Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

Rozhovor s Markétou Šulcovou

Medaile a batoh 4F pro Markétu Šulcovou.

Medaile a batoh 4F pro Markétu Šulcovou.

24.07. 21:18:24 Na trůn streetballových mistryň České republiky v kategorii žen nad 18 let letos usedl po triumfu ve finále Českého streetballového poháru tým Já a ještě tři v čele s kapitánkou Markétou Šulcovou. Jak velkou radost měla ona i její tým z prvního kariérního triumfu? Co ji ve finále nejvíc zaujalo a bylo fyzicky náročné? A má chuť triumf obhajovat? O tom už si více můžeš přečíst v rozhovoru.

Markéto, s týmem Já a ještě tři jsi dokázala ovládnout finále letošního ročníku Českého streetballového poháru na střeše Centra Černý Most v Praze. Popiš, jaké jsi po triumfu měla pocity a dojmy?
Měly jsme s holkama obrovskou radost. Tajně jsme všechny doufaly, že bychom mohly vyhrát, a povedlo se. (úsměv) Zároveň jsme byly rády, že turnaj skončil, jelikož ty dva dny za sebou spolu s velkým množstvím zápasů a v šíleném vedru byly hodně náročné.

Kdy jsi začala při prokousávání se finálovým pavoukem věřit, že by to mohlo klapnout a cinknout nejcennější kov?
Vlastně už když jsme hned v prvním zápase porazily tým Gymst, který byl v sobotu jediný, který nás porazil. V tu chvíli jsme začaly doufat, že by se opravdu zlatá medaile mohla povést.

Do finále jste se probojovaly díky druhé příčce na kvalifikačním pražském kole ČSP, kde byl nad Vaše síly právě pouze tým Gymstr, jenž ve finále uspět nedokázal. Jak bys vystoupení Vašeho celku shrnula a zhodnotila?
Turnaj jsme si přijely hlavně užít a pokusit se vyhrát. (usměje se) Myslím, že jsme předvedly pěkný basket, krásnou souhru a daly spoustu košů. Některé zápasy byly náročné, o to víc jsme byly rády za celkové vítězství.

Jak sis obecně užila velké finále? Co jsi říkala na kulisu, moderátora MC Kajaka či značný zájem týmů, kterých dorazilo ve všech kategoriích celkem 74?
Bohužel v naší kategorii žádné velké finále nebylo, jelikož jsme hrály v tabulce každý s každým a medaile se rozdávaly dle pořadí v tabulce. Tento způsob je ale vlastně nejspravedlivější a o umístění nerozhodne jeden zápas, ale celkový výkon.

Atmosféra byla skvělá, přijelo spoustu týmů a fanoušků, kteří nadšeně fandili i v tom obrovském vedru. Moderátor fungoval jako nekonečný zdroj energie a hecoval týmy do dalších a dalších výkonů.

Jak dlouho už tým Já a ještě tři brázdí české streetballové luhy a háje?
S holkama jsme hrály první turnaj ve streetu a doufám, že nebyl poslední. Toto byl tedy první turnaj a hned jsme si připsaly největších úspěch, kterého jsme mohly dosáhnout (úsměv).

Navnadilo Tě letošní vítězství natolik, že bys ho ráda se svým týmem v příští sezoně obhajovala? Můžeme se my i fanoušci na Vaši účast těšit?
Ano, určitě se těšte na to, že se společně uvidíme, a že se pokusíme obhájit zlatou medaili!

Vítězný tým ženské kategorie Já a ještě tři díky svému triumfu vybojoval originální trofeje, medaile a věcné ceny od 4F a Spaldingu, které všem hráčkám udělaly obrovskou radost!

Foto: Archiv Markéty Šulcové

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS