Boj o světový šampionát dopadl neúspěšně

Humpolec Bernard se na šampionát 3x3 v Nizozemsku neprobojoval

Roman Zachrla střílí na koš v kvalifikačním zápase

Roman Zachrla střílí na koš v kvalifikačním zápase

07.05. 11:20:37 Loňskému vítězi Prague International Streetball Cupu, týmu Humpolec Bernard, jsme drželi palce v cestě na světový šampionát v basketu 3x3 do Holandska, ale bohužel každý den se nevyhrává a klukům se nakonec postup urvat nepodařilo.

Humpolec se na kvalifikačním turnaji v Portoriku představil ve složení Ondra Dygrýn, Roman Zachrla, Vladimír Sismilich a Michal Křemen a mezi osmi celky skončil na první nepostupové čtvrté příčce.

Jak se pro Humpolec turnaj postupně vyvíjel? V prvním zápase kluci podlehli Austrálii 12:18, načež Rumunsko porazili jednoznačně 22:14, čímž si udrželi naději na postup do vyřazovacích bojů. V neděli sice padli s Portorikem 13:21, ale díky třetímu fleku je čtvrtfinále neminulo.

V něm Humpolec vyzval Kanadu, s níž si poradil poměrem 19:15 a cesta na šampionát se zdála býti otevřená, avšak na českej výběr čekal soupeř z kategorie nejtěžších, totiž Francie. I když parta okolo Ondřeje Dygrýna dřela a bojovala, seč jim síly stačily, Francie nakonec zápas uzavřela ještě před vypršením limitu dvoubodovou trefou na 21:16.

Posledním záchytným bodem pro případnou „last minute“ možnost postupu na šampionát byla odveta s Austrálií. Náročnej program se podepsal na obou týmech, bohužel víc na hráčích Humpolce, kteří i přes vydařený úvod nakonec prohráli 11:21 a v Nizozemsku na šampionátu tak budou absentovat.

Z Portorika se na mistrovství z mužské části kvalifikovaly týmy Francie, Portorika a Austrálie.

Foto: FIBA 3x3

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS