13. ročník Pražské streetballové ligy je za námi

Historicky první hattrick získaly ženy

25.06. 01:12:03 Letní páteční večery svádí k romantickým procházkám a posedávání na zahrádkách. Pátek 23.6. byl však zasvěcen tem nejlepším ballerům, kteří svedli nelítostné boje o vítězství v Pražské streetballové lize. Kdo přišel, určitě nelitoval.

V areálu kolejí Strahov, kde výjimečně ani tolik nefoukalo, jen občas zavál letní vlahý větříček a atmosféru dotvářel DJ Deckster svojí hudební produkcí, bylo k vidění to nejlepší, co pražská streetballové scéna může nabídnout. Osm nejlepších mužských týmů a šest nejlepších týmů žen, které se dva měsíce rvaly o to, aby se mohly utkat o titul.

V kategorii mužů excelovat tradiční účastník Triple Trouble, který turnajem prošel bez ztráty kytičky a obhájili tak loňské vítezství, když ve finále porazil Midgets.

Atmosféru hodnou boji o zlato nabídlo utkání, ze kterého vzešel třetí nejlepší tým. Jízda Sokolíků, která po první porážce s Midgets katapultovala tým do pavouka poražených, tak skončila před branami finále „zásluhou“ právě Midgtes, když na sebe znovu narazili v pavouku poražených.

Velká očekávání od týmu Vysyp si písek se nenaplnila. Tým, který v základní části ve skupině B utrpěl pouze dvě porážky, nedosáhl na medaile, když v pavouku poražených nepřešel přes Sokolíky.

Mezi ženami na vrchol vystoupal tým Na-ex. Ačkoli hned v prvním duelu holky zaváhaly, podařilo se jim probojovat se do finále skrz pavouka poražených. A nejenže obhájily loňské prvenství, podařilo se jim přepsat historii PSLka. Na-ex je tak prvním týmem v historii, kterému se podařilo získat tři tituly v řadě.

Celek, který obsadil druhou příčku, je velké překvapení. První sezona a hned stříbro – to je tým GYMSTR. Jediný tým, který v turnaji dokázal porazit šampionky z Na-ex a poslal je tak do pavouka poražených, je tým Flyers, který nakonec získal bronz.

Ani letos jsme neporušili tradici a ocenili individuální výkony. Trofej pro nejlepší střelkyni si odnesla Petra Lukešová z týmu GYMSTR. Pro cenu za nejlepší trojkařku se s výronem dobelhala Lucka Kysilková z týmu HFB, který se do finálového turnaje neprobojoval, o to více si vážíme, že i přes svou indispozici přišla povzbudit postoupivší.  V individuálních ocenění v kategorii mužů máme další poprvé… Poprvé ocenění nejlepšího trojkaře patří hned dvěma snajprům – stejný počet trojek vsítili Petr Bratinka z Marka Vašuta a Michal škorpil z týmu Plnotuční chrti. Petr Bratinka se letos stal i nejlepším střelcem.

Říká se, že třináctka je nešťastné číslo, jiný je přesvědčen, že třináctka symbolizuje štěstí… Jak to kdo má, ať si každý zhodnotí sám… my jen z našich archívů a soukromých statistik víme, že letos PSLku přálo nejlepší počasí, co pamětníci pamatují…

Snad i dalšímu ročníku PSLka, v pořadí již čtrnáctý, bude přáno… a jestli máte nějaké náměty na zlepšení, připomínky čí nás snad chcete pochválit, neváhejte nás kontaktovat na notorický známý email psl@streetball-mania.ce. Stay in touch na instáči nebo FB.

Rekapitulace:

Muži:

1. místo: Triple Trouble

2. místo: Midgets

3. místo: Sokolíci

Ženy:

1. místo: Na-ex

2. místo: GYMSTR

3. místo: Flyers

Individuální ocenění:

Nejlepší trojkař: Petr Bratinka (Marek Vašut) a Michal Škorpil (Plnotuční chrti)

Nejlepší střelec: Petr Bratinka (Marek Vašut)

Nejlepší trojkařka: Lucie Kysilková (HFB)

Nejlepší střelkyně: Petra Lukešová (GYMSTR)

autor:Česká streetballová federace

foto [140]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS