Nejlepší trojkařka PSLka 2019 pod drobnohledem

L-K o milé trofeji, vlastní afterparty či atmošce Strahova

Lucie (ve výskoku) na Labském poháru 2018.

Lucie (ve výskoku) na Labském poháru 2018.

02.10. 15:17:59 Nejlepší snajperkou zpoza trojkovýho oblouku se v letošním ročníku Pražské streetballové ligy stala Lucie Kysilková, jež trofej vyhrála poprvý. Radost jí udělala, ale jak sama přiznává, na první místo staví užít si hru s týmem. Dočkáme se týmu H-F-B i v roce 2020?

Lucko, na letošním ročníku Pražské streetballové ligy ses stala nejlepší trojkařkou. Jak velkou Ti tohle ocenění udělalo radost? A jak vysoko ho ve svojí kariéře stavíš?
Já nikdy statistiky moc nesledovala, tak je to určitě milé, že to sem tam padalo i do koše, ale pro mě už je teď spíš na prvním místě užít si co nejvíc hru s holkama - a ať je výhra, nebo není, tak nálada je pořád stejně dobrá.

Čemu přičítáš svou přesnou dalekonosnou mušku? Cítila ses v zápasech skvěle, nebo to bylo dáno i kvalitní přípravou a dobrou sezonu pětkovýho basketu?
Já už přes rok basketbal hrát nestíhám, takže se moc nepřipravuju. Myslím, že Pražská streetbalová liga a atmosféra Strahova Vás nakopne sama osobně bez nějaké velké dřiny a příprav. Chytnu míč po roce a každým zápasem je to vždy lepší a lepší. My máme takové pomalejší začátky, ale poslední zápasy už patříme mezi TOP. (úsměv)

Kolikátou individuální trofej v kariéře jsi vlastně vybojovala?
Individuální trofeje asi žádné ani nemám.

Oslavila jsi nějak její zisk? Užily jste si s holkama z týmu po turnaji afterparty?
My jsme si užily svoji vlastní afterparty po posledním zápase, to vždycky kofola teče proudem. (usměje se) Bohužel se nám nepodařilo probojovat do finálových zápasů.

S celkem H-F-B se Vám tedy nepovedlo dostat na bednu. Co Vám k tomu podle Tvýho názoru chybělo?
Asi širší lavička. Vždy se sejdeme ve třech, čtyřech - a ono je pak docela těžké odehrát tři zápasy bez možnosti střídání a oddechu.

Jak sis i přesto letošní ročník PSLka užila? Cítila jsi stejně jako ostatní opět pozitivní a pohodovou atmosféru linoucí se mezi strahovskými kolejemi?
Právě proto tam chodíme, abysme si užily streetball. Je to moc fajn akce s moc fajn lidičkama, takže je radost se zúčastnit. Je skvělé, že i když už v basketu moc nejste, tak se sejdete s lidma, co máte rádi - a u sportu, který milujete.

Už jste se s holkama z týmu bavily o účasti v roce 2020? Máte chuť a motivaci se znovu přihlásit a bojovat o nejvyšší příčky?
Uvidíme. Určitě chceme, ale záleží na zdraví a okolnostech. Holt už nejsme nejmladší. (usměje se)

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [2]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS