Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

L-Svatoňová: Celý víkend na Čerňáku se náramně vydařil!

Lucka (druhá zprava) s týmem No Name ve finále.

21.09. 17:36:15 V kategorii žákyň U14 nebyl na Černém Mostě úspěšnější celek. Sobotní pražské kolo a následně i nedělní velké finále v hlavním městě opanoval v této kategorii tým No Name tažený kapitánkou Luckou Svatoňovou. A to navíc holky přebíhaly i do kategorie U16, kde slavily další sukces! Jak se dalo hraní ve dvou kategoriích zvládnout? Co na Čerňáku holky nejvíc zaujalo a bavilo? A jaké jsou jejich vyhlídky do nové sezony?

Lucko, Váš celek No Name ovládl v kategorii U14 finále Českého streetballového poháru 2017. Jak jste si triumf užívaly a co na něj i s odstupem času říkáš?
Bylo to super. Je fajn, když se Vám něco povede, a když je to ještě titul mistra ČR, je to o to sladší. (úsměv) Proběhla sladká odměna od rodičů – fanoušků, kteří nás po celé dva dny mohutně podporovali - a za to jim patří obrovské díky.

Je to doposud největší úspěch Vašeho týmu na streetballové scéně? A Tvůj osobně?
V loňském roce jsme jako celek No Name ovládly kvalifikační kolo v Děčíně a následně získaly titul mistra ČR 2016 v pražském celostátním finále. (usměje se). Se svou spoluhráčkou Eliškou jsme ještě leto přebíhaly do starší kategorie U16, kde jsme měly tým CoJáVím - a i tam se nám podařilo zvítězit a získat titul. (opět se usměje) I z tohoto úspěchu máme všichni obrovskou radost!

Jak trnitá a složitá byla Vaše finálová cesta turnajovým pavoukem až k samotnému triumfu? Který soupeř a v jaké fázi byl pro Vás nejtěžší?
Těžké byly všechny zápasy. Ale tak to mělo být. Nastupovaly jsme proti nejlepším týmům v republice. Vždy se nám ale podařilo zvítězit, i když v jednom zápase to bylo až v posledních vteřinách. (úsměv)

Den před finále jste opanovaly i pražské kolo ČSP. Bylo výrazně těžší urvat výhru ve finále při značnější a kvalitnější konkurenci i z dalších kvalifikačních turnajů?
V sobotu na pražském kole jsme byly spojeny se starší kategorií. Byly to velmi těžké zápasy, ale vždy při nás stálo štěstí a podařilo se nám i tyto zápasy urvat pro sebe. Byla to pro nás skvělá příprava na neděli, kde jsme nastoupily proti nejlepším týmům republiky v kategorii U14.

Pokud bys měla oba turnaje zhodnotit z jiného úhlu pohledu, tak kde bys našla odlišnosti a jejich specifika?
Po oba dva dny nás neustále bavil (moderátor) Mc Kajak, který byl k neunavení. (usměje se) Vytvářel skvělou atmosféru, která k tomuto sportu patří. Pražské kolo i finále jsme s holkama strávily na střeše Čerňáku, takže moc odlišností tam nevidím. Oba dva dny se náramně vydařily, a to jak v zápasech, tak v doprovodných programech - a za to patří pořadatelům obrovské díky! (úsměv)

Jak moc vlastně Tebe osobně, ale i ostatní hráčky v týmu streetball baví? Co Tě na něm nejvíc přitahuje?
Streetball hraji druhou sezonu a vnímám ho jako odměnu za pětkový basket. Nejvíc mě baví rychlost, která tento sport oproti pětkovému basketu provází.

Můžeme se na účast Vašeho týmu na Českém streetballovém poháru těšit i v následujícím ročníku?
Pokud nám zdraví a okolnosti dovolí, určitě velmi rády všechny na další ročník Českého streetballového poháru dorazíme. (usměje se) A už se moc těšíme!

Za koho nastupujete a jak se Vám daří ve zmiňovaném klasickém pětkovém basketu?
S Eliškou hrajeme v klubu Basket Slovanka (4. místo na MČR U14, Vicemistr ČR U15), Jess H. nastupuje za HB Basket Praha (Mistr ČR U14) a Jess N. hraje za BSK TJ Jičín. Všechny čtyři se účastníme regionálních výběrů za své kraje a na letošní Olympiádě dětí a mládeže jsme si já, Eliška a Jess přivezly zlaté olympijské medaile z reprezentace Prahy v basketbalu. (úsměv)

autor:Česká streetballová federace