První echo Labského streetballového poháru 2018

Lamík: Dělá mi radost spousta dětí na turnaji. I kvůli nim rád smečuju

Lamík při jedný ze smečí na Labském poháru 2018.

Lamík při jedný ze smečí na Labském poháru 2018.

20.05. 10:06:54 Dovršit vítězný hattrick, to se nepovede jen tak každýmu borci. Na Labském streetballovém poháru ovšem tohle dílo letos dokonal kultovní dunker Lamík (Vojta Inger), jenž teda v týhle dovednostní soutěži kraloval v Děčíně už potřetí v řadě. Co prohlásil o samotnejch smečích? Proč si turnaj tak moc užíval a co bylo jeho hlavním hnacím motorem? A koho vyzývá do finále?

Lamíku, výhru ve smečařský soutěži na Labském streetballovém poháru se Ti povedlo ukořistit potřetí v řadě. Dá se říct, že si z toho děláš tak trochu vlastní soutěž.
(usměje se) Určitě letos byla trochu větší konkurence než vloni. Moc mě těší, že mě tady lidi mají rádi a hodně mě podporujou.

Co říkáš na pekelnou atmosféru, která panovala jak během dunků, tak už od začátku samotnýho turnaje?
Je to tady naprostá bomba! Řekl bych, že nejlepší turnaj, kterej Streetball mania pořádá, je tady v Děčíně. Zaprvý je to tady nádherný, zadruhý to tady mají suprově vyřešený. Fakt se mi tady hraje dobře.

Vloni jsi říkal, že Děčín je opravdovou Mekkou streetballu. Dá se to v Tvejch očích vůbec ještě posunout někam vejš?
Těžko říct. Určitě to pan Bayer (prezident České streetballové federace, pozn.) dělá dobře. Je vidět, že to dělá hlavně kvůli dětem. Dneska je jich tady fakt strašná spousta. Jsem určitě rád, že tohle pro ně dělá!

Zmínil jsi i svoje soupeře ve smečařským klání. Byli podle Tebe lepší nejen než vloni, ale třeba i v porovnání s rokem 2016, kdy jsi soutěž taky opanoval?
Tenhle rok to určitě bylo hodně dobrý. Sergej, kterej skončil druhej, předváděl vážně suprový věci. Jsem fakt rád za to, že fanoušci i porota podpořili mě.

Se svejma dunkama, který jsi lidem ukázal, u Tebe převládá spokojenost?
Až na první kolo finále, kdy jsem nedal nic a ještě jsem se u jedný smeče docela zranil, to bylo docela dobrý. Finálová smeč se mi povedla, jsem rád, že jsem ty děti nezašlápnul a všechno vyšlo tak, jak jsem chtěl. (usměje se)

Díky svýmu triumfu ses opět kvalifikoval do finále na střeše Centra Černý Most v Praze. Jak se tam těšíš?
Určitě hodně! Tam je to zase úplně o něčem jiným, soupeři jsou tam rok od roku kvalitnější. Minulej rok mě tam Vojta (Ureš) hodně překvapil. Doufám, že se tam zase dostane, a budu se na něj těšit.

Je ještě nějakej jinej soupeř, kterýho bys rád vyzval?
Určitě ano, ale většinou jde o kluky, který mají práci nebo jsou někde pryč. Když bylo mistrovství České republiky na Chodově, tak tam jsem poznal spoustu borců odtud nebo ze Slovenska. Ti jsou fakt úplně jinde než třeba já, jsou minimálně ještě třeba o dva levely vejš. Konkurence v Praze je vždycky větší.

Jak jsem řekl, na Černý Most se moc těším, bude to tam super! Určitě bych vyzval kluky, který to baví a chtějí smečovat, tak ať se do toho zapojej a nestyděj se, protože je fakt skvělý, když si jdou děti s Váma plácnout. Je to suprovej a těžko popsatelnej pocit! (úsměv) Fakt hlavně kvůli těm dětem to ještě pořád dělám.

A zkusíš si na finále připravit něco extra, aby se Ti povedlo vyhrát?
Těžko říct, já to mám vždycky takový random, prostě co mě napadne. Asi na hřišti něco zkoušet budu, až půjdeme s klukama hrát, ale zatím absolutně nevím.

Highlight ze smečařskýho klání najdeš na našem YouTube kanálu ZDE.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [3]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS