Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

Interview s Eliškou Brejchovou

Eliška (druhá zleva) po kvalifikační výhře v Plzni

Eliška (druhá zleva) po kvalifikační výhře v Plzni

26.09. 20:26:53 Kolik ballerů a ballerek se může pochlubit tak úspěšnou loňskou sezonou jako Eliška Brejchová? Ta s týmem CoJáVím ovládla v kategorii kadetek U16 plzeňský kvalifikační turnaj i velkolepé finále, navíc sama zažila megaúspěšnou i basketovou sezonu. Jakých sukcesů dosáhla, proč si tak cení turnajového skalpu na západě Čech, čím bylo finále vyšponované a proč ji baví street jako takový, o tom už čti více v tomto poutavém rozhovoru.

Eliško, s týmem CoJáVím jste vystoupaly na nejvyšší stupínek v kategorii kadetek U16 ve finále Českého streetballového poháru 2017. Jaký to byl pocit a jak jsi triumf prožívala?
Pocit to byl skvělý, jelikož nás hodně lidí podporovalo a hodně jsme si přály vyhrát. A to jsme také splnily. Byla jsem šťastná. Do turnaje jsme daly vše!

Byl to doposud Tvůj osobně i týmový top úspěch na streetový i basketbalový scéně?
Ne tak docela. Minulý rok jsme totiž vyhrály finále Českého streetballového poháru v kategorii U14, i když v trochu jiném složení hráček. V basketbalu jsem zažila úspěšnou sezonu. Na MČR U14 jsme se umístily na čtvrtém místě, na MČR U15 jsme byly ve finále a skončily druhé.

Dále jsem byla v regionálním výběru Prahy U14, s kterým jsme vyhrály republikový turnaj. Asi největším zážitkem, který skončil také úspěšně, byla Letní olympiáda mládeže v Brně, kde jsem reprezentovala Prahu a získaly jsme zlaté medaile.

Za jakým tým v klasickém basketu tedy nastupuješ a jakou hrajete soutěž?
Všechny hráčky našeho týmu v této kategorii nastupují za pražský tým Basket Slovanka. Momentálně hrajeme já a Lucie Svatoňová žákovskou ligu U15 a všechny čtyři hrajeme a trénujeme v extraligovém týmu U17. Myslím si, že se nám daří dobře. Minulý rok jsme ve zmiňované kategorii U15 získaly společně druhé místo na mistrovství České republiky.

Ještě před triumfem ve velkém finále ČSP 2017 jste braly zlato i na kvalifikačním kole v Plzni, na Streetball Challenge Plzeň 2017 for KIDS. Pověz, čím byl tenhle turnaj zajímavý a specifický?
Byl specifický například tím, že výhru ve skupině jsme získaly úspěšnou trojkovou (dvojkovou) střelou v poslední vteřině zápasu - a také ve střelecké a driblinkové soutěži jsme skončily těsně za stupni vítězů. Moc jsme si turnaj užily.

Co Tebe osobně nebo Tvé spoluhráčky na něm kromě již vysloveného nejvíc zaujalo a bavilo?
Mě osobně nejvíce bavilo, jak jsem si turnaj užívala se spoluhráčkami. Den to byl sice dlouhý, ale skvělý a vítězný. Velice mě zaujal počet účastníků, který byl docela hojný, ale také doplňkové aktivity, jako například mini stolní tenis, který si vyzkoušeli i naši rodiče.

Pokud bys měla oba triumfy porovnat, kterého si ceníš výš a který z turnajů byl náročnější?
Obou triumfů si velice cením, jelikož byla dobrá konkurence jak v Plzni, tak i na Černém Mostě. Co se týče náročnosti, byl pro mě určitě těžší turnaj na Černém Mostě, jelikož jsem hrála v kategoriích U14 a U16 zároveň. V ten den bylo také mnohem větší vedro než v Plzni.

Kde panovala lepší kulisa? V Plzni, nebo při velkém finále na střeše „Čerňáku“?
Lepší atmosféra panovala na střeše Centra Černý Most. Jelikož to bylo celorepublikové finále, tak zde bylo více diváků.

Jak Ty osobně streetball a turnaje pořádané Streetball manií vnímáš? Co Tě na nich obecně i samotné hře tři na tři láká?
Turnaje ve streetballu mi připadají jako skvělý nápad. Podle mě je to pro nás, co hrajeme velký basket, příjemné zpestření sezony. A pro ostatní, co mají rádi basketbal, možnost si tuto hru vyzkoušet na vlastní kůži.

Pokud vše klapne, můžeme Váš tým očekávat v kolotoči Českého streetballového poháru i v příští sezoně?
Myslím si, že ano. Pokud bude čas, tak se budeme chtít zúčastnit a zkusíme opět vyhrát!

Foto: Archiv Elišky Brejchové

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS