrzí, ale na to, že jsme celej turnaj odehráli takřka ve třech, tak si myslím, že je to úspěch. Roman Radovskii si zranil koleno, já jsem v posledním zápase dostal migrénu, takže finále kluci hráli vlastně ve dvou. Myslím si, že na tu „bídu“ nakonec dobrý.

Poslední dvě trefy v semifinále včetně tý vítězný jsi proměnil Ty. Měl jsi z toho velkou radost a zároveň pocítil určitou úlevu, že jsi týmu takhle výrazně pomohl do finále?
Jsem hrozně rád, že můžu pomoct a že tam nejsem jenom do počtu. Ale myslím si, že ten zápas zachránil spíš Roman Zachrla, když jsme prohrávali asi o čtyři body, tak dal tři trojky po sobě během půl minuty, čímž nás vrátil do zápasu. Hrajeme jako tým a samozřejmě potěší, když člověk může pomoct.

Když vezmeme turnaj v globálu, tak jak ho hodnotíš?
Organizace je super a kvalita týmů je taky velmi dobrá. Jsem překvapenej a je vidět, že už to má iks let nějakou tradici. Dobrej turnaj, opravdu se mi líbí!

Kterej soupeř v turnajovým pavouku byl nejtěžší a proti komu se Vám naopak hrálo nejlíp?
Nejnáročnější byly určitě zápasy s ruským týmem Inanomo Moscow. Porazili nás dvakrát, jsou na tom silově a fyzicky dobře. Navíc jsme ještě hráli ve složení, že Romana Zachrlu bolí koleno a dlouho netrénoval. Nebyli jsme komplet, ale na to se nechci vymlouvat, hráli prostě dobře.

Nejlehčí soupeř? Ani nevím, měli jsme zápasy takový tip ťop, nevyhrávali jsme o moc bodů. Ale nejsnadnější bylo asi utkání proti mladým klukům z týmu Profi Amatéři. V tom utkání jsme vedli o dost bodů, ale podcenili jsme to a málem jsme ještě prohráli.

Ty vlastně letos objíždíš s Humpolcem turnaje prvním rokem. Jak zatím svoje působení v tomhle týmu hodnotíš?
Že jsem si toho nabral moc. (smích) Je to v mejch letech hrozně fyzicky náročný. Myslel jsem si, že to bude lehčí, možná jsem si toho nabral opravdu trochu moc. Ale rozhodl jsem se, že s klukama tu sezonu odjedu a potom uvidíme, co bude dál.

Jak náročnej pro Tebe byl přechod na trojkovej basket?
Je to jenom o fyzičce. Kdo má lepší fyzičku, tak je na tom líp, protože tady se člověk de facto nezastaví jako v pětkovým basketu. Tam se člověk může schovat a když už má nějaký zkušenosti, ví, kam si stoupnout, ale tady to nefunguje. Tady člověk fakt musí lítat a makat.

Máš v trojkovým basketu nějaký nejbližší, ale třeba i vzdálenější osobní cíle?
Osobní cíle nemám žádný, spíš chci, abychom s klukama něco vyhráli. Tenhle rok oproti loňskýmu, kdy hráli, je bohužel špatnej. Začali jsme možná trochu později, do toho pořád někdo zraněnej, Šiša (Ondra Šiška, pozn.) se zatím připojil na dva turnaje, což je úplně „jinej“ hráč pro trojkovej basket. Není to úplně takový, jak jsme si představovali, ale sezonu dojedeme a uvidíme, jestli bude ještě nějakej úspěch.

Poturnajový echo včetně výsledků vyřazovacích zápasů najdeš ve starším článku ZDE.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS