Morgans, třetí tým na pásce PSLka 2019

K-Fadrhonsová: Třetí místo pro mě byla třešnička na dortu!

Karolína (s míčem) při zápase finálového turnaje.

Karolína (s míčem) při zápase finálového turnaje.

08.10. 18:04:43 Premiérovou zkušenost s Pražskou streetballovou ligou letos udělala Karolína Fadrhonsová, která s týmem Morgans mezi ženami urvala bronz. V poutavým interview tahle 172 vysoká ballerka vypráví, čím ji PSLko zaujalo a okouzlilo, jaký setkání jí udělalo největší radost, co prožívala na mezinárodním turnaji, kde přes ní smečoval Dan Zach, či o zítřejší premiéře a ambicích Strakonic v nové sezoně Renomia ŽBL.

Karolíno, s týmem Morgans se Vám letos povedlo vybojovat třetí místo ve finálovém turnaji Pražské streetballové ligy. Jakou Tobě osobně tahle placka udělala radost?
Byla to má premiéra a nová zkušenost s Pražskou streetballovou ligou - a musím říct, že to bylo velice milé překvapení. Třetí místo pro mě byla jen třešnička na dortu, protože jsem nečekala, že bysme mohly dosáhnout takových dobrých výsledků.

Jak sis celej průběh finálového turnaje užívala a co se Ti v jeho průběhu nejvíc líbilo?
Byla to zábava, člověk se během pauzy může dojít občerstvit a zároveň potká mnoho známých tváří z basketbalového světa.

Popiš ze svýho úhlu pohledu zápas o třetí místo. Co podle Tebe rozhodlo a v čem jste svýho soka dokázaly nejvíc přehrávat?
Myslím si, že naší slabinou byl špatný doskok a nedůslednost, co se týče obrany v podkošovém prostoru. Když jsme prostřídaly, občas v naší rotaci chyběl silný pivot - a my neměly síly odstavit hráče.

Čím myslíš, že je PSLko stále tak výjimečný a zajímavý, že ho balleři a ballerky i v době rozmachu 3x3 v hojným počtu hrajou a rok co rok se na strahovský koleje rádi vracejí?
Jak jsem již zmínila, na PSLko chodí známé tváře. Každý týden jsem potkala někoho, s kým jsem hrála, kdo mě trénoval nebo prostě jen lidi, které znám od vidění už mnoho let. Na finále jsem měla možnost potkat Julii Reisingerovou, což pro mě bylo super překvapení, jelikož jsem neměla ponětí o tom, kdy je v Praze a kdy ve Španělsku.

Jak jste si s holkama užily poturnajovou afterparty a jak jste zisk bronzu společně oslavily?
Dobrá otázka, samozřejmě, že afterparty byla divočina. (rozesměje se)

Mohli jsme Tě vidět i na Prague International Streetball Cupu, kde přes Tebe smečoval Dan Zach. Jak se Ti smečařská soutěž líbila? Zamlouvaly se Ti víc kousky vítěze Jakuba Heyera, nebo právě obhájce titulu Dana?
Super atmosféra, bylo to poprvé, co jsem se nechala přemluvit, abych byla v pětce lidí, které Dan přeskočí. Musím říct, že jsem měla strach, ale od té doby jsem byla vždy na place, když se Dan chystal skákat. Jsme s Danem kamarádi už odmala, takže samozřejmě jeho kousky jsou pro mě nejlepší.

A co samotnej mezinárodní turnaj – zaujala Tě konfrontace top českejch a zahraničních mančaftů, která se prvně v historii konala v krytý hale?
Jsem ráda, že se trojkového basketu účastní i týmy ze zahraničí a ukazují jiný styl basketu. Zápasy jsou poté vyhecované a probíhá více tvrdých soubojů, které diváky přitahují.

Zítra vstupuješ do nový sezony Renomia ŽBL v dresu Strakonic zápasem proti KP Brno. Jaký jsou Tvoje osobní cíle do nadcházejícího ročníku? A jaký ambice máte jako tým?
Chci, abysme ukázaly náš progres a to, že dokážeme hrát basketbal na slušné úrovni i bez zahraničních hráček.

Mé ambice jsou prosté - pomoct týmu být lepší a zároveň se sama poučit z vlastních chyb, protože to posouvá nejen mě, ale i tým.

I když všichni víme, že naše loňská sezona nedopadla podle našich představ, tak není důvod se za něco stydět. Nikdy jsme nevypustily žádný zápas a bojovaly až do konce - a o tom to je, nevzdat to.

Foto: Rostislav Málek

 

autor:Česká streetballová federace

foto [5]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS