Severská bitva 2016

Jaký byl čtvrtý ročník „Severky“ v Ústí nad Labem?

08.01. 09:40:21 V sobotu 17. prosince 2016 se v hale kolejí UJEPu konalo pod taktovkou Rumoborců čtvrté pokračování Severské bitvy, již i letos významně podpořila Streetball mania. Jak probíhala na novém místě? Kdo ovládl turnaj i dovednostní soutěže? A kolik se tentokrát vybralo pro Davídka? O tom už více na následujících řádcích.

Turnaje, jenž se letos kromě nového prostředí konal i netradičně mezi svátky, se zúčastnilo čtrnáct týmů. Plánováno bylo patnáct družstev, ovšem jeden tým bohužel nechal pořadatele na holičkách, což ovšem nebyla situace, s níž by si neuměli poradit a vyřešit ji.

Systém turnaje zůstal stejný: hrálo se ve čtyřech skupinách, z nichž vítězové postoupili přímo do čtvrtfinále, načež týmy na druhých a třetích si společně zahráli ještě o kolo více. A z nich nakonec vzešel král čtvrtého ročníku Severské bitvy (SB).

Jednou z událostí letošního ročníku tohoto indoor streetového turnaje se stal návrat ústeckých odchovanců Loko Legends, kteří se po několikaletém půstu rozhodli znovu zúčastnit, a to i v autentických dobových dresech reprezentujících jejich slavnou éru. Mezi tradiční účastníky se již dají zařadit kladenští rytíři Sat-ani.

Nejvíce však letos zazářili nováčci turnaje, Sokolíčci (ti loni brali druhé místo na Labském streetballovém poháru a dokázali urvat prvenství ve finále Českého streetballového poháru i na prestižním Prague International Streetball Cupu), kteří získali celkově dvě trofeje.

Na smečařský trůn v letošním ročníku SB usedl všem účastníkům turnajů Streetball manie dobře známý Vojta Inger alias Lamík, jenž svými kousky pravidelně baví fanoušky a v loňské sezoně dokázal tuto disciplínu opanovat jak na Labském streetballovém poháru, tak i ve finále ČSP na střeše Centra Černý Most. Nejlepším snajprem zpoza trojkového oblouku se stal Honza Štěpánek alias Dalmish ze Sokolíčků.

Z turnajového pavouku nakonec třetí příčku vydřel ústecký celek Vemena z ryby. Ve finálovém špílu si to rozdali Dej koš a Sokolíčci, kteří zvítězili a opanovali turnaj jako již třetí pražský celek v řadě. Že by dobře potrénovali (a to nejen oni) na následující sezonu našich turnajů? Nechme se překvapit!

I letošní ročník Severské bitvy měl charitativní podtext, když se opět vybíraly peníze pro malého Davídka. Letošní ročník nakonec vynesl částku 9.711 Kč, která putuje na dobré účely. Všem, kteří přispěli, srdečně děkujeme!

Celý turnaj se znovou odehrál ve velmi přátelské a pohodové atmosféře. Již nyní se společně těšíme na Severskou bitvu 2017!

Video z letošního ročníku SB najdeš ZDE.

Foto: Rumoborci

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS