Echo Severské bitvy 2018

Pod ústeckou střechou to neuvěřitelně vřelo!

10.01. 14:43:29 V sobotu 29. prosince 2018 se v dobětický hale v severočeským Ústí nad Labem konal za výrazný podpory Streetball manie již pošestý top indoor streetballovej turnaj nesoucí název Severská bitva. Projděme si společně krůček po krůčku, co se odehrálo před i za kulisami celý akce, která byla v mnoha směrech rekordní!

Organizátoři turnaje Rumoborci si po jeho skončení pochvalovali, že šestej ročník byla nabitej k prasknutí a překonal všechny dosavadní rekordy, a to i ten, že Severskou bitvu (SB) opanovaly dosud jen tři týmy. Navíc se rozjel i novej projekt v podobě charity/pomoci někomu potřebnýmu – tentokrát se pomáhalo Róze. O tom se ještě rozepíšeme podrobněji...

Na Severskou bitvu 2018 se přihlásilo dohromady 20 týmů a ty byly rozděleny do čtyř skupin, mezi nimi byli i vítězové předchozích ročníků. Novinkou pro SB ´18 byla možnost přihlášení MIXovanejch celků – přítomnost žen, slečen a dívek mnohdy zjemnila některý vyhrocený souboje pod koši.

Pavouk SB byl pořádně dlouhej a zamotanej, když všichni zúčastnění dostali šanci zabojovat o soudky. Nejprve si o šanci vyzvat vítěze skupin zahrály týmy na čtvrtý a pátý příčce. Potom následovalo osmifinále, kde byla vystavena stopka dvojnásobnejm vítězům „Severky“ Grit & Grind. Ti nestačili na Patrika Nguyena a jeho X-Ballers Family; nad síly pořádajících Rumoborců byli Sokolíci. Další favorit turnaje, tým Dej koš, se zapsal mezi nejúspěšnější účastníky (šest umístění na bedně - čtyři finále a dvě výhry, to už se rozhodně počítá!) a znovu pronikl až do finále.

Že „Severka“ dalece přesahuje hranice Ústeckýho kraje, dokazuje i účast Rysů z Kladna nebo Draků z Jablonce. Do semifinále turnaje se podívaly dva ústecký týmy – Amakhulu a Skřivánčí úlet 2, ani jeden z nich ale finálovou účast nevybojoval. Celek Amakhulu vypadl se Sokolíky a Dej koš poslal Úlet do boje o bronz.

Třetí místo a mini soudek vybojovala družina Uletěli Skřivánci, když v prodloužení přetlačila Amakhulu. Finálový opáčko z roku 2016 obstarala dvojice Dej koš a Sokolíci. Průběh utkání byl hodně vyrovnanej a pro výhru si nakonec doplachtili kluci z hlavního města. Že šlo o epickou bitvu jasně dokazuje fakt, že se znovu šlo do overtimu.

V rámci SB nechyběly ani divácky oblíbený dovednostní soutěže. Smečařský klání Slam Dunk Contest si podmanil dlouhán Richie. Trojkobití 3pt Shootout ovládl Dominik z Grit & Grind a v divácký soutěži dominovala matka Rózi, baskeťačka Mary.

Jak již bylo avizováno, celá akce měla znovu podtext pomoci potřebným, tentokrát se jednalo o Marii a Tomáše z Litoměřic a jejich malou Rózinku, jež je od narození nemocná. Pořadatelé SB každej rok předávají šeky s vybranou cifrou peněz - v roce 2018 se všichni složili na úctyhodnejch 21.518 Kč! Tyhle prostředky poputují na rehabilitaci – hipoterpaii.

Pevně věříme, že si Severskou bitvu 2018 všichni pořádně užili a při týhle akci se nejen dobře bavili a zahráli si kvalitní indoorovej turnaj ve streetu, ale taky vypotili řízky, kapry, saláty a další vánoční dobroty a udělali si žízeň před posledním dnem roku.

Čekuj naše webovky i dál, protože co nejdřív odpálíme termínovku turnajů Streetball manie pro letošní sezonu!

Fotogalerie ze SB 2018 → https://bit.ly/2Rl2wod
Highlight ze SB 2018 → https://bit.ly/2SLeVhF

Foto: Rumoborci

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS