Zevrubně se streetovou star (nejen) o Prague International Streetball Cupu

H-Stehlík: Turnaj měl skvělou účast a byl výborný!

Honza (uprostřed) brání soupeři při vniku do koše.

Honza (uprostřed) brání soupeři při vniku do koše.

18.11. 11:31:36 Za tým Meferes Prievidza se letos na nejstarším evropském mezinárodním streetballovém turnaji představil Honza Stehlík, jenž je top hvězdou tuzemskýho streetballu/3x3. Boje o medaile ho sice bohužel na turnaji minuly, přesto o něm mluví – až na jeden „neduh“ - jen v superlativech. Kromě toho jsme při povídání zabrousili i na jeho začátky v trojkovým basketu, největší úspěchy i plány s Prievidzou.

Honzo, letos ses s týmem Meferes Prievidza zúčastnil Prague International Streetball Cupu. Jak sis turnaj užil a jaký vzpomínky Ti na něj zůstanou?
Turnaj trošku pokazilo špatné počasí. Byla škoda, že se nehrálo na Václaváku, ale na Folimance. Turnaj byl výborný!

Zamlouvala se Ti tedy jak kvalita turnaje, tak i jednotlivejch týmů? Podle ohlasů řady hráčů byl co do týmový nabitosti jedním z nejlepších turnajů za poslední roky...
Turnaj měl skvělou účast, takže jsme byli spokojení při střetu se zahraničními týmy, které jsme do té doby ještě na turnajích nepotkali.

V průběhu turnaje se Vám zranil Matúš Mečiar. Jakou velkou komplikací to pro jeho další průběh bylo?
Mefer (Matúšova přezdívka, pozn.) měl bohužel natržené obočí. Museli jsme se bez něj obejít jeden zápas, což bylo fyzicky hodně náročné, a potom se to částečně promítlo ve čtvrtfinálovém utkání...

V tomto čtvrtfinále jste nestačili na ukrajinskou družinu Novomoskovsk a podlehli jí po velkým boji 18:21. Co byl podle Tebe rozhodující faktor, že jste soupeři podlehli? Čím Vás soupeř nejvíc trápil?
Utkání pro nás bylo hodně fyzicky náročné, protože poslední zápas ve skupině jsme právě odehráli bez Mefera pouze ve třech lidech bez střídání, ale bohužel druhým faktorem byl slabý rozhodčí, který nás svými výroky v závěru utkání hodně poškodil. Bohužel jeden rozhodčí neupíská celý zápas sám, když má vedle sebe kolegu, který o 3x3 nemá ani páru a píská h***a. Z toho jsme byli hodně zklamaní, ale je to sport - a bohužel i to k tomu patří, tak jako zranění...

Byl pro Vás turnaj o to větším lákadlem, že prvním rokem z něj byl satelitní turnaj, z nějž se dalo postoupit na challenger do Lotyšska?
Tak určitě, chtěli jsme postoupit na challenger do Rigy, když už se nám to jednou nepovedlo přímo na turnaji v Rize.

Ty jsi ze streetballovejch/3x3 kolbišť dlouhodobě jednou z nejznámějších tuzemskejch osobností. Když se vrátíme v čase, čím Tě tahle hra nejvíc chytla? Čím Ti nejvíc imponuje?
Hra 3x3 je rychlejší a rozhodně tvrdší než klasický pětkový basketbal. Je to hodně o hře 1 na 1 a jednoduchých kombinacích, které jsou základem pro basketbal. Baví mě rovněž samotné turnaje jako takové, protože člověk hodně procestuje, pozná nové lidi a zajímavá místa po celém světě.

Jaký dosavadní top úspěchy na poli trojkovýho basketu bys vyzdvihnul?
Byl jsem rád, že jsme byli asi pětkrát mistry republiky a vybojovali si tím účast na World Tour, to byl vždy základ. Dále se nám v minulosti podařilo stát se mistry Švédska a vicemistry Rumunska. Za největší úspěch považuji 6. místo na mistrovství světa v roce 2014, díky čemuž jsem byl i mezi prvními dvaceti nejlepšími hráči světa...

Jak bylo zmíněno, mezinárodního turnaje na Folimance ses zúčastnil v barvách slovenskýho celku Meferes Prievidza. Jak ses vlastně do tohoto týmu dostal? Co jste zatím společně absolvovali a jak funguje chemie v týmu?
S Meferem se známe už delší dobu z různých turnajů a oslovil mě po minulé sezoně, zda s ním nechci zajet na turnaj do Rumunska a o Vánocích do Polska. Na turnajích jsme skončili druzí a první a spolupráce se nám zalíbila, tak jsme se s klukama dohodli, že tuto sezonu absolvujeme společně a budeme spolu hrát i nadále.

Tým je takový rodinný, takže chemie je naprosto výborná. Máme spolu skvělé vztahy a na každý turnaj se moc těším. Absolvovali jsme společně turnaje v Rize, v Česku, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, na Kypru a ve Francii. Ne všechny turnaje jsem absolvoval s klukama, ale většinu z nich jo. Posledním úspěchem bylo druhé místo v Paříži na mezinárodním turnaji šampionů, kde se mimo evropských týmů ukázaly také týmy z Afriky.

Máte do budoucna s Prievidzou nějaký větší týmový plány, čeho byste chtěli dosáhnout?
Chceme se rozhodně probojovat na World Tour, což je naším hlavním cílem, proto budeme muset absolvovat hodně satelitů a potom případně challengerů, aby se naše šance na postup zvýšily.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [5]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS