Vítěz Slam Dunk Battle for Europe na Prague International Streetball Cupu 2016

Rozhovor s Karlisem Apsitisem

03.09. 09:40:18 Svými kousky bavil zaplněné tribuny na Václavském náměstí a zaslouženě si odnesl trofej pro nejlepšího smečaře letošního ročníku PIS Cupu! Jako bonus navíc přihodil i třetí příčku se svým týmem HDGhetto.TV/Ra Propertier, jehož byl kapitánem. Řeč je o Karlisi Apsitisovi, z jehož slov v interview vyplývá, že ze svého smečařského triumfu i turnaje samotného byl opravdu unešený a moc si ho užil!

Karlisi, vyhrál jsi smečařskou soutěž na Slam Dunk Battle for Europe na Prague International Streetball Cupu 2016. Co na svůj triumf říkáš?
Zúčastnit se smečařské soutěže pro mě vůbec nebylo prioritou, hlavním cílem bylo vyhrát turnaj s mým týmem HDGhetto.TV/Ra Propertier. Ale samozřejmě jsem vděčný a šťastný za šanci ukázat své dovednosti na celém světě – a naštěstí jsem byl schopen soutěž vyhrát!

Byl jsi se svými dunky spokojený?
Byli jsme jen tři smečaři, z nichž každý má dva pokusy ukázat se, takže musíš být připraven předvést to nejlepší a soutěž ovládnout.

Co jsi říkal na atmosféru, která na turnaji vládla?
Miluji to! Dobrá hudba, hodně diváků a moderátor MC Kajak byl jedním z nejlepších „spíkrů“, jaké jsem kdy viděl – a na nás hráčích už potom je, abychom se postarali o hraní streetballu. To vše na jednom místě, nemůže být nic lepšího než tohle!

Turnaj se hrál na Václavském náměstí. Je to podle Tvého názoru pěkné místo v Praze pro hraní streetu?
Praha je krásné město a Václavské náměstí nebylo výjimkou!

Se svým týmem jsi na turnaji obsadil konečné třetí místo. Považuješ to za úspěch?
Musím se přiznat, že ano. Samozřejmě jako u každého sportovce bylo mým cílem turnaj vyhrát, ale zvítězit na konci v posledním zápase, to je skvělý pocit!

autor:Česká streetballová federace