Echo Severské bitvy 2017

První pětiletka splněna. A že se toho stihlo!

Momentka ze zápasu Rumoborců.

Momentka ze zápasu Rumoborců.

10.01. 14:55:52 V sobotu 9. prosince 2017 hostila dobětická hala v severočeským Ústí nad Labem již pátej ročník top indoor streetballovýho turnaje u nás, Severskou bitvu. Turnaj se opět konal za významný podpory Streetball manie a jsme moc rádi, že se všechno znovu vydařilo. A co všechno že se v tuhle magickou sobotu událo? No, pojďme si to říci pěkně jedno po druhým.

Pokud se řekne pětka, mnoha lidem se na mysl dere neuspokojivá známka z mladejch školních let. Když je však psaná zlatým písmem a je spojena se Severskou bitvu a Rumoborcema (který ji pořádají), snoubí se dohromady parádní akce, která má šmrnc a grády!

Podle slov samotnejch Rumoborců nikdo z nich nečekal, že když se jako tým objevili před pěti rokama v Děčíně na Labském streetballovém poháru, že vznikne halovej streetovej turnaj mimo hlavní letní sezonu, kterej bude pro hráče takovým lákadlem.

Za první čtyři roky se toho stihlo hodně a Severská bitvy si prošla vývojem jak v upgradu trofejí, tak i v přesouvání se z haly na halu – a letošní pátej ročník byl tou pravou třešinkou na RUMdortíku.

Letošního ročníku turnaje se zúčastnilo 12 celků a k vidění byly samý známý tváře. Bohužel, kvůli trenérskejm povinnostem nemohli dorazit obhájci prvenství Sokolíci – tak snad za rok... Dvě skupiny po šesti týmech viděly 2 suverénní jízdy v podání ústeckejch Schnitzelburgers a matadorů Grit & Grind, který ve skupině ani jednou nezaváhali...

Skupinový pořadí určilo čtyři čtvrtfinalisty a jejich sokové si to ještě rozdali v osmifinále. Největším překvapením turnaje byla nahecovaná partička mladejch Banánů, který se zadrhli až pod vrcholem a se slovama: „Příští rok to vyhrajeme“ je opravdu nač se těšit. O bronzový sklo a litrovej soudek si to rozdali vítězové obou skupin, tedy Schnitzelburgers a Grit & Grind. Druhý jmenovaný vyhráli a ke dvěma prvenstvím ze SB přihodili ještě bronz. Ve finále se utkali chlapi z Dej koš (ti ovládli SB v roce 2013 a o tři roky později skončili druzí) s týmem mladejch Banánů.

Většinu z desetiminutovýho limitu vedli Banáni, ale v závěru se ukázala absence jejich zkušeností, a tak si mostecko-litvínovskej gang Dej koš dokráčel pro výhru a opanoval tak pátej ročník Severský bitvy, díky čemuž si odnes i pětilitrovej soudek pro šampiony. S prázdnou neodešli ani Banáni, který si na krk pověsili stříbrný medaile a odkutáleli třílitrovej soudek.

Severská bitva však není jen o pohodě, fair play hře a prima lidech, ale taky o pomoci dobrý věci. Celejch pět let to se Severskou bitvou „táhne“ Davídek, na jehož pomoc putoval každoročně finanční příspěvek a s ním se Rumoborci tímhle zlatým ročníkem rozloučili a popřáli mu spoustu radostnejch okamžiků v dalším životě. Davídek byl a je zatím největší výzvou a smyslem celý SB. Letos se i Tvou pomocí, všech hráčů a diváků, kluků z Pozitivního směru a taky díky Martinu Kotěšovcovi a jeho zázračnejm tkaničkám Happy Loop vybrala rekordní částka 11.321 Kč. Zase je tedy co překonávat. Všem patří obrovský poděkování!

O doprovodnej program letošní SB se postarala biketrial show v podání Tomáše „Žorža“ Eibla, jenž předvedl nadupaný kousky na svým speciálu. A nejen že dostal fanoušky do varu, ale taky málem jednoho hráče připravil o počestnost a druhýho o přítelkyni... Prostě funny odpoledne!

Ani letošní SB nebyla ochuzena o dovednostní soutěže, jež měl pod svojí patronací Martin a díky němuž vznikla pro letošní pátej ročník speciální limitovaná edice tkaniček Happy Loop s názvem Pralinka. Koupí Pralinky fans pomáhali a stále pomáhají zmíněnýmu Davídkovi.

Smečařskýmu klání vládnul Johny z týmu Grit & Grind, jenž se svejma parťákama a Anetou K. předvedl famózní secvičenou show a jako čtvrtej ovládl na SB tuhle soutěž. Na svůj triumf v trojkobití z roku 2015 navázal Poky, jenž na turnaji hájil barvy týmu Schnitzelburgers.

Svojí pověsti jediný ženy SB dostála právě výše zmíněná Aneta K., která kvůli nemoci nemohla hrát, a tak rozstřílela diváky alespoň ve vyřazováku. Každej výherce si odnesl originální skleněnou trofej a ceny od jednoho z partnerů, pivovaru Bernard.

Zlatej pátej ročník je za náma a jedna éra skončila. A co čeká Severskou bitvu za rok? A za dalších pět let? To vše je zatím ve hvězdách. A jaký termín by slušel SB letos? Třeba 22.12.2018?!

My však věříme, že se s Tebou uvidíme ještě mnohem dříve, protože už brzo vypálíme do éteru termínovku turnajů Streetball manie pro letošní rok!

Fotogalerie ze SB 2017 → http://bit.ly/2mqaR8H
Sestřih ze SB 2017 → http://bit.ly/2DgQWjJ

Foto: Rumoborci

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS