Streetball Challenge Plzeň 2017 for KIDS

Třetí zastávka ČSP na západě Čech byla velmi úspěšná!

Radost mládežníků na plzeňském turnaji 2017.

Radost mládežníků na plzeňském turnaji 2017.

06.06. 10:47:50 V sobotu 3. června 2017 proběhl ve sportovním areálu TJ Lokomotiva Plzeň třetí podnik letošního ročníku Českého streetballového poháru, Streetball Challenge 2017 for KIDS. Jak již z názvu vyplývá, letošní ročník byl určen ryze pro děti a mládežnické kategorie.

Organizátoři si pro letošek naplánovali několik novinek, které jim pomohli realizovat partneři Decathlon a Kooperativa. O co konkrétně se jednalo? Pro děti byl mimo klasické streetové špíly k dispozici sportovní koutek Decathlon, v němž si mohli všichni zúčastnění zahrát badminton, stolní tenis, fotbal, projet se na odrážedlech, koloběžkách, zastřílet si s nimi na mini koše, vyzkoušet svůj balanc na slackline apod. Společnost Kooperativa zapůjčila velký skákací hrad, kde se ti nejmenší opravdu vyřádili.

Samotného turnaje se zúčastnilo 60 týmů, a to od kategorie U10 smíšené po U16, což je také řádná dávka mančaftů. Účastníci a účastnice měli v hledišti velkou podporu svých rodičů, sourozenců, příbuzných či kamarádů! Celý den orámovalo krásné počasí, které jen podtrhlo pohodovou atmosféru. Na jednotlivých hřištích probíhaly bitvy jako řemen, o každý koš byly líté boje a nechyběly ani slzy smutku i štěstí, které ke sportu patří. Všichni si prostě turnaj užívali na maximum!

V jízdním řádu plzeňského turnaje nechyběly ani dovednostní soutěže. Organizátoři si připravili celkem tři: skill dráhu (sprint s míčem, slalom a zakončení), střelbu (systémem „vyřazováku“) a slam dunk (smečovalo se na nízké koše uzpůsobené dané kategorii). V průběhu celého dne probíhala kvalifikace do finále těchto soutěží. V 15 hodin byl turnaj přerušen, přítomní se přesunuli do sportovní haly, kde se příjemně zchladili od sluneční záře a šlo se soutěžit.

Během soutěží byla k vidění celá řada dechberoucích výkonů, ale jeden z nich čněl nad všemi. Šlo o dunk Tondy Hanzlíčka (kategorie U10 smíšené, 9 let), jenž zasmečoval tak, že si položil míč na zem asi 4 metry před koš. Lidé se na sebe nechápavě dívali, když v tu ránu rozběh, hvězda přes jednu ruku, v pozici hlavou dolů Tonda sebral míč, šup na nohy a smeč!!! V hale rázem zavládla frenetická atmosféra, všichni křičeli a nadšeně nevídanému kousku tleskali. Jedním z porotců byl i kapitán Válečníků/BK ARMEX Děčín Jakub „Kouba“ Houška, jenž sám tento dunk ocenil obrovským potleskem.

Po dovednostních soutěžích pokračovaly tuhé turnajové bitvy o umístění, ale i o vstupenky na velké finále Českého streetballového poháru 2017, které se bude hrát již tuto neděli 11. června na střeše Centra Černý Most v Praze.

Všichni byli vyčerpaní, unavení, usmažení od sluneční hyperaktivity, ale nikdo nic nevzdal a všichni jeli na doraz až do samotného konce. Turnaj skončil okolo půl šesté večerní, kdy byly dohrány poslední mače. Po nich již následovalo vyhlášení vítězů, předání cen a poděkování všem pomocníkům, rozhodčím i organizátorům, zkrátka všem, kdo se na turnaji podíleli a zajišťovali ho. Speciální poděkování patří společnostem Basket-obchod a Spalding, které věnovaly ceny, a také společnostem Desinsekta a Ovocnia.

Takže díky a slovy klasika: „Tak zase za rok!“.

Fotogalerie z turnaje najdeš ZDE a TADY.
Video z turnaje hledej ZDE.

Týmy postupující do finále ČSP na střeše „Čerňáku“ v Praze – podle kategorií:

Kadeti U16:
1. místo: Jelly Fam
2. místo: Netrefové
3. místo: Princezny

Žáci U14:
1. místo: Rondomtýpci
2. místo: Fufu squad
3. místo: Miminka

Mini U12 – kluci:
1. místo: Šupitrs
2. místo: Dream Team
3. místo: The Flash

Kadetky U16:
1. místo: CoJáVím
2. místo: Co si dáme po zápase?
3. místo: Just Bananas

Žákyně U14:
1. místo: Donuty

Mini U12 – holky:
1. místo: Bastyho Lvice
2. místo: Streetteam Modřany
3. místo: Rychlý Čísla

Mix U10:
1. místo: Koubasket
2. místo: Mimoni
3. místo: BK Obři

Foto: Hynek Sladký

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS