Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

K-Němeček: Probojovat se z finále na Václavák? To bylo super!

Kuba střílí na koš během PIS Cupu 2017.

Kuba střílí na koš během PIS Cupu 2017.

29.09. 11:03:04 Třetí místo na kvalifikaci v Bydžově, výhra ve finále ČSP a postup na PIS Cup – takovou sezonu zažil tým Až přijde kocour v kategorii mužů nad 18 let, jenž se letos vůbec poprvé sešel v tomto složení. V poutavém interview s kapitánem „kocourů“ Kubou Němečkem jsme detailně zanalyzovali hlavně velké finále, ale zabrousili i na dva další turnaje.

Jakube, s týmem Až přijde kocour jste kralovali ve finále mužské kategorie O18 na Českém streetballovém poháru. Jak vítězství chutnalo a jak sis ho Ty osobně užil?
Vítězství nám velmi chutnalo. Bylo to vůbec poprvé, co já, ale i ostatní kluci z týmu vyhráli celý Český streetballový pohár a zajistili si tak účast na Václaváku. A až na to ukrutné horko jsem si finále užil.

Do finále jste se probojovali díky třetímu místu na kvalifikačním kole v Novém Bydžově. Jaký tenhle turnaj byl a jak jsi ho hodnotil?
Do Bydžova většinou jezdíme otevírat streetballovou sezonu. Dá se říct, že je to takový „rodinný“ turnaj, kam jezdí stále stejné tváře, ale po spojení s Českou streetballovou federací už jezdí i pražské týmy a kvalita jde nahoru.

Letos jsme se v současném složení sešli úplně poprvé, navíc jsme prošvihli registrace kvůli zaplnění turnaje a až den před ním jsme se dozvěděli, že jeden tým se odhlásil a my můžeme přijet. Jinak samotný turnaj byl pouze formou skupin každý s každým, tedy žádné finále, takže každý zápas byl klíčový.

Čím to podle Tvého názoru bylo, že v Bydžově jste skončili „až“ třetí, ale ve finále jste dokázali vládnout. Čím jste dokázali soupeře přehrávat a převyšovat?
Popravdě nám na Čerňáku pomohlo i štěstí. Naše základní skupina byla dost nabitá a po vítězném vstupu do turnaje jsme pak smolně prohráli o 1 bod se Sokolíky, což měl být zápas o postup.

Shodou okolností Sokolíci další zápasy nezvládli a my díky minitabulce a lepšímu skóre postoupili do finálového pavouka. V play-off se nám konečně začala dařit střelba, lépe jsme si na hřišti vyhověli a vygradovalo to vcelku jednoznačným výsledkem samotného finále, kde nám vyšlo vše, na co jsme sáhli.

Pokud bys měl oba dva turnaje porovnat – jak kvalifikační v Bydžově, tak finále na střeše Centra Černý Most – tak v čem se oba podniky lišily a co pro ně bylo příznačné a specifické?
Jednoznačně povrch. V Bydžově je něco jako umělá tráva s pískem, kde se člověk nemohl vůbec rozběhnout. Další odlišnost byla v herním systému. Bydžovské kolo se hrálo na tři základní skupiny, první dva týmy z každé skupiny postupovaly do finálové skupiny a zbylé celky hrály skupiny o umístění.

Takže každý zápas a i každý koš hrál důležitou roli. Na druhou stranu si člověk zahrál dost zápasů a mohl případnou prohru ještě napravit. To ve finále na Čerňáku už moc nešlo, tam už to bylo „win or go home“ (volně přeloženo: vyhraj nebo jdi domů).

Jak sis Ty osobně užil právě velké finále, které se hraje na poměrně netradičním místě na střeše nákupního centra?
Na můj vkus tam bylo až moc kategorií. Jinak počasí nám přálo a celkově to byla dobře strávená neděle.

Ve zmiňovaném finálovém klání jste zdolali tým S.P.S. Legends, za nějž nastoupil i obrovitý exreprezentační centr Ondřej Starosta. Bylo díky tomu vítězství o to cennější?
Rozhodně. My jsme na ně narazili už v základní skupině, kde jsme jasně prohráli. Takže jsme šli do finále proti nim v roli outsidera, což nám sedělo víc a díky skvělému výkonu, hlavně střelbě z dálky, jsme jim porážku vrátili i s úroky.

Díky výhře ve finále ČSP jste se tedy probojovali i na nejstarší mezinárodní evropský streetballový turnaj, Prague International Streetball Cup, jenž se i letos hrál v srdci Prahy na Václavském náměstí. Jak sis tenhle prestižní turnaj užil a co jsi říkal na kvalitu zahraničních celků, s nimiž jste měli možnost se utkat?
Bylo super se konečně probojovat na Václavák a mít šanci střetnout se s mezinárodní konkurencí. Už při rozcvičování bylo jasné, že to nebude žádný med. Bohužel los nám zrovna moc nepřál a do skupiny jsme dostali pozdější vítěze ze Srbska (tým Extra Auto Vrbas) a tým Ukrajiny (celek Team USL), který skončil druhý. I přesto jsme Srby porazili v prodloužení a byli tak jednu výhru od přímého postupu do čtvrtfinále.

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS