Echo Prague International Streetball Cupu 2019

R-Zachrla o zranění(ch), stříbru jako úspěchu i budoucnosti Humpolce

Roman se snaží zakončit v zápase proti Moskvě.

Roman se snaží zakončit v zápase proti Moskvě.

19.11. 17:05:52 Po loňským triumfu se letos Humpolec Bernard musel na mezinárodním turnaji sklonit před nájezdníky z Ruska a bral tak druhej flek. Během turnaje, ale i celý sezony, tým provázely zdravotní lapálie. O jejich četnosti, poklesu v žebříčku FIBA, plánech do budoucna i samotným turnaji na Folimance jsme si povídali s Romanem Zachrlou.

Romane, s Humpolcem se Vám letos na Prague International Streetball Cupu nepovedlo obhájit loňskej triumf a skončili jste na druhý příčce. Považuješ i tak stříbro za velkej úspěch?
Vzhledem k okolnostem ano.

Ve finále byl nad Vaše síly ruskej celek Inanomo Moscow. Co v Tvejch očích rozhodlo a v čem byla největší síla těchto chasníků?
Rozhodlo to, ze nám došly síly. Jestli si dobře pamatuji, tak hned v prvním zápase se nám zranil Roman Radovskii. Ukázal velkou bojovnost, když i se zraněným kolenem vyběhl na chvilku do zápasu, aby nám veteránům (rozesměje se) pomohl. Bohužel turnaj nedohrál a zbytek jsme dohrávali ve třech. Inanomo je kvalitní celek, který se pohybuje v top dvaceti týmech světa.

Byla podle Tebe obecně kvalita týmů na vyšší úrovni než loni?
Myslím si, že určitě ano - a to je jen dobře.

Kvůli počasí se turnaj neodehrál na Václavském náměstí, ale ve Sportovní hale Folimanka. Jak Ti tamní hala seděla? Litoval jsi hodně, že se nemohlo hrát venku, kde by navíc byla bouřlivější divácká kulisa?
Podmínky jsme měli všichni stejné. Hrát na Folimance mi nevadilo, ale venku by to bylo určitě zábavnější.

V letošní sezoně Váš celek provázely – nejen na Prague International Streetball Cupu - četný zdravotní problémy, který se nevyhnuly ani Tobě osobně. Jak moc to v globálu sezonu Humpolce ovlivnilo?
Ovlivnilo nás to výrazně. Z devátého místa světového žebříčku jsme spadli pod třicátou příčku. V příští sezoně budeme muset znovu bojovat, abysme se probili do top 30.

Nováčkem v týmu pro letošní sezonu byl Michal Křemen, některý turnaje za Vás odehrál i Dan Zach. Jak oba dva zapadli a v čem jsou jejich největší přednosti, jimiž tým obohatili?
Zapadli dobře. Dan je mladý hráč, který má spoustu energie a dokáže ji přenést na hřiště. Stejně tak Michal, který na hřiště přinášel především zkušenost a klid. Staronovým hráčem byl taky Jan Kratochvíl, který nám svou bojovností pomáhal v průběhu sezony.

Oproti loňsku se Vám na turnajích tolik nedařilo. Čemu kromě řady zmíněnejch zranění to primárně přičítáš
V zásadě to ovlivnila hlavně četnost zranění, kvůli tomu jsme toho spolu moc nenatrénovali a neodehráli ve stabilní sestavě. Chyběl taky Ondřej Šiška, který měl klubové povinnosti. 3x3 je olympijský sport, konkurence se zvedá. Pokud vše nefunguje na sto procent, nemůžeme čekat velké úspěchy.

Už jste se s kapitánem týmu Ondrou Dygrýnem bavili, jestli budete pokračovat i v příští sezoně? Už víš, v jaký to případně bude sestavě
Pokračovat určitě budeme. Sestava je zatím otevřená.

A co Ty osobně? Máš i nadále motivaci a chuť bojovat na kolbištích turnajů 3x3?
Jasně, basket 3x3 mě baví - a pokud to půjde, budu pokračovat dál.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [6]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS