Prague International Streetball Cup 2017

Zlatý poklad z Václaváku „uloupili“ Srbové!

Vítězové PIS Cupu 2017, Extra Auto Vrbas (Srbsko).

Vítězové PIS Cupu 2017, Extra Auto Vrbas (Srbsko).

17.07. 01:15:10 Vrchol sezony je za námi! Nedělní program byl sladkou tečkou za patnáctým ročníkem Prague International Streetball Cupu 2017. Který týmy na nejstarším mezinárodním evropském streetovém turnaji v srdci Prahy uspěly a odvezly si cenný kovy i vypečený prize money?

Jak jsme avizovali již po skončení sobotního programu, nedělní jízdní řád turnaje nezačal v plánovaných 14 hodin čtvrtfinálovými zápasy, ale již ve 12:30, jelikož se dohrávaly čtyři mače ze soboty, které určily zbylou čtyřku čtvrtfinalistů. Šťastnějšími týmy byly S.P.S. Legends (Česká republika; kontumační výhra, Bosenští snajpři – také český tým – nedorazili kvůli zranění dvou hráčů), Calvados Kalisz (Polsko), Extra Auto Vrbas (Srbsko) a Warriors (Česká republika).

A poté ve dvě odpoledne již odstartovala vyřazovací fáze turnaje. Do semifinále se nakonec probojovala čtveřice týmů Extra Auto Vrbas (Srbsko), Triple Trouble (Česká republika), Team USL (Ukrajina) a Calvados Kalisz (Polsko). Jak jejich vzájemná měření sil dopadla pohledem čísel a kdo musel z kola ven?

Sumář čtvrtfinálových zápasů:
1. Albania (Albánie) vs. Extra Auto Vrbas (Srbsko) 6:9
2. Triple Trouble (Česká republika) vs. Warriors (Česká republika) 6:5
3. Team USL (Ukrajina) vs. S.P.S. Legends (Česká republika) 9:6
4. Pim Pam Boom (Španělsko) vs. Calvados Kalisz (Polsko) 12:13

Slam Dunk Battle for Europe:
Po čtvrtfinálových mačích přišla na řadu divácky megaatraktivní smečařská soutěž. Slam Dunk Battle for Europe byl letos s účastí nadupanejch borců, z nichž dva nejlepší se probojovali do finálového kola. Od poroty dostali oba borci za svoje úchvatný a dechberoucí kousky totožný – nejvyšší možný – známky, takže rozhodnout měly decibely hlasivek přítomných fans.

Oba dunkeři se nakonec po dohodě a z úcty ke svýmu soupeři dohodli, že si prize money 500 eur rozdělí a vítězi se tak stanou oba. Na smečařským trůnu tak aktuálně panuje dvojvládí tandemu Ivars Rihards Žvigurs – Arek Przybylski.

Když oba borci poznali, jak chutná zemská tíže, odstartovaly semifinálový zápasy. První z nich přinesl souboj srbskýho a českýho týmu, druhý (mimochodem stejně jako vloni) měření sil ukrajinskýho a polskýho streetballu. Z postupu do finále se nakonec radovali Srbové a Ukrajinci, s nepořízenou a odsouzením k boji o bronz odešli Češi a Poláci.

Semifinálový zápasy v kostce:
1/ Extra Auto Vrbas (Srbsko) vs. Triple Trouble (Česká republika) 8:3
2/ Team USL (Ukrajina) vs. Calvados Kalisz (Polsko) 7:5

3pt Shootout for Europe:
Po skončení semifinálových bitev a před vypuknutím lítých bojů o stupně vítězů přišla na řadu druhá dovednostní soutěž nedělního nabitýho odpoledního program, 3pt Shootout for Europe. Klání elitních dalekonosných snajprů opanoval díky sedmi přesným zářezům Ukrajinec Maksym Vorobiov.

A poté už přišlo to pravý vyvrcholení v podobě zápasů pravdy! Zápas o třetí místo měli po většinu času ve svý režii hráči polskýho týmu Calvados Kalisz, kteří nakonec zvítězili šestibodovým rozdílem a získali tak prize money ve výši 500 eur. Smutnými poraženými a na nepopulární čtvrtý příčce skončivšími se stali hráči týmu Triple Trouble.

Zápas o třetí místo:
Triple Trouble (Česká republika) vs. Calvados Kalisz (Polsko) 3:9

Při finálovým zápase doslova praskala tribuna i okolí centrálního kurtu ve švech! V zápase mezi srbským a ukrajinským týmem dlouho ani jeden z týmů netahal za delší konec provazu a utkání bylo extrémně vyrovnaný. Úspěšnější o dva punkty nakonec byl v nervydrásající podívaný srbský tým, jenž si díky triumfu odvezl prize money 2000 eur, druzí na pásce, Ukrajinci, vybojovali tisíc „éček“.

Finále:
Extra Auto Vrbas (Srbsko) vs. Team USL (Ukrajina) 7:5

Čekuj i dál náš web (http://bit.ly/2tWEweX), Facebook (http://bit.ly/2utt7T4), Instagram (http://bit.ly/2tuTgNu) a Youtube (http://bit.ly/2t5p8sv), kde budeme postupně přidávat další zajímavosti z lůna tohohle skvělýho legendárního turnaje!

Velké poděkování patří partnerům Prague International Streetball Cupu 2017, kterými byly: Hlavní město Praha, Městská část Praha 1, Spalding, Precol – dodavatel sportovních povrchů, AFP Spedition, Rajec a OTS – stavba lešení.

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

foto [21]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS