Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

D-Pospíšil: Již v průběhu finále jsme věřili, že zlato urveme!

David (vlevo) s All Star team po finálové výhře.

David (vlevo) s All Star team po finálové výhře.

17.09. 15:25:59 Dalším veleúspěšným celkem minulého ročníku Českého streetballového poháru je ekipa nesoucí jméno All Star team, jež dokázala v čele s kapitánem Davidem Pospíšilem postupně vydolovat nejcennější kov na Labském streetballovém poháru, pražském kole ČSP a následně i ve finále! Co stálo za úspěchem téhle bandy a jaká byla cesta všemi podniky? A na kterém z nich jim pódiové umístění uniklo? O tom i mnohém dalším se dočteš v tomto interview.

Davide, s týmem All Star team se Vám v uplynulé sezoně podařilo v kategorii minižáků U12 vyhrát hned tři podniky Českého streetballového poháru včetně velkého finále. Streetovou sezonu tedy nelze hodnotit jinak než jako megavydařenou. Souhlasíš?
Ano, souhlasím, vydařená byla, ale šlo nám hlavně o to, abysme si turnaje užili a hráli čistě.

Postupně jste brali nejcennější kov na Labském streetballovém poháru, pražském kole ČSP a následně i v grandiózním finále. Bylo právě finále – i vzhledem k velké konkurenci – Vaším největší a zároveň nejnáročnějším „úlovkem“?
Ano, to bylo, ale máme hodně zkušeností ze starší kategorie, kde vypomáháme, takže se nám povedlo ten zápas uhrát. Soupeři hráli také skvěle, jenže nám se dařilo více.

Pokud bys měl ze svého pohledu obě vítězná kvalifikační kola plus finále porovnat. Čím byla specifická, zajímavá a jak sis je užil?
V Děčíně máme hodně přátel, tak jsme se potkali na streetballu, kde byla i úžasná atmosféra, a tak jsme si to moc užili. Ale smekám klobouk i před Jordan Minis, kteří s námi cestovali po všech streetballových turnajích. Ve hře „pět na pět” s námi hrají v Ústí nad Labem a tady museli hrát s o rok starší kategorií U14, protože v kategorii U13 se nesoutěžilo, a tak příští rok budou zase oni v sedle.

Pak jsme jeli ještě do Nového Bydžova, kde jsme se ale neumístili a Jordan Minis skončili na druhém místě. A tak s námi mohli do Prahy na finále Českého streetballového poháru, které bylo opravdu užité!

Kde podle Tvého subjektivního názoru vládla nejvíce „domácí“ atmosféra a kde to nejvíc žilo a turnaj měl pořádnou šťávu?
Myslím si, že každý turnaj byl něčím specifický, a tak nemůžu posoudit, kde to víc žilo.

Byla tohle první streetballová sezona Vašeho týmu, kterou jste absolvovali?
Ne, to nebyla, už jsme takhle byli podruhé, ale poprvé jsme se na finále v Praze umístili čtvrtí, zatímco teď jsme brali zlato.

Kdy v průběhu finále jste začali věřit, že by to mohlo klapnout? Cítili jste již v průběhu turnaje, že máte šanci vystoupat až na vrchol?
Ano, hned po pár zápasech, které jsme vysoko vyhráli, jsme pak už chodili do zápasů jako favoriti. A tak jsme věděli, že na to máme.

Když se Vašemu celku tak dařilo v letošní sezoně, můžeme se na obhajobu zlatého hattricku z Vaší strany těšit i v následujícím ročníku?
Určitě to zkusíme, ale nebude to lehké, jistě zase bude víc týmů. Ale to je jedině dobře, a tak musíme tuhle sezonu hodně makat.

Ještě zpátky ke klasickému basketu, který jsme již nakousli. Za koho válíte, jak se Vám daří a jakou soutěž budete hrát v blížící se sezoně?
Hrajeme za BK Ústí nad Labem. Tuhle sezonu jsme byli na republikovém finále čtvrtí, ale před rokem jsme v kategorii U11 byli vícemistři ČR a se staršími v kategorii U12 jsme skončili sedmí. Letos jsme nepostoupili ani z kvalifikace, a tak příští rok doufáme v lepší sezonu.

Foto: Archiv Davida Pospíšila

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS