Za oponou 21. ročníku. Bude ten následující stejně úspěšný?

PFF 2017

23.12. 10:48:30 Streetballová sezona roku 2016 se nachýlila ke svému definitivnímu konci, tudíž nyní je ten správný čas trochu si na uplynulý ročník zavzpomínat a zároveň se příjemně naladit na ten následující, který pro Tebe již nyní připravujeme. A že toho opět nebude málo! :-)

V loňském roce se konal již šestnáctý ročník legendárního Českého streetballového poháru, jenž měl zastávky v Děčíně (Labský streetballový pohár), Novém Bydžově, Plzni, Praze a na stejném místě – na střeše Centra Černý Most – celý ČSP také vyvrcholil grandiózním finálovým dnem.

Dvanáctý ročník si odkroutila i Pražská streetballová liga, jež zažila jedno novum – finálový den se poprvé v historii z důvodu nepřízně počasí konal v hale SK Aritma Praha.

V samém srdci Prahy, na Václavském náměstí – Můstek, mohli fanoušci vidět již pošestnácté zajímavě namixovaný turnaj kvalitních českých a zahraničních týmů, které se utkaly na nejstarším pravidelně se konajícím streetballovém turnaji na světě. Podruhé v řadě navíc tento prestižní podnik ovládl český tým – vloni brali prvenství Buchos, v letošním roce vystoupali na nejvyšší stupeník Sokolíčci.

Za výrazné podpory Streetball manie se v roce 2016 opět uskutečnilo několik dalších turnajů – Dark Trophy, FAKRO Streetball Cup – Memoriál Mistra Jana Husa, Olympijský streetball 3x3 v Plzni či Severská bitva, z níž ve spolupráci s Rumoborci chystáme nějaký ten ohlas, jak vlastně tenhle vymazlenej indoor streetek na severu letos probíhal.

Tým Krabů, jenž ovládl Labský streetballový pohár 2016, skončil druhý ve finále ČSP a zúčastnil se také PIS Cupu, se v polovině července díky ČSF vydal na Ghetto Games v Lotyšsku, kde posbíral velmi cenné zkušenosti, a ač postoupil ze základní skupiny do vyřazovacích bojů, bohužel v prvním kole nestačil na celek, jenž nakonec obsadil čtvtou příčku.

Na startu kalendářního roku sis také mohl zasoutěžit o hodnotné ceny v soutěži Streetball manie a Spaldingu. Hlavní cenou speciálního pátého kola (soutěž byla tedy celkem pětikolová) byl míč Spalding, s nímž se hraje i věhlasná zámořská NBA!

Nezapomínali jsme samozřejmě ani na mládež! „Předehrou“ Labského streetballového poháru v Děčíně byla opět olympiáda základních škol v místním aquaparku. V Praze se znovu konalo streetballové mistrovství, v němž se proti sobě střetly školy z celé metropole hlavního města. A ohromnou radost nám dělá, když na našich turnajích vidíme co největší počet mládežnických týmů, jak si to rozdávají pod bezednými koši a mají ze hry radost!

Česká streetballová federace, jejímž je tedy Streetball mania projektem, pod vedením prezidenta ČSF Igora Bayera navázala na činnost oceňovanou širokou veřejností, projekt Koše do ulic. Koše s pořadovým číslem 24 a 25 byly instalovány v Děčíně na „stavárně“. Ale pozor, my rozhodně nekončíme – v roce 2017 se chystáme instalovat po Děčíně další čtyři!

Kromě toho jsme se Ti v uplynulém roce snažili přinášet celou řadu zajímavostí, rozhovorů, analýz a aktualit, díky nimž jsi mohl nahlédnout jak přímo do duše daných turnajů, tak i za jeho oponu. Věříme, že nám svou přízeň zachováš i v roce 2017, do nějž Ti přejeme hodně zdraví, štěstí, pohody, hojnost streetu, všeho dobrého a ať máš kolem sebe jen samé pohodové a příjemné lidičky, s nimiž po boku jde hned všechno líp! A budeme se těšit na shledání na některém z našich turnajů.

A nezapomínej na naše hlavní poselství – Play for fun!

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS