Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

Interview s Nikolou Caňkářovou

Nikola (druhá zprava) po výhře v pražském kole ČSP

Nikola (druhá zprava) po výhře v pražském kole ČSP

29.08. 17:52:21 Na našem webu budeme v následujících týdnech postupně vydávat rozhovory s kapitány vítězných týmů jednotlivých kategorií ve finále ČSP 2017. Druhým respondentem – po Markétě Šulcové – je Nikola Caňkářová, která jako správná lídryně dovedla mezi minižákyněmi U12 celek Bad girls k prvenství.

Nikolo, s týmem Bad girls jste dokázaly v kategorii minižákyň U12 vyhrát Český streetballový pohár 2017. Jaké byly Vaše dojmy po triumfu?
Výhru jsme vůbec nečekaly. Na turnaj mě přihlásila ségra, protože hraje každý rok, a tak jsem to chtěla zkusit taky. Nevěděly jsme, co od soupeřů čekat. Nebyly jsme zvyklé hrát bez trenérky, a tak byl první den spíš ve znamení sehrání (prvním dnem je myšleno sobotní kvalifikační pražské kolo před nedělním finále, pozn.). Turnajem jsme nakonec prošly bez jediné prohry, a když jsme měly na krku medaile pro mistryně republiky, byl to skvělý pocit.

Je to dosud Tvůj největší úspěch pod bezednými koši, který jsi v kariéře zapsala?
Na streetballové scéně ano. Obvykle se zúčastňujeme menších jednodenních turnajů, takže tohle byla první zkušenost s turnajem takové kvality.

Pouhý den před triumfem ve finále ČSP jste opanovaly i pražské kolo ČSP. Pokud bys měla oba triumfy dát na misku vah, kterého z nich si víc ceníš?
Pro mě má celostátní finále větší váhu, protože jsme mohly hrát proti týmům, které se kvalifikovaly z ostatních kol. Byl to vlastně už takový výběr lepších týmů. Druhý den bylo určitě těžší obhájit vítězství, a proto si ho cením víc.

Zašly jste se spoluhráčkami po finálovém triumfu na něco dobrého v rámci zasloužených oslav?
Jelikož má Černý Most hodně možností, kam zajít mezi zápasy, tak jsme mlsaly i během hracích dní. (smích) Po dlouhém finálovém dni, který končil až večer, jsme už neměly moc sil, takže oslavy zůstaly na doma.

Jak jsi zmínila, tohle byl první triumf Vaši družiny na tuzemské streetové scéně. Je tedy o to cennější?
Samozřejmě. V této sestavě jsme na turnaji nastoupily poprvé a hned z toho bylo první místo.

Pokud se za pražským kolem i finále ohlédneš, jak sis vlastně po oba dva dny užívala kulisu, atmosféru i moderování Mc Kajaka?
Atmosféra byla úžasná! Všichni se určitě shodnou na tom, že bez Mc Kajaka by to prostě nebylo ono. Vytvářel skvělou kulisu jak pro hráče, tak i pro diváky, a za náš tým bych mu chtěla moc poděkovat. (úsměv)

Co dalšího Tě na pražském kole, respektive finále nejvíc zaujalo, pokud bys měla cokoliv vypíchnout?
Jak jsem již říkala, vyzdvihla bych určitě výkon moderátora, který i přes takový počet hráčů a diváků neúnavně bavil všechny přítomné. S organizací turnaje jsem byla také spokojená. Vše fungovalo, jak mělo. Skvělý byl také program mezi zápasy, ani chvilku jsme se nenudily. Moc jsme si turnaj užily, nejen po basketbalové stránce. Všechny zápasy se hrály s radostí a úsměvem a myslím, že tak by to mělo být. (usměje se)

Streetball Vás evidentně chytnul. Za koho a v jaké kategorii hrajete s holkama klasický basketbal?
Hraju za Sadské vosy, v této sezoně za U13 a U14. Ve starších nás čeká první sezona v lize. Těším se, co nového přinese.

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS