Streetball mania 2016

Interview s moderátorem turnajů SBM Mc Kajakem

13.09. 11:54:35 Karlis Apsitis, vítěz smečařské soutěže na PIS Cupu 2016, v nedávném rozhovoru pro web Streetball manie přiznal, že v Praze na turnaji poznal jednoho z nejlepších spíkrů. Řeč nebyla o nikom jiném než o našem skvělém Mc Kajakovi, jenž všem turnajům Streetball manie dodává ten správný říz a grády. A také interview s Kajakem se neslo v uvolněném a pohodovém duchu, přesně v takovém, jak jeho samotného znáte z jednotlivých turnajů.

Kajaku, začnu podobnou otázkou jako loni. Prague International Streetball Cup 2016 udělal tečku za 21. sezonou Streetball manie. Jak sis uplynulou sezonu užil a jaká z Tvého pohledu byla?
Ahojda, mno už je to pěkné číslo. Jedenadvacátá sezona, musím přiznat, že ta letošní byla plná slunce a super nálady, i když to počasí pana Bayera (prezidenta České streetballové federace, pozn.) muselo stát dost peněz. Nevím přesně, kam se to posílá, ale zřejmě to má podchycené a jako každý rok to vyšlo náramně. Za mě palec nahoru, když vyjde počasí, každej turnaj Streetball manie je top.

Byl letošní ročník něčím výjimečný/specifický/zajímavý oproti těm předcházejícím?
Výjimečný byl tím, že s sebou vozíme jako jediný orangutana, který je ochotný se s Tebou vyfotit. (rozesměje se) Specifický byl tím, že už se stoprocentně zaměřujeme na mládež a rozhodně na našich turnajích uvidíš nejvíc týmů všech mládežnických kategorií. Zajímavý je, že stále přibývá hráčů a hráček, kteří chtějí hrát naše turnaje. Tím pádem je nás čím dál tím víc, za což jsme moc rádi.

Vloni jsi přiznal, že nejvíc se Ti líbil a nejvíc sis užil Labský streetballový pohár. Bylo tomu letos stejně?
Stoprocentně! Bydlím kousek od Nového Boru, takže reprezentuju severní Čechy. Tím pádem se mi u nás na severu líbí nejvíc. (usměje se) Vážně, lokalita na břehu Labe nejde jen tak překonat, je tam prostě nádherně.

Podle ohlasů to navíc byl jeden z nejlepších ročníků v historii. S tím taky souhlasíš?
Bohužel tyto hlasy se až ke mně nedostaly, ale pokud to říkají hráči a hráčky letošních týmů, tak se to krásně čte a poslouchá, za což moc děkujeme! A příští rok laťku poženeme výš.

Turnaje Streetball manie moderuješ od roku 2009. Máš radost také z toho, že sis vybudoval pevnou pozici, jelikož kromě termínové kolize s turnajem ČBF se víkendové pražské kolo a finále Českého streetballového poháru posunulo i kvůli tomu, aby přítomní nepřišli o Tvé moderování?
Jeje, bylo to gesto pana Bayera, se kterým spolupracuji, jak bylo řečeno, sedm let. Moc mě to mrzelo, že se termíny takhle kříží, ale jako mávnutím proutku se vše vyřešilo přesunutím jednoho poháru o týden - a vše bylo jinak. Doufám, že nikdo kvůli mně o turnaj nepřišel, když už se teď provalilo, že za změnu termínu může Kajak. (úsměv)

Kde podle Tvého názoru vládla letos nejlepší atmoška? Bylo to v Děčíně, na Čerňáku či na Václaváku?
Letos vyhrává Václavské náměstí, už jenom proto, že vítězný tým byl z Čech. Atmosféra každým zápasem gradovala, bylo to těžké na Václaváku vyhecovat české fanoušky, kterých zde bylo poskrovnu, ale když zjistili, o co jde, že je to mezinárodní turnaj a že nás reprezentuje tým, který jde až do finále, fandil snad každej na Václaváku - i obsluha z místní restaurace. (usměje se) Bylo to super a myslím si, že to také trošku klukům pomohlo vyhrát tenhle prestižní turnaj.

V loňském interview jsi říkal, že kdo ví něco o moderování, chápe, že můžeš překonávat jen sám sebe. Co myslíš – i podle ohlasů a názorů – podařilo se Ti v letošním ročníku překonat sám sebe a rozjet top show?
Musím se přiznat, že vzhledem k tomu, kolik týmů se na deseti hřištích v jednom kole třeba Českého poháru mezi sebou utká, je dost náročný organizovaně spustit každé kolo, kterých je třeba až patnáct v jednom hracím dni - a do toho ještě dávat freestyle rap. (úsměv) Snažím se prokládat každou volnou chvilku, kdy to jde, abychom se trošku zasmáli a třeba si i zatancovali, takže už to není jako dřív několikahodinové rapové moderování. (opět se usměje)

Co Tě vlastně na turnajích dokáže nejvíc nahecovat a „vtáhnout“ do hry i turnaje samotného?
Jsou to, byly a budou Slam Dunk Battly, to je to nejfantastičtější, co na turnajích dokáže hecnout mě - a já pak hecuju ty kluky, co smečujou. Stejně jako letos nejlepší smečařská show na Václavském náměstí na mezinárodním turnaji, tak to byl fakt highlight!

Nejde zakončit naše interview jinak než otázkou, jak vidíš své působení v příští sezoně? Můžou se fanoušci i hráči opět těšit na Tvou show?
Tak určitě, jestli mě pan Igor Bayer ještě vezme s sebou, byl bych moc rád. Chci vidět, jak nám ta streetballová základna roste a hlavně se moc těším, až se se všemi opět po roce uvidíme. (úsměv)

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS