Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

Š-Jozová: Zlaté zacinkání? Radost byla obrovská!

Šárka (s číslem 4 na zádech) při předávání cen.

24.09. 16:47:29 Vloni trojky, letos týmovej sukces z pozice kapitánky týmu. Šárka Jozová v posledních dvou ročnících posbírala top úspěchy, když k individuálnímu triumfu v trojkách letos přihodila i týmový zlato s GYMSTRem. Kromě finále výrazně vychválila i Labský streetballový pohár, pochlubila se úspěšnejma státnicema a už vyhlíží další sezonu na jihu...

Šárko, s týmem GYMSTR jsi zvítězila ve VELKÉM finále Českého streetballového poháru 2018. Popiš svoje dojmy z finálovýho triumfu a jak sis ho vychutnala?
Za to, že tým GYMSTR zvítězil, musím poděkovat svým spoluhráčkám - Petře Lukešové, Míše Tvrdíkové a Lindě Svobodové. Několik medailí z finále Českého streetballového poháru již doma mám, ale teprve letos to zacinkalo zlatě. Radost byla samozřejmě obrovská!!!

Popravdě, čekala jsi před finále, že v ostrý konkurenci vyšplháte až na streetovej Olymp? A kdy v jeho průběhu jsi začala cítit, že by to přeci jenom mohlo klapnout?
Nejprve jsme s holkami vyhrály základní skupinu. Když se nám podařilo porazit silný tým Hrajeme to na zkušenost, začaly jsme věřit ve vítězství. Pak stačilo vyhrát semifinále a pak i finále, ve kterém jsme přehrály tým Happy socks.

Když se za finále ohlídneš obecně, tak co sis v rámci něj nejvíc užila? A je něco, co Ti už navždy utkví v paměti?
Nejvíce jsem si užila smečařskou soutěž a vynikající výkon rapera Mc Kajaka, bez kterého si finále nedokážu představit. A letošní ročník si budu pamatovat z toho důvodu, že jsem nebyla stoprocentně happy, protože za deset dnů mě čekaly státnice. PS: Dala jsem je!

Kvůli počasí proběhlo vyhlášení výsledků uvnitř nákupního centra a se spoluhráčkami jste na vyhlášení přijely na jezdících zvířátkách, který tam půjčujou. Kdo tohle okořenění show vymyslel a vyhecoval?
Spoluhráčka Míša Tvrdíková měla jako trenérka na streetu své baskeťáky, kteří na těchto zvířátkách uvnitř Centra Černý Most jezdili. Byl to jejich nápad, aby na nich GYMSTR přijel převzít zlaté placky.

Stavíš týmovej triumf v letošním finále výš než loňský, kdy ses stala mistryní České republiky v trojkách v rámci soutěže 3pt Shootout? Nebo to máš opačně?
Samozřejmě si více cením titulu mistryně ČR v trojkách z loňského roku, protože ten jsem si vybojovala sama. Tím ale nechci říct, že bych nebyla šťastná za týmové první místo v letošním velkém finále Českého streetballového poháru. Tam se ale o triumf zasloužily především moje spoluhráčky.

Ještě před finále jste vyhrály i Labský streetballový pohár, z nějž jste se kvalifikovaly. Jak se Ti turnaj v Děčíně líbil? Zaujala Tě atmosféra, kulisa i jeho návštěvnost?
Do Děčína na Labský streetballový pohár jsme s holkami přijely letos poprvé a doufám, že ne naposledy. Zaujala perfektní organizace, skvělá domácí atmosféra a vysoká návštěvnost jak hráčů, tak i diváků.

Řada ballerů i ballerek přiznává, že na ně při turnaji v Děčíně dýchne zvláštní atmosféra, která se turnajem line už 23 let, co se koná. Souhlasíš, že je opravdu v něčem odlišnej než jiný turnaje?
Překrásné prostředí u řeky, nádherné počasí, spousta malých baskeťáků a baskeťaček se zápalem do hry. Co víc si přát?

Minulou sezonu pětkovýho basketu jsi odehrála v nejvyšší tuzemské soutěži za Strakonice. Jak ji z pohledu osobního i týmovýho zpětně hodnotíš?
Loňskou sezonu náš tým U19 CHANCE nezačal zrovna nejlépe. Trvalo nám dlouho se sehrát. Časem se naše hra zlepšovala a konečně přišly i výhry. S finálním desátým místem panovala spokojenost. Já osobně jsem byla ráda za to, že mi začaly padat trojky.

Na jihu Čech strávíš i nadcházející sezonu. S jakejma ambicema do ní vstupujete? A máš i Ty osobně nějaký přání do sezony 2018/2019?
Pro nadcházející sezonu se odhlásil klub z Karlových Varů, takže naším cílem je uhájit loňské umístění, protože nechceme být poslední v tabulce. Přála bych si odehrát sezonu bez zranění a aby mi to střílelo alespoň jako v té minulé.

autor:Česká streetballová federace