Ohlédnutí (nejen) za finálovým turnajem PSLka 2017

Míša Ferbasová: Hlavní zásluhu na titulu má správná chemie v týmu

Míša Ferbasová (uprostřed v bílém tričku).

Míša Ferbasová (uprostřed v bílém tričku).

15.11. 12:14:30 Třikrát za sebou opanovat Pražskou streetballovou ligu, to už je na smeknutí velkého klobouku! Vítězný hattrick se na letošním finálovém turnaji povedlo v ženské kategorii dovršit týmu Na-ex pod vedením kapitánky Míši Ferbasové. Jak trnitá byla cesta na trůn? Proč bylo letos složitější titul urvat a v čem byl ročník 2017 celkově specifický? A jaká kouzla a zajímavosti skýtá PSLko?

Míšo, na letošním PSLku jsi byla kapitánkou týmu Na-ex, jenž jako první v historii této soutěže získal tři tituly v řadě. Jakými slovy bys vystihla tenhle historický zápis do dějin zlatým písmem?
Určitě to pro nás bylo překvapení. To, že se jedná už o třetí titul v řadě, jsme ani nevěděly. Každopádně na to, že hrozilo, že se na finálový turnaj vůbec nesejdeme, je pro nás toto vítězství velice radostné.

Co stálo za Vaším letošním úspěchem? V jakých herních činnostech se Vám nejčastněji dařilo Vaše soupeřky přehrávat?
Tak hlavní zásluhu na tom má určitě správná chemie v týmu. S holkama jsme spolu hrály (některé ještě hrají) za Sokol Nusle, takže se dobře známe a víme, co od které čekat. Vloni se k nám přidala ještě Eva Skutilová, která náš tým skvěle doplnila svojí úspěšnou střelbou.

Pokud bys měla letošní triumf porovnat právě s těmi dvěma předchozími, tak v čem bylo náročnější ho urvat?
Letos mi přišlo, že soutěž byla mnohem vyrovnanější než předtím. Tím, že se hraje různé dny v týdnu, je někdy těžké se sejít v požadovaném počtu. Některá utkání jsem odehrály ve třech až čtyřech lidech, a to pro hráčky, konkrétně mě, které přes rok moc netrénují, není úplně jednoduché.

Hned v úvodním duelu letošního finálového turnaje jste zaváhaly a do finále se Vám povedlo probojovat skrz pavouka poražených. V tomto kontextu tedy cesta za triumfem nebyla úplně snadná. Souhlasíš?
Ano, souhlasím. Každopádně nás tato prohra namotivovala do dalších zápasů, které se nám pak podařilo vyhrát. Některá utkání byla hodně o štěstí, rozhodovaly zde až trestné hody.

Dokážeš popsat, jaká největší kouzla a zajímavosti pro Tebe celkově skýtá Pražská streetballová liga a proč se na ni tak ráda každý rok vracíš?
Na PSLko se ráda vracím hlavně kvůli mým spoluhráčkám, které tvoří tu správnou atmosféru. Je skvělé, že se po dobu Pražské streetballové ligy vídáme každý týden. To se nám přes rok jen tak nepovede.

Velice oceňuji, že si lidé angažující se v PSLku každoročně najdou čas a chuť organizovat tuto soutěž. Není jednoduché vždy vyhovět všem požadavkům týmů, obzvlášť vzhledem k proměnlivosti počasí. Přesto se organizátoři s těmito komplikacemi vypořádávají dobře.

Souhlasíš s tím, že většina hráčů a hráček má PSLko tak ráda z důvodu domácí atmosféry a toho, že se všichni mezi sebou znají?
Určitě souhlasím. Každopádně letos přibyl nový tým Gymstr, který celou Pražskou streetballovou ligu oživil. Je dobré se kromě známých tváří střetnout i s novými nadšenými týmy.

Jak jste si svůj letošní finálový triumf vychutnaly? A oslavily jste ho, jak se sluší a patří?
Bylo pro nás připravené šampaňské a jako každý rok jsme zůstávaly na Strahově.

Jaké jsou Vaše vyhlídky do příštího roku? Máš Ty osobně, ale i tým chuť a motivaci vybojovat na PSLku čtvrtý triumf v řadě?
Doufám, že se nám hlavně podaří opět sestavit tým. Některé holky čekají mateřské povinnosti. Tak doufám, že budou mít chuť si opět přijít zahrát. (usměje se) A jestli znovu vyhrajeme? To už není tak důležité...

Foto: Archiv Míši Ferbasové

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS