Systém turnajů a jejich provázanost se nemění

Co Vás letos čeká?

21.04. 11:10:27 Jakým způsobem se budou letos hrát Český streetballový pohár? Jak se probojovat do Finále na Čerňáku? Kdo postupuje na PIS? A hlavně co Slam Dunk Contest? Jak se kvalifikovat? Na to vše najdete odpověď v článku.

Český streetballový pohár

I v letošním roce bude pokračovat streetballový projekt Streetball-mania. Hlavním cílem je i letos najít v jednotlivých turnajích Českého poháru týmy, které se utkají ve finále v Praze (7.6.) o celkové vítězství v Českém poháru a o pohár jako takový. Samotné turnaje Českého poháru (Děčín 23.5., Brno 30.5, Praha 6.6.)  jsou tak turnaje kvalifikační, z nichž vždy 8 nejlepších týmů v každé kategorii získá právo účasti v turnaji finálovém. Samozřejmé je, že ani vítězové jednotlivých turnajů Českého poháru nejpřijdou zkrátka co se cen za umístění týká. Věříme ale, že tou hlavní motivací je postup do Finále ČP v Praze (7.6.) a boj o celkové vítězství v sezóně 2009.

Prague International Streetball Cup  - PIS

PIS proběhne v polovině prázdnin a po pozitivních ohlasech z loňských ročníků od domácích i zahraničních týmů očekáváme letos ještě kvalitnější konkurenci. Právo startu na PIS (1. a 2. srpna) bude mít první tým českého streetballu pro rok 2009 (vítěz pražského finále) a dále týmy pozvané Českou streetbalovou federací. Pro mezinárodní turnaj tak není měřítkem pouze výkon týmu v turnaji po stránce sportovní, ale zastupci ČSF kladou velký důraz na celkový přístup hráčů ke streetballu. Ne nadarmo zvolila ČSF za svůj slogan  "Play 4 Fun" jako variaci známého Fairplay. Hra pro zábavu a pro všechny je jednou z hlavních myšlenek organizátorů a zástupců ČSF. I proto není na kurtu rozhodčí, ale pouze pozorovatel, jehož úkolem je hlavně sledovat skóre (..... a samozřejmě kočičky kolem hřiště).

PIS by tak měl být druhým vrcholem sezóny, kdy se česká streetballová špička porovná s evropskými týmy, které jsou často nominovány streetbalovými federacemi jednotlivých zemí.

Slam Dunk a PSL

Samostatnou kapitolou je dovednostní soutěž ve smečování. Čtyři nejlepší z jednotlivých kol Českého poháru a jeho finále doplněni o divoukou kartu a hráče z NBL se utkají o titul Slam Dunk Battle Champion České Streetbalové Federace. Do této soutěže se nelze přihlásit, účast si player musí vybojovat a vyskákat a tak se určitě můžeme těšit na kvalitní letecký den. Ani ceny za vítězství letos nebudou k zahození...

autor:Roman Bednář

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS