První ženský tým se přihlásil na Labský pohár 2019!

K-Škvárová: Je hezké pozorovat, jak se turnaj rozrůstá a vzkvétá

Katka (vlevo) s týmem LOL na Černém Mostě.

Katka (vlevo) s týmem LOL na Černém Mostě.

27.04. 14:53:54 Tým LOL jako první vyslyšel naši nedávnou výzvu a přihlásil se do kategorie žen na Labském streetballovém poháru 2019! Tahle družina se našich turnajů účastní dlouhodobě, ale až letos holky poprvý okusí dospěláckou kategorii. Jak se už teď těší? Čím je pro ně turnaj u Labe magickej a výjimečnej? A proč byla letošní sezona maximálně vydařená? O tom i mnohém dalším se rozpovídala jedna z členek týmu, Kateřina Škvárová.

Kateřino, Váš tým LOL je vůbec prvním přihlášeným ženským celkem na Labský streetballový pohár 2019. Pověz, jak se Ty osobně už nyní na turnaj těšíš?
Moc se těším! Labského streetballového poháru se účastníme již několikátým rokem a je příjemné se takhle po sezoně se všemi vidět. Zvlášť s holkami, protože už jsme se každá rozprchla do jiného týmu - a tohle je jedna z mála chvil, kdy se opět sejdeme. Navíc je hezké pozorovat, jak se turnaj rozrůstá a vzkvétá.

Co Tě na turnaji v Děčíně nejvíc láká a co Ti na něm imponuje? Proč by právě na sever Čech měly týmy vyrazit?
V Děčíně je z mého pohledu trochu jiná atmosféra než jinde, víc rodinná a uvolněná, ale zároveň zápasy jsou vyhecované, protože se týmy často navzájem znají. A navíc nikde jinde se vám nestane, že se balon uprostřed zápasu odrazí přímo do řeky. To má také svoje kouzlo. Téměř každý rok se vracíme o míč chudší. (úsměv)

Máš už teď echo, že se ženskejch družstev přihlásí víc? A budeš případně kamarádky/známý/ballerky z ostatních týmů na turnaj hecovat?
Ne, my nikdy nezjišťujeme info takhle předem. Necháváme se do poslední chvíle překvapit počtem našich konkurentek. Také je milé být až na místě překvapen tím, kolik známých tam potkáme - a většinou opravdu nečekaně.

Pokud bys měla nalákat úplně nový týmy, na co se Tvým pohledem mohou na turnaji těšit, co je nemine a jaká na něm tedy panuje atmosféra?
Tak atmoška je v Děčíně bezkonkurenční, jak jsem již zmiňovala. Ani v Praze na Černém Mostě se mi tolik nelíbí. Pořadatelé/management Labského poháru také prokazují kreativitu, protože ještě ve spolupráci s Koubou zde vznikla nová kategorie pro děti, což je za mě jednoznačně spravný a skvělý krok. (usměje se)

Celkově když už jsme u Kouby, tak díky Válečníkům má město blízko k basketu a na turnaji je to cítit. Kromě toho se mi ještě na Děčíně líbí, že učastnit se může každý, i ti, kdo mají drobný zdravotní handicap. Toto gesto se mi v předchozích ročnících opravdu líbilo z hlediska začleňování těchto lidí do běžného, ba dokonce aktivního života.

Letošní ročník Labského poháru je pojatej jako příprava na rok 2020, kdy turnaj bude slavit čtvrtstoletí na tuzemský streetový scéně. Co bys turnaji do dalších let popřála?
Jenom to nejlepší! Hlavně aby dál prosperoval a rozrůstal se v řadách účastníků či fanoušků. Aby byl i nadále kreativní a přicházel s novými nápady - a tím si nás podmaňoval. A v neposlední řadě určitě přeji dobré počasí na nejméně další čtvrtstoletí. (úsměv)

Kolik úspěchů a cennejch kovů jsi již s týmem LOL na turnajích pořádanejch Streetball manií v předchozích letech vybojovala?
Nejcennější jsou pro nás určitě dvě zlata ze závěrečných celorepublikových kol v Praze v kategorii U18. Vážíme si ale samozřejmě všech úspěchů. Ale zároveň, jak jsem již také říkala, důležité je pro nás i to, že se opět sejdeme a jako dříve si zahrajeme basket, hru, již milujeme.

Jakou jsi měla uplynulou sezonu v pětkovým basketu? Čí barvy hájíš a jak se Vám dařilo jak týmově, tak i Tobě osobně?
Moje uplynulá sezona byla skvělá. S Chomutovem jsme vyhrály druhou ligu, z čehož kouká vyšší soutěž. Jako tým jsme také získaly nějaká ocenění mimo basketovou sféru, což bylo také hezké zpříjemnění a oživení sezony. A jelikož momentálně studuji v Praze, tak zde nastupuji ještě za Aritmu. Ani tady sezona nešla špatně.

A co se týče mě osobně, tak v první řadě jsem velmi ráda, že jsem celou sezonu odehrála a ukončila zdravá až na pár drobností. Za celý rok jsem vlastně prohrála pouze 3 zápasy - a to se mi snad ještě nikdy nestalo. Takže sezonu hodnotím opravdu jen v superlativech. (úsměv)

Foto: Archiv Kateřiny Škvárové

 

autor:Česká streetballová federace

foto [5]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS