Série rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2019

O-Aulich: Pro mě i celý tým bylo finále super zakončení sezony!

Ondřej (s balonem) přihrává na Tomáše Brůhu.

Ondřej (s balonem) přihrává na Tomáše Brůhu.

23.10. 11:06:46 Mužská kategorie v letošním pohárovým finále měla starý známý krále, když na streetovej Olymp vystoupali Sokolíci. Tuhle ekipu táhl za triumfem jako kapitán Ondřej Aulich, jenž v uvolněně laděným interview popsal cestu za triumfem, dojmy z výhry, specifika a jedinečnost kvaldy v Novém Bydžově i cestu mezinárodním turnajem, kde s týmem vypadl ve čtvrtfinále.

Ondro, Váš tým Sokolíci kraloval mužský kategorii ve finále Českého streetballového poháru 2019. Jak sis finálový prvenství vychutnal? Jaký se v Tobě po finálovým triumfu mísily pocity a dojmy?
Pro mě osobně i pro celý náš tým to bylo super zakončení sezony, ve které se nám až tak moc nedařilo v pětkovém basketu. Takže vítězství ve streetballovém poháru bylo dobrou náplastí a dojmy si odnášíme rozhodně pozitivní.

Jak se Váš finálovej triumf rodil? Kterej soupeř v turnajovým pavouku byl nejsilnější a nejnepříjemnější?
Rozhodně se nerodil lehce. Do turnaje jsme naskočili zápasem, kde se proti nám postavil tým našich spoluhráčů v čele s Honzou Šopem - a tento zápas naznačil, že obhajoba loňského triumfu nebude snadná. Ale i přes veškeré potíže jsme si odnesli vítězství v prodloužení. Tohle utkání se nakonec ukázalo jako klíčové vzhledem k postupu do další fáze turnaje.

Druhé utkaní, které mi pak utkvělo v paměti, byla semifinálová bitva s týmem Profi Amatéři, jež vynikla především podkošovými souboji mezi naším Tomášem Brůhou a Dominikem Štěpánem v dresu soupeře. Nakonec se nám podařilo v utkání zvítězit a ve finále jsme si pak došli pro, myslím, zasloužené vítězství.

Do celostátního finále jste se probojovali z kvalifikační zastávky v Novém Bydžově, kde jste též urvali prvenství. Jak sis turnaj na východě Čech užil? Čím je pro Tebe osobně specifickej a jedinečnej?
Turnaj v Novém Bydžově patří mezi mé nejoblíbenější - a je to především jeho atmosférou, prostředím a skvělou partou lidí, co za turnajem stojí. Ta může za to, že se tam každý rok rád vracím. Ani příští ročník, který bude náš čtvrtý v řadě, určitě nevynecháme.

Pro mě osobně je specifický především pečlivým výpočtem poměru bobřích sváč a vypitých piv (bobr je symbol bydžovského streetu, takže každý hráč dostává bobří sváču, párek v rohlíku), abych byl stále způsobilý k řízení motorových vozidel, protože nedílnou součástí výletu do Bydžova je moje zelená oktávka. Ale nejsem žádnej Estonec, takže se mi poměr zatím vždy podařilo vychytat a s úspěchem dovézt spoluhráče zpátky domů.

Bylo prvenství v pohárovým finále doposud Tvým největším úspěchem v rámci Českého streetballového poháru?
V rámci Českého poháru se ani výš vyjít nedá, takže to je bezpochyby můj největší úspěch v poháru. (úsměv)

Díky triumfu ve finále jste si zajistili vstupenku i na prestižní mezinárodní turnaj Prague International Streetball Cup, v němž jste vypadli ve čtvrtfinále po výsledku 12:21 s litevským celkem Gulbele. Čím Vás soupeř přehrával? V čem byla jeho hlavní síla?
Když jsme viděli letošní obsazení turnaje, vstupovali jsme do něj s respektem a naším cílem bylo především udělat si radost ze hry a nechat na hřišti co nejvíc s tím, že se uvidí, na jaké umístění to bude stačit. Do čtvrtfinále se nám podařilo postoupit poměrně snadno. V zápasech se nám dařilo, turnaj jsme si užívali, ale jak se nás celou streetballovou sezonu drželo štěstí na soupeře do pavouka, tak tady jsme narazili, dle nás, na nejsilnější možný tým.

Tým Gulbele hrál skvělý rychlý streetball. Měli velice dobře poskládaný tým a v zápase nás od první minuty přehrávali. Hlavní silou soupeře byla jeho taktická vyspělost a zkušenosti s hrou 3x3. V prvních několika útocích nás překvapili dobře připravenými akcemi a velice tvrdou obranou. Což na nás, co se sejdeme 10 minut před zahájením utkání, někdy i to ne, pohodlně stačilo. Ve chvíli, kdy se nám na jejich hru podařilo adaptovat, už měli dostatečný náskok, který dokázali udržet a ukončit zápas před časovým limitem.

Jak se Ti líbily kvalita a úroveň turnaje? Například i vzhledem k tomu, že prvně v historii se hrálo v kryté hale.
Byla veliká škoda, že nevyšlo počasí, protože do haly si nenašlo cestu mnoho diváků. Právě to bývá šperkem utkání v centru Prahy, ale i tak měl turnaj svůj náboj. Do Folimanky sice trochu teče, takže jsme zmokli i vevnitř, ale na funkci to nemělo zásadní vliv. Kvalita turnaje byla na opravdu vysoké úrovni, za což jsme byli rádi, protože s takovými týmy se nepoměřujete každý den.

S naším výsledkem jsme nakonec spokojení. V průběhu turnaje nám sice narostlo sebevědomí a věřili jsme, že můžeme být rovnocenným a nepříjemným soupeřem i takovým týmům, jaké se na turnaji sešly, ale mezi nejlepší čtyřku se nám nakonec probojovat nepodařilo.

V rámci Českého streetballového poháru patří Sokolíci mezi stálice. Můžeme se tedy na Váš tým těšit na našich kolbištích i v příští sezoně?
Určitě ano. Složení Sokolíků sice nezůstává stále konstantní, sám jsem toho příkladem, ale určitě zformujeme alespoň jeden tým i pro příští sezonu Českého streetballového poháru.

Foto: Archiv Ondřeje Aulicha/Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

foto [7]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS