Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

L-Svatoňová: Celý víkend na Čerňáku se náramně vydařil!

Lucka (druhá zprava) s týmem No Name ve finále.

Lucka (druhá zprava) s týmem No Name ve finále.

21.09. 17:36:15 V kategorii žákyň U14 nebyl na Černém Mostě úspěšnější celek. Sobotní pražské kolo a následně i nedělní velké finále v hlavním městě opanoval v této kategorii tým No Name tažený kapitánkou Luckou Svatoňovou. A to navíc holky přebíhaly i do kategorie U16, kde slavily další sukces! Jak se dalo hraní ve dvou kategoriích zvládnout? Co na Čerňáku holky nejvíc zaujalo a bavilo? A jaké jsou jejich vyhlídky do nové sezony?

Lucko, Váš celek No Name ovládl v kategorii U14 finále Českého streetballového poháru 2017. Jak jste si triumf užívaly a co na něj i s odstupem času říkáš?
Bylo to super. Je fajn, když se Vám něco povede, a když je to ještě titul mistra ČR, je to o to sladší. (úsměv) Proběhla sladká odměna od rodičů – fanoušků, kteří nás po celé dva dny mohutně podporovali - a za to jim patří obrovské díky.

Je to doposud největší úspěch Vašeho týmu na streetballové scéně? A Tvůj osobně?
V loňském roce jsme jako celek No Name ovládly kvalifikační kolo v Děčíně a následně získaly titul mistra ČR 2016 v pražském celostátním finále. (usměje se). Se svou spoluhráčkou Eliškou jsme ještě leto přebíhaly do starší kategorie U16, kde jsme měly tým CoJáVím - a i tam se nám podařilo zvítězit a získat titul. (opět se usměje) I z tohoto úspěchu máme všichni obrovskou radost!

Jak trnitá a složitá byla Vaše finálová cesta turnajovým pavoukem až k samotnému triumfu? Který soupeř a v jaké fázi byl pro Vás nejtěžší?
Těžké byly všechny zápasy. Ale tak to mělo být. Nastupovaly jsme proti nejlepším týmům v republice. Vždy se nám ale podařilo zvítězit, i když v jednom zápase to bylo až v posledních vteřinách. (úsměv)

Den před finále jste opanovaly i pražské kolo ČSP. Bylo výrazně těžší urvat výhru ve finále při značnější a kvalitnější konkurenci i z dalších kvalifikačních turnajů?
V sobotu na pražském kole jsme byly spojeny se starší kategorií. Byly to velmi těžké zápasy, ale vždy při nás stálo štěstí a podařilo se nám i tyto zápasy urvat pro sebe. Byla to pro nás skvělá příprava na neděli, kde jsme nastoupily proti nejlepším týmům republiky v kategorii U14.

Pokud bys měla oba turnaje zhodnotit z jiného úhlu pohledu, tak kde bys našla odlišnosti a jejich specifika?
Po oba dva dny nás neustále bavil (moderátor) Mc Kajak, který byl k neunavení. (usměje se) Vytvářel skvělou atmosféru, která k tomuto sportu patří. Pražské kolo i finále jsme s holkama strávily na střeše Čerňáku, takže moc odlišností tam nevidím. Oba dva dny se náramně vydařily, a to jak v zápasech, tak v doprovodných programech - a za to patří pořadatelům obrovské díky! (úsměv)

Jak moc vlastně Tebe osobně, ale i ostatní hráčky v týmu streetball baví? Co Tě na něm nejvíc přitahuje?
Streetball hraji druhou sezonu a vnímám ho jako odměnu za pětkový basket. Nejvíc mě baví rychlost, která tento sport oproti pětkovému basketu provází.

Můžeme se na účast Vašeho týmu na Českém streetballovém poháru těšit i v následujícím ročníku?
Pokud nám zdraví a okolnosti dovolí, určitě velmi rády všechny na další ročník Českého streetballového poháru dorazíme. (usměje se) A už se moc těšíme!

Za koho nastupujete a jak se Vám daří ve zmiňovaném klasickém pětkovém basketu?
S Eliškou hrajeme v klubu Basket Slovanka (4. místo na MČR U14, Vicemistr ČR U15), Jess H. nastupuje za HB Basket Praha (Mistr ČR U14) a Jess N. hraje za BSK TJ Jičín. Všechny čtyři se účastníme regionálních výběrů za své kraje a na letošní Olympiádě dětí a mládeže jsme si já, Eliška a Jess přivezly zlaté olympijské medaile z reprezentace Prahy v basketbalu. (úsměv)

Foto: Archiv Lucky Svatoňové

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS