24.=25.-1=2019 aneb jak proběhly přípravy na výročí čtvrtstoletí?

Děčín alias Mekka streetballu letos zažila doslova letecký manévry!

Společné foto před startem turnaje v Děčíně.

Společné foto před startem turnaje v Děčíně.

24.05. 10:55:37 Letošní ročník Labského streetballového poháru byl pojatej jako přípravnej na rok 2020, kdy tenhle jedinečnej turnaj v Děčíně u řeky Labe oslaví už čtvrtstoletí (25 let – vysvětlivka autora) na tuzemský scéně. Jak přípravy proběhly, co turnaj orámovalo a při čem byl skoro celej Děčín na nohou?

Od sobotního rána se nad našimi hlavami proháněly mraky, ale déšť naštěstí nedorazil. Možná i jedinečně pozitivní a pohodová atmoška, která u Atlantiku pod městskou knihovnou tradičně panovala již od prezence týmů, přilákala dávku sluníčka, který s náma vydrželo až do konce turnaje, prostě streetballový ideál 20-22°C, lehké obláčky... Díky, balleři a ballerky, víme, že poručit větru a dešti umíte, budeme se na Vás rádi obracet...

V půl dvanáctý proběhlo rozlosování a po něm tradičně slavnostní zahájení. Toho se zúčastnil prezident České streetballové federace Ing. Igor Bayer, náměstek primátora Václav Němeček plus radní města a asistent trenéra našeho spřátelenýho klubu BK ARMEX Děčín Jakub Houška – a to za asistence našeho kultovního moderátora Mc Kajaka a hudebního doprovodu DJ Jakuba Deckstera Krause.

Po proslovech a tradičním hromadným focení odstartovalo v pravý poledne první kolo turnajovýho pavouka postupně ve všech kategoriích, který byly zastoupeny (na místo konání turnaje nakonec dorazilo 51 týmů, několik přihlášených jich bohužel zůstalo zřejmě za branami Děčína...). A ještě než úvodní kolo odstartovalo, už byl v plný permanenci taky náš unikátní podběrák, jímž se povedlo zachránit před odplaváním nejeden balon. A některý jedince neminulo ani koupání v Labi. Když unikátní turnaj, tak se vším všudy...

Protože se jako Streetball mania snažíme podporovat regionální a místní oddíly a spolky, hned tři jsme pozvali na turnaj, aby ukázaly svůj um a novinky v repertoáru, případně svou dlouhodobou aktivitu. Fanoušci tak mohli vidět v akci roztleskávačky děčínských Válečníků, taneční skupinu HER MAJESTY Dance Company a vystoupení karatistů z oddílu Karatedó Steklý a borci z klubu MMA, jenž v Děčíně vznikl letos na Valentýna, předvedli, co se doposud naučili.

O dovednostních soutěžích jsme se taky zmínili již v krátkým poturnajovým echu, ale rádi se k nim ještě vrátíme podrobněji. Mladík Ondra Novák nejprve prošel náročnou eliminací, převálcoval všechny ostřílenější snajpry a zásluhou svých přesnejch finálovejch tref se stal vítězem trojkařský soutěže 3pt Shootout.

Ano, všimli jste si správně, oddalujeme jeden z vrcholů celýho dne, který přišel při smečích, jichž se letos zúčastnila početná řádka borců, mezi nimiž nechyběl ani multišampion týhle disciplíny Vojta Inger alias Lamík. Letos však našláplej smečařskej line-up ještě rozšířil jeden z nejlepších smečařů celý Evropy Arek „Aro“ Przybylski z Polska.

Ten už od prvního kola ukazoval, kdo zřejmě letos bude ve streetballovým Woodstocku dunkerským králem. Do finále se tenhle polskej orel probojoval právě s Lamíkem, s nímž si to na férovku rozdal a nakonec jasně zvítězil. Jeho úchvatný ekvilibristický kousky zvedaly diváky ze sedadel a kurt při smečařský soutěži byl kompletně obsypanej.

Arek však svou show neuzavřel posledním soutěžním kouskem, ale jako dezert přihodil jednu extrémně náročnou smeč. Při ní se mu míč obroučkou povedlo prohnat na čtvrtej pokus a emoce, který tryskaly jak z něj, tak i přítomnejch fans, jsou velmi těžko popsatelný. Tohle byla MEGASHOW par excellence a turnaj posunula zase do jiný dimenze!

Ještě jedna důležitá informace byla vyřčena – plánujeme i nadále pokračovat se sázením košů do ulic českejch měst v rámci unikátního projektu Streetball mania do ulic. V týhle souvislosti Igor Bayer avizoval, že má „v zásobě“ munici v podobě unikátního koše z filmu Zlatý podraz. V Děčíně na Mariánské louce by mu to slušelo, co říkáš? Výročí čtvrtstoletí turnaje si o tohle přímo říká a Streetball mania má připraveno dalších 10 košů, tak se těšte na nové instalace! Myslíme na Vás, letošní trička jasně říkají, co potřebujete k životu!

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS