V Děčíně panovala skvělá atmosféra

Český Streetballový pohár 09 - Děčín

24.05. 08:28:06 První turnaj Českého Streetballového poháru proběhl uplynulou sobotu (23.5.) v Děčíně. Ve skvělé atmosféře, za účasti České televize, se utkalo téměř 40 týmů, které kromě vítězství bojovali i o postup na Finále v Praze na Černém Mostě. V hlavní kategorii Muži 18+ v děčínském kole zvítězil tým We are not able to fly anymore, který patří v posledních letech ke špičce streetballových turnajů České Streetballové Federace. V kategorii Juniorů 14 - 17 si vítězství vybojoval O pičí team, který ve finále oplatil týmu Kvasinky porážku ze semifinále. Další výsledky v článku...

JIž tradiční systém turnaje - "dvojitý pavouk" - dával týmům možnost napravit jedno svoje zaváhání. Tento luxus ovšem nepotřebovali vítězové kategorie můžů - We are not able to fly anymore. Ti nezaváhali ani v jednom utkání a svoje zkušenosti z pravidelné účasti na turnajích ČSF přetavili v celkové vítězství. Ve finále porazili tým Slaná Kra 14:7, se kterým se již před tím v turnaji utkali. Na třetím místě pak skončil další z tradičních účastníků Streetball-manie tým Xstream Converse team. Jeden z předních týmů Pražské streetballové ligy si tak hned v prvním turnaji zajistil účast na Pražském finále. Dalšími týmu s právem zůčastnit se Finále Českého Streetbalového poháru v Praze 7.6. jsou: Do when blade, Tvoje Bába, Prekosaframore, Když je to jedno tak na to ... a tým 3.K.M.

Velmi vyrovnané boje a individuální výkony byly vidět i v kategorii Juniorů 14 - 17. Ve finálovém utkání, které bylo po celý průběh vyrovnané, pro sebe v závěru vybojoval vítězství O pičí team, když porazil do té doby neporažený tým Kvasinky 18:12. Oba týmy si tak zajistili právo startu ve finále spolu s třetím týme Chain Gang. Chain Gang tým tak obhájil svoje loňské třetí místo z Děčína. Spolu s těmito třemi tými mají možnost startu v pražském finále i týmy: L.A.M., Airmen, Multiwithballin, J2TO a Dirty boys.

Vítězství v dívčí kategorii obhájily loňské vítězky z týme Vo-chlup. V kategorii Mix do 13 let pak v dramatickém finále vybojovali vítězsvtví kluci z týmu Starf 313, když po vyrovnaném průběhu odskočili ve skóre v posledních dvou minutách a na tým Danger tak zbylo druhé místo. Oby týmy, stejně jako dívčí tým Vo-chlup si zajistily právo startu v pražském finále.

Podrobné výsledky najdete v sekci Report a Press.

Kromě bohatého doprovodného programu proběhly i dovednostní soutěže: BigShock Slam Dunk battle, a Loap 3pt Shootout. Z eliminačních kol postoupily do finále ve smečování ti nejlepší, kteří svými kousky opravdu bavili všechny přihlížející (a těch nebylo v Děčíně málo). Finále smečování pro sebe rozhodl Míra Horák, když přeskočil nejen vypůjčenou židli, ale i svého spoluhráče na ní sedícího. Porota v čele s primátorem Děčína neměla "moc co řešit". Míra dokázal ve finále porazit i vítěze loňského Slam Dunk Contestu, který probíhal na střeše obchodního centra Chodov, Lamíka (Vojtu Ingera), třetí do party byl Vozka.

Ve finále Loap 3pt Shootoutu zvítězil Dejv (David Šírek) a bral tak hlavní ceny od sponzora této individuální soutěže. Druhé místo si vystřílel Greg Pezda a třetí pak Bill Weidenborner.  

Nejen kvalitu turnaje, ale hlavně velmi pozitivní přístup ze strany hráčů, si pak pochvaloval i koordinátor turnaje Big Daddy:  "Kromě vítězů a poražených ukázal sobotní turnaj i to, že i důležité zápasy o vítězství v turnaji a o ceny je možné hrát podle pravidel Fair play a Play 4  Fun, které jsou nepsanými pravidly turnajů ČSF. Oproti minulým ročníkům jsme tentokrát nemuseli řešit žádné protesty a stížnosti. I přesto, že to na kurtech je někdy tvrdé, oceňuji jednak práci pozorovatelů a hlavně všechny hráče, kteří se i ve vypjatých okamžicích dokázali mezi sebou domluvit. Myslím, že to jasně ukazuje, že se tu všichni potkáváme hlavně proto, abychom si zahráli a bavili se."

Další kolo Českého streetballového poháru proběhne již tuto sobotu 30.5. v Brně (na parkovišti u Giga sportu - u dálnice D2 na Bratislavu).

autor:Roman Bednář

foto [27]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS