Série rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2019

M-Kolík: Co mi blesklo hlavou? Že jsme nejlepším streetovým týmem v ČR

Matěj s klukama z Turbošneků během VELKÝHO finále.

08.10. 09:56:31 Matěj Kolík se chopil kapitánský taktovky jako správnej vůdce smečky a dotáhl svou ekipu Turbošneci až na první flek v kategorii Mini U12 – kluci ve VELKÝM pohárovým finále. Co si během něj nejvíc užil a co ho motivovalo? Co kluky nakoplo k triumfu? A jaký ambice má kápo týmu pro letošní sezonu?

Matěji, Váš tým Turbošneci opanoval ve finále Českého streetballového poháru 2019 kategorii Mini U12 – kluci. Jak sis finálovej triumf vychutnal? Co Ti po finálový výhře jako první blesklo hlavou?
Moc jsem si ho vychutnal, protože jsme byli rádi, že těžké zápasy máme za sebou. Hlavou mi při tom proběhlo, že jsme nejlepším týmem ve streetballu v ČR.

Co sis během finále nejvíc užil a jakou nejsilnější vzpomínku nebo zážitek si z něj odneseš?
Nejvíc jsem si užil atmosféru diváků a rapu (moderátora Mc Kajaka), který nás motivoval.

Jak se Váš triumf ve finále rodil? Kdy jsi začal opravdu věřit, že byste to mohli dotáhnout až na vrchol?
Vítězství jsme věřili až po tom, co se mi povedla střela za dva body - a ta nás nakopla k vítězství.

Do finále jste se probojovali z kvalifikační stanice v Novém Bydžově, kde jste však startovali ve starší kategorii U14 a v ní skončili na třetí příčce. Jak sis tenhle turnaj Ty osobně užil a čím byl pro Tebe specifickej a zajímavej?
Moc jsem si ho užil, protože jsme si mohli porovnat síly se staršími hráči. Turnaj byl pro mě specifický v tom, že to bylo velmi vyrovnané a dramatické, nakonec rozhodovaly vzájemné zápasy mezi nejlepšími. Další zajímavostí bylo, že v našem kvalifikačním turnaji naše kategorie nebyla, na rozdíl od finále v Praze, kde byla.

Stavíš jednoznačně vejš triumf ve finále, i když jste ho získali v mladší kategorii?
Ano, protože to byl prostě obrovský úspěch. V U14 nám to tolik nešlo a nebyli jsme ještě sehraní.

Nadchly Vás oba dva turnaje natolik, že se na Vaši účast můžeme těšit i v příští sezoně?
Na finálový turnaj pojedeme rádi, pokud se na něj kvalifikujeme, ale v Bydžově nás to moc nenadchlo, takže pokud tam nebude kvalifikace na finálový turnaj, tak tam nepojedeme a pojedeme na kvalifikaci jinam.

Aktuálně již probíhá sezona basketu pět na pět. Čí barvy v něm hájíš a jak se Vám zatím daří?
Hraju za BK Synthesia Pardubice a zatím se nám daří na jedničku. Naším cílem je dostat se minimálně do čtvrtfinále Mistrovství České republiky.

autor:Česká streetballová federace