Midgets = králové mužský části PSLka 2019

T-Tikalský o radosti, trpaslících, sexy ženách PSLka i oslavách

Tomáš s týmem Midgets po převzetí zlatých medailí.

Tomáš s týmem Midgets po převzetí zlatých medailí.

25.10. 15:02:24 Mužská část Pražské streetballové ligy měla letos jasný vládce v podobě kluků z týmu Midgets, který i finálovým turnajem propluli jako nůž máslem a pověsili si tak na krk zlatý medaile. Za výhrou dotáhl jako kapitán tuhle družinu Tomáš Tikalský, s nímž byla radost dělat interview. Díky čemu? Posuďte sami, že kluci si dění před i za oponou PSLka neskutečně užívali!

Tomáši, s týmem Midgets jste letos opanovali finálový turnaj Pražské streetballové ligy. Jaký se v Tobě po finálovým triumfu tříštily pocity a dojmy?
Pocit z výhry v celém PSLku byl skvělý! V minulém ročníku jsme skončili na druhém místě, proto jsme v tom letošním měli velikou radost, že se nám tenhle turnaj podařilo vyhrát.

Jak sis Ty osobně celej finálovej turnaj užil a jak na něj budeš vzpomínat?
Já osobně si vždycky užívám jakékoliv utkání nebo turnaj. Odehrál jsem skoro všechny ročníky PSLka, až na pár výjimek, když jsem byl zraněný. Vzpomínky budou vždy jen kladné, není proč mít záporné. Jdu hrát s kamarády sport, co miluji - a ještě vyhráváme. Co víc si přát. (usměje se)

Turnajem jste prošli bez ztráty kytičky a dvakrát během něj – včetně finálovýho mače – setnuli Plnotučný chrty. Čemu takovou suverenitu přisuzuješ? Vycházelo Vám všechno podle představ?
Den, kdy se hrál finálový turnaj (21. června), připadá podle Wikipedie na Mezinárodní den trpaslíků. Tak to asi tak mělo být. (smích) Ne, teď vážně, myslím si, že máme dobře složený tým, hodně kvalitních hráčů a hrajeme spolu už nějaký rok.

Ten den se stal tatínkem Adam Poche, náš pivot číslo1, který ale nehrál, protože byl od dopoledne pod vlivem alkoholu. (opět se rozesměje) I přesto jsme bez něj vyhráli. Základní část hrajeme vždy v přátelském duchu, ale jak začíná play-off, tak přátelství jde stranou.... Všechno vycházelo (usměje se)

PSLko dlouhodobě balleři a ballerky chválí díky jeho jedinečný atmosféře a kouzlu, který na strahovskejch kolejích panuje. Vidíš to stejně? Co je pro Tebe osobně na Pražské streetballové lize nejvíc „sexy“?
Ano, Pražská streetballová liga má svého ducha. Je super potkat se s kámošema a dát si po basketu pivo u Nazira. Nejvíc sexy na PSLku je moje manželka a Iris... (úsměv)

Máš taky šanci potkat v týdnu během zápasů či finálového turnaje řadu kámošů nebo kámošek, který v průběhu sezony nepotkáváš tak často, jak by sis přál?
Samozřejmě někoho potkávám, nejsou to kamarádi, ale známé tváře z basketu. Jsem za to rád, ale není to mé přání. Kamarádi jsou Midgets - a ty vídám pořád...

Jak jste si s klukama užili afterparty a oslavy triumfu po turnaji?
Oslavu jsme si užili parádně, k výhře jsme zapíjeli i novorozenou dceru Adama. Kdo nás zná, tak ví, že Midgets za to umějí vzít. (úsměv)

Nemáte v plánu, že byste se v příští sezoně zúčastnili i některýho z podniků Českého streetballového poháru?
Nevím, s klukama jsme se o tom nikdy nebavili. Já osobně hrával turnaje Českého streetbalového poháru, ale dnes už chci věnovat svůj volný čas manželce Barboře a dceři Natálii.

A co Vaše účast na PSLku v roce 2020? Můžeme s Vámi počítat?
Účast na turnaji PSL 2020? No já doufám, že se domluvíme a jako tým Midgets obhájíme zlaté plastové medaile. (rozesměje se na závěr)

Foto: Rostislav Málek

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín




© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS