22. ročník Labského streetballového poháru v Děčíně

Magické představení pro malé, velké i nejmenší!

Mužské týmy na medailových pozicích na LSP 2017

Mužské týmy na medailových pozicích na LSP 2017

23.05. 09:59:46 V sobotu 20. května 2017 se v Děčíně na parkovišti pod knihovnou odehrál v pořadí již dvaadvacátý ročník nejstaršího streetballového turnaje hraného na území České republiky, Labského streetballového poháru, jenž byl i letos úvodním turnajem celého Českého streetballového poháru. Co turnaji dodalo ty správné grády, jaká panovala atmosféra a proč se turnaj nečekaně protáhl? O tom už více v obsáhlém reportu.

Po celý sobotní den bylo u Labe velmi příznivé počasí, pod mrakem, nebylo slunečno ani deštivo, přesně to, co mají streetballeři rádi, prostě značka ideál. Objednávka opět dorazila na správné místo, což nás moc těší! Ani letos nechyběla jedna výjimečná věc, jež turnaj již léta provází a je jeho nedílnou součástí, a to streetballový podběrák, jímž byl i letos z řeky Labe vyloven nejeden balon.

Ještě než byl odšpuntován samotný turnaj, došlo na několik příjemných slov. Jako první promluvila primátorka statutárního města Děčín Mgr. Marie Blažková, prezident České streetballové federace Ing. Igor Bayer a kapitán Válečníků/BK ARMEX Děčín Jakub „Kouba“ Houška. Paní primátorka popřála všem radost ze hry a hodně štěstí, Igor Bayer promluvil o instalaci dalších streetových košů po Děčíně (je jichž už pětadvacet v různých koutech republiky, v Děčíně byly vloni instalovány dva nové a letos jsou v plánu další čtyři), podpoře celého svého „streeťáckého“ týmu i rodiny, radosti z účasti ratoletostí Dělníků, což byl tým, jenž stál na samém počátku celého turnaje a jenž ho také třikrát vyhrál. A v neposlední řadě se s Jakubem Houškou oba dva shodli, že kategorie U10 smíšené, kterou společně „upekli“ a do níž se přihlásilo nakonec deset týmů, byla skvělou volbou!

Celkově se turnaje zúčastnilo neskutečných 61 týmů!!!, což vzalo na chvíli slova a dojalo i moderátora celé akce MC Kajaka, jenž poté opět předvedl neopakovatelnou show a dokázal celý Děčín rozhýbat a postavit na nohy.

Po slavnostním zahájení a hromadném focení už odstartovaly první zápasy ve skupinách, které se hrály na celkem jedenácti hřištích a ze všech hráčů i hráček od úvodního hvizdu čišelo nadšení a chuť tento legendární turnaj opanovat. Nechyběla ani doprovodná vystoupení v podání tanečních vystoupení skupiny HER MAJESTY Dance Company.

Kromě tuhých bitev v jednotlivých kategoriích se diváci dočkali opět i dvou dovednostních soutěží. Titul ve smečařské soutěži dokázal obhájit Vojta Inger alias Lamík, jenž vloni ovládl jak LSP, tak i finále ČSP! Za své kousky obdržel nejvíc bodů od poroty ve složení Igor Bayer, Tereza Pecková (ligová hráčka KP Brno), Jakub Krakovič, Šimon Ježek (oba hráči BK ARMEX Děčín), Ota Horák a Jirka Veiner (dva z výše zmiňovaného týmu Dělníků). Interview s Lamíkem již nyní najdeš ZDE.

Ve druhé soutěži, 3pt Shootoutu, rozhodlo o vítězi až třetí kolo, kdy z pěti pokusů tři prohnal síťkou a na trůn tak poprvé v životě usedl Adam Fujera, jenž měl z výhry obrovskou radost a podle svých slov se také již moc těší na finále na Čerňáku. Se svým týmem Loptaři navíc bral prvenství i v kategorii juniorů U18.

Na turnaji se tedy objevili i ligouši z BK ARMEX Děčín, kteří se letos potřetí v řadě probojovali do finále Kooperativa NBL, kde válčí opět s Nymburkem. Děčín je město hře s oranžovými míči pod bezednými koši prostě zaslíbené!

61. To je číslo, které nám bude znít v uších asi ještě hodně dlouho. Tolik týmů na jednom místě a v jeden den. Všem za to patří obrovské poděkování a pro nás všechny je to ocenění naší práce, čehož si i my moc ceníme!

A právě díky tomuto počtu týmů se turnaj o něco protáhl, když finálové boje skončily před půl sedmou večerní. Předání stylových cen, medailí a diplomů se ujali Igor Bayer a Jakubové Houška s Krakovičem.

Karavana Českého streetballového poháru však jede dál, těšíme se na Tebe při dalších zastávkách v Novém Bydžově, Plzni a v Praze na střeše Centra Černý Most, kde proběhne nejen pražské kolo, ale také celý pohár vyvrcholí monstrózním finále! Takže makej, trénuj a hlas se na další turnaje!

Foto: Jan Berghauer

autor:Česká streetballová federace

foto [6]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS