Prague International Streetball Cup 2017

Odpalujeme... zahraniční týmy No.2!

Jeden z borců lotyšského týmu Ghetto Basket.

13.07. 19:24:52 Řítí se na Tebe druhé tsunami zahraničních týmů, které se představí o tomto víkendu na nejstarším mezinárodním evropském streetballovém turnaji v matce měst, na PIS Cupu 2017. Na koho že se tedy můžeš těšit?

Ghetto Basket (Lotyšsko):
Z prostřední ze tří pobaltských zemí, Lotyšska, letos dorazí na turnaj zástupce věhlasného Ghetto Basketu. Dohromady tvoří čtveřice týmu velmi zajímavý a silný mix, jeho borci jsou ověnčeni řadou individuálních i týmových úspěchů!

Kapitán Renars Uzraug vyhrál Tallinn open streetball cup a třetí příčku vybojoval na Moscow open. Ivars Rihards Žvigur dokázal už dokonce jedenkrát v České republice triumfovat.

Ivars patří také k jedněm z nejlepších dunkerů v Lotyšsku, vyhrál několik soutěží po celé Evropě a již nyní je dle svých slov nažhavený předvést svoje kousky i v Praze a porvat se o prize money 500 eur. Tak co, kdo tohohle borce v leteckých kouscích vyzve?

Soupiska lotyšského celku Ghetto Basket:
1. Renars Uzraug, 33 let, 180 cm (kapitán)
2. Ivars Rihards Žvigur, 21 let, 200 cm
3. Pauls Bergs, 22 let, 195 cm
4. Roberts Žubulis, 21 let, 204 cm

Extra Auto Vrbas (Srbsko):
Pokud ses těšil na tým ze Srbska, tak Ti plníme Tvé přání. Celek Extra Auto Vrbas je ve streetballovém světě sice nový, hraje spolu od letošního jara, ale ukazuje se jako velmi kompaktní. Do Prahy míří tým napěchovaný úspěchy a natěšený připsat si primát v další zemi!

Složení týmu Extra Auto Vrbas:
1. Petar Perunovič, 26 let, 193 cm (kapitán)
2. Stefan Ratkovič, 28 let, 187 cm
3. Ljubomir Miljanič, 21 let, 198 cm

The Jackals (Rumunsko):
Posledním týmem ze zahraničí, jenž si před vypuknutím letošního PIS Cupu představíme, je z Rumunska a nese název The Jackals.

Valentin Veselovski a spol. se mohou pyšnit dvěma třetími fleky z domácích podniků, a to z Suceava Streetball a Baneasa Streetball. Těsně pod stupni vítězů pak tento celek skončil na turnaji Tulcea Street play. Vystoupají tito borci na jeden ze tří pódiových stupínků i na Václaváku?