Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

T-Svoboda: Triumf byl opravdu nečekanej!

Tomáš s týmem po triumfu ve VELKÝM finále 2018.

10.09. 14:25:25 Přišli, viděli a o parným červnovým víkendu na střeše parkoviště Centra Černý Most jasně kralovali kategorii Žáci U14. Tým Vidláci ze severu v čele s kapitánem Tomášem Svobodou opanoval pražský kvalifikační kolo i celostátní finále a poprvý v historii usedl na streetballovej trůn. Jak tahoun týmu přiznal, cesta to byla velmi trnitá - a příští rok si ji tahle úspěšná ekipa plánuje zopakovat.

Tomáši, s týmem Vidláci ze severu jsi zvítězil ve VELKÝM finále Českého streetballového poháru 2018. Co jsi na triumf Ty osobně, potažmo Tvoji spoluhráči říkali? Čekali jste před turnajem, že vystoupáte až na nejvyšší stupínek?
Popravdě byli jsme velmi příjemně překvapeni, před turnajem (pražským kvalifikačním kolem, pozn.) jsme si říkali, že by bylo skvělé hlavně se kvalifikovat do celostátního finále. Asi nikdo z nás nečekal, že se následující den staneme mistry České republiky ve streetballu.

Pokud bys měl volit jen pár slov, tak jak bys letošní streetballovou sezonu zhodnotil?
S klukama jsme byli jen na těchto dvou turnajích, tím pádem jsme s výsledkem maximálně spokojeni!

Kromě finálovýho prvenství jste tedy opanovali i o den dříve zmíněný pražský kvalifikační pohárový kolo. Víkend na střeše parkoviště Centra Černý Most byl tedy pro Vás grandiózní, že?
Ano, to tedy byl. Hlavně jsme si ho nesmírně užili!

O kolik náročnější bylo vybojovat zlato v celostátním finále než na pražským kole?
Docela o hodně, protože se sjeli nejlepší hráči z celé ČR.

Kolik cennejch kovů už jsi na turnajích pořádanejch Streetball manií v předchozích sezonách dokázal vybojovat?
Je to můj druhý rok, co hraju turnaje Streetball manie, a tak mám jen bronz z minulého roku z celostátního finále.

Pokud se za letošním finále ohlídneš, tak jak se pro Vás vyvíjelo? Byla situace, kdy jste měli namále, nebo jste naopak kosili jednoho soka za druhým a za triumfem šli suverénně?
Vůbec tomu tak nebylo, v obou dnech jsme měli namále už ve skupině - a jen tak tak jsme postoupili do bojů o medaile.

Jestli se vše sejde, jak má, můžeme se na Váš tým těšit i v příští streetballový sezoně?
Určitě ano, tyto turnaje nás baví. Proto příští rok přijedeme znovu a pokusíme se obhájit titul.

Pojďme krátce ještě k pětkovýmu basketu. Čí barvy hájíš, jak jste si s týmem vedli v minulým ročníku a jaký hlavní rozdíly vnímáš mezi pětkovým a trojkovým basketem?
S klukama hájíme barvy Kondorů Liberec. V minulém ročníku jsme se dokázali probojovat na konečné mistrovství ČR (8 nejlepších týmů), kde jsme obsadili šesté místo. Rozhodně v trojkovém basketbalu je daleko větší zodpovědnost v obraně. Také hodně rozhoduje doskok.

Děkuji moc Streetball manii a také klukům! (úsměv)

autor:Česká streetballová federace