Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

J-Polidar: Všechny turnaje jsou skvělé!

Jarda (vlevo) s Rondomtýpky po výhře na LSP 2017.

Jarda (vlevo) s Rondomtýpky po výhře na LSP 2017.

25.09. 18:45:22 Rondomtýpci jsou jedním z nejúspěšnějších týmů na našich turnajích posledních tří sezon, když od roku 2014 byli již sedmkrát zlatí – a z toho hned dvakrát i ve velkém finále! V uplynulém ročníku opanovala parta kolem kapitána Jardy Polidara v kategorii žáků U14 kromě finále i kvalifikační turnaje v Děčíně a Plzni. V rozhovoru jsme s kapitánem zhodnotili všechny podniky i specifika a největší táhaky turnajů pořadaných Streetball manií.

Jardo, v uplynulé sezoně jste s týmem Rondomtýpci opanovali hned tři turnaje Českého streetballového poháru, a to včetně finále! Jakými slovy bys minulý ročník popsal?
Tento ročník streetballu byl jeden z nejlepších!

Postupně jste dominovali na Labském streetballovém poháru, Streetball Challenge Plzeň 2017 for KIDS a poté i ve zmiňovavém finále. Který podnik sis nejvíc užil a kde bylo triumf nejnáročnější urvat?
Nejpříjemnější to pro mě bylo v Plzni. Potkal jsem zde hodně známých a kamarádů.

Nejnáročnější to bylo jednoznačně na finále. Každý makal na 100% a chtěl uspět. Atmosféra byla hodně vyhrocená.

Pokud bys měl všechny tři turnaje postupně rozklíčovat. Co pro ně bylo specifické, jaká na nich vládla atmosféra a čím Tebe osobně právě ten daný podnik nejvíc oslovil?
Pro Plzeň je specifické prostředí velkého sportovního areálu s tělocvičnou. V Děčíně je pro mě typické lovení míčů z řeky Labe (legendárním podběrákem) - a ani letos tomu nebylo jinak.

Na finále je většinou napjatá atmosféra s tím, že nikdo nechce přijít domů poražen.

Všechny turnaje jsou skvělé, nic bych na nich neměnil.

Kolik triumfu z turnajů pořádaných Streetball manií – třeba i z nižší kategorie – má Váš tým již ve sbírce?
Naše družstvo vybojovalo od roku 2014 již sedm nejcennějších kovů ze streetballových turnajů. Dvě zlaté medaile jsme si přivezli z Plzně, Děčína a z velkého finále na střeše Centra Černý Most - a zároveň jedno první místo z Nového Bydžova.

Dokážeš vystihnout, co Tě právě na našich turnajích láká a proč se jich rád účastníš?
Na Vašich turnajích získávám cenné basketbalové zkušenosti. Setkávám se zde s kamarády, s kterými se často nevídám. Líbí se mi atmosféra, hudba, prostředí a (Vaše originální) trička. (usměje se)

Jak jsi i sám zmínil, finále bývá často velmi dramatické a vypjaté. Kdy jsi začal v hloubi duše věřit, že byste mohli vystoupat až na pomyslný streetový Olymp? Již v průběhu turnaje, nebo až během vyřazovacích bojů, kdy jste kosili jednoho soupeře za druhým?
V úspěch jsme doufali už od začátku, ale jisté to nebylo nikdy. Dosáhnout takového úspěchu nebylo vůbec jednoduché, soupeři byli dobře připravení a sehraní.

Když jste byli takto úspěšní, můžeme se na Váš celek těšit i v příští sezoně?
Rozhodně ano. Pokud nám zdraví dovolí, tak se přijedeme porvat o další vítězství.

Ještě krátce k nadcházející basketbalové sezoně. Za jaký tým hraješ, jakou soutěž budeš letos hrát a jaké jsou ambice Vašeho celku??
V letošní sezoně hraji žákovskou ligu U15 za Sokol Pražský pod vedením pana trenéra Vyorala. Se Sokolem se chceme znovu probojovat na mistrovství republiky a pokusit se zaútočit na vrchní příčky.

Také hostuji v kategorii U17 za Basketbalovou školu Praha pod vedením pana trenéra Tremla. S BŠ bychom chtěli vyhrát ligu a postoupit do další fáze soutěže.

Foto: Archiv Jardy Polidara

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS