MEGABOMBA odpálena!

Mc Kajak: Letos všechno klapalo jako dobře namazanej stroj!

Mc Kajak při finále ČSP 2017 na střeše Čerňáku.

Mc Kajak při finále ČSP 2017 na střeše Čerňáku.

01.10. 19:26:56 I v uplynulý sezoně se na něj valila chvála ze všech stran. A on ji v interview plnejma douškama vrací ballerům a ballerkám zpět. Řeč je o moderátorovi turnajů Streetball manie Mc Kajakovi, jenž se opět rozpovídal o top zážitcích z minulýho ročníku, oblíbenejch smečařskejch soutěžích i důležitý rodinný události, kvůli níž jsme ho postrádali na Prague International Streetball Cupu.

Kajaku, nejde asi začít z jinýho soudku než zhodnocením a ohlídnutím se za uplynulou 22. sezonou turnajů pořádaných Streetball manií. Jaká z Tvýho pohledu byla a jak jsi ji prožíval?
Ahoj, zdravím všechny čtenáře, kteří se rozhodli tenhle rozhovor číst a jako každej rok začnu hned pozitivně, protože je spoustu důvodů k tomu bejt velmi spokojen s dvaadvacátou sezonou. Ať je to z pohledu návštěvnosti nebo organizace, letos to prostě klapalo jako dobře namazanej stroj. Nikdy jsem sinedokázal představit, že s heslem „děláme to pro děti“ budeme tak moc úšpěšní.

Říkám to proto, jelikož když jsem letos viděl konkrétně v Děčíně přihlášených 61 týmů, měl jsem obrovskou radost z toho, jak naše zasazená semínka krásně rostou a kvetou. Zároveň stále doufám, že plody, které sklízíme, nikdy neztratí značku Streetball manie, ani třeba na olympiádě. Z letošní sezony mám pocit, že opravdu děláme velkej kus práce pro budoucnost streetballu. A z toho mám upřímnou radost!

Vloni jsi vyzdvihnul jako specifikum sezony, že s sebou vozíme orangutana ochotnýho se s lidma vyfotit a taky že se tedy už stoprocentně zaměřujeme na mládež. Nově vzniklá kategorie U10 smíšené, zmíněných 61 týmů na Labském streetballovém poháru... Tvoje slova se tedy naplnila, že?
Mám úplně husí kůži a zároveň se tetelím blahem z toho, když si vzpomenu na finále kategorie U10 v Praze, kdy pro nejmenší hráče byl připravenej centrální kurt s nižším košem, kde se odehrávaly pro mě ty nejvíc emotivní zápasy. Kde každý bod, každý míč, každá přihrávka byly umocněny touhou těch mladých kluků zvítězit. Ano, mám upřímnou radost, že jsme turnajem mladých nadějí, které míří hodně vysoko. A orangutan to sledoval i letos s maximální spokojeností. (úsměv)

Co dalšího bys vyzdvihnul jako největší pozitiva a zajímavosti uplynulýho ročníku?
Rozhodně musím vyzdvihnout práci všech kluků, kteří se podíleli na tvorbě letošních videoklipů ze všech turnajů. Kvalita, zpracování, hudba, střih - to vše bylo na tak velké úrovni, že by se za takovéhle promo video nemusel stydět žádný jiný sport! Doufám, že se na tato videa podíváte, pokud jste je ještě neviděli, určitě je najdete na našem webu. Doporučuji, stojí opravdu za to. (usměje se)

Když se k Labskému streetballovému poháru vrátíme. Co Ti problesklo hlavou, když jsi viděl takový zájem o turnaj a jak hráči a hráčky plus fans kompletně zaplnili plac u Atlantiku pod knihovnou?
První, na co jsem myslel, byl maličkatej pochyb, jestli jsme schopni v tak malém týmu zvládnout tak velkej turnaj, ale opět se potvrdilo, že už to nejakej pátek děláme a holt v tom umíme chodit. (úsměv) Musím smeknout před všemi, kteří se na tom podíleli. Jako druhá věc mě napadlo, že doufám, až ti malí caparti dorostou až na olympiádu, že si vzpomenou na to, kde začínali hrát své první turnaje...

Ohlasy a dojmy byly navíc skvělý. Zaznamenal jsi je taky? A teď už vloni zmíněnou laťku bude ještě těžší hnát výš. Souhlasíš?
Nemám o tom sebemenší pochyby. Právě ohlasy a dojmy jsou nám hnacím motorem do další sezony. Zima je teprve před námi, ale už teď se nemůžu dočkat na jarní setkání na břehu Labe.

Z Děčína se plynule přesuňme do Prahy. Na střeše nákupního centra Černý Most se kromě pražskýho kola ČSP konalo hned druhý den velký finále, jež hostilo ze všech čtyř kvalifikačních kol celkem 74 celků. Pověz, jak náročný bylo takovej dav seřídit na správný kurty a zároveň bavit po celou dobu jeho konání?
Praha je vždy specifická, jelikož sem dorazí spousta týmů, které se kvalifikovaly z turnajů například v Bydžově a jiných míst a ještě třeba nezažily koloběh turnaje jako například v Děčíně nebo na Černém Mostě. A tak je důležité se s nimi na začátku domluvit, aby nebraly moderátora jen jako „kecálistu“, co žvaní neúnavně do mikrofonu, ale jako organizátora tohohle davu k úspěšnému cíli, jímž je konec turnaje.

Proto když si týmy zvykly po prvních pár kolech na to, že nejen informační tabule, ale i já jsme schopni je nasměrovat na správný kurt, nebyl pak problém s hladkým průběhem celého turnaje. Samozřejmě že jsme párkrát museli čekat třeba na holky, které se zapomněly při nakupování, ale to nás nikdy neohrozilo na průběhu celého turnaje. A když už to vypadá, že máme problém, tak to na sobě nedáváme znát a přicházím já s nějakým pěkným rapem. (úsměv)

Na kterým ze zmíněných tří podniků podle Tebe panovala nejlepší kulisa a turnaj měl největší grády?
Rozhodně to byl opět Děčín, je to taková Mekka streetballu. Ta tradice se nedá upřít, lidi vždy přijdou a udělají skvělou atmošku. Myslím, že je to hodně spojené s basketbalovou ligou. Děčín prostě basket baví!

Do hry Tě dokáže nejvíc vtáhnout smečařská soutěž. Tentokrát Lamík dokázal kralovat v Děčíně, ovšem ve finále ho z trůnu sesadil Vojta Ureš. Jejich souboj byl opravdu exponovaný, jak jsi ho prožíval?
Kdyby ses mě chtěl zeptat, kdy jsem byl opravdu na vrcholu blaha, tak to bylo v tomhle battlu. Kluky znám, oba dva moc dobře a jsme dobří kamarádi. Vím, že to mají oba dva rádi, když je pomocí fanoušků a freestylu vyhecuju k neskutečným výkonům. A letos to bylo fakt elektrizující! Do poslední chvíle to vypadalo na Lamču, ale Vojta vytáhl neskutečnej trumf, přeskočil přes hlavu kluka tak o dvě hlavy vyššího, než je on sám, a zarazil. V tu chvíli si všichni sedli na zadek. Bylo to fenomenální a král byl zvolen! I z tohoto battlu je video, proto ho sleduj, ať víš, o čem mluvím. (usměje se)

Mezikontinentální lety předvedli na Václaváku při Prague International Streetball Cupu v rámci dunkerskýho klání Arek Przybylski a Ivars Rihards Žvigurs, kteří se o prize money pro vítěze podělili rovnými dílem. Tenhle víkend Tě ovšem fans vidět nemohli. Prozradíš, co bylo důvodem Tvojí absence?
Nejdřív bych chtěl podotknout, že jsem měl možnost sledovat nějaká videa z tohohle battlu a musím říct, že to stálo opravdu za to. Ten, kdo měl možnost to sledovat na Václaváku, tak si myslím, že si užil jedny z nejlepších smečařských představení v rámci Prague Intenational Streeetball Cupu vůbec.

Škoda že jsem nemohl podškrtnout tuhle show nějakým rapem, ale měl jsem na práci mnohem důležitější věci, protože se nám s manželkou narodil syn Ondřej a bylo nezbytné se o ně postarat. A s dceruškou Karolínkou jsme prožívaly první dny společně, aby si nás bráška okoukal. (úsměv)

A jak se malýmu Ondráškovi zatím vede? Roste jako z vody a je zdravej jako řípa?
V podstatě jsem to pojal jako u Káji, hodně jsme ho zapili. No a nyní jsou mu dva měsíce a tváří se spokojeně. Tak teď už budeme dělat vše pro to, aby mu to tak zůstalo co nejdýl. (usměje se)

Videa z jednotlivých podniků Streetball manie najdeš na našem ofiko YouTube kanálu (http://bit.ly/2hgJVYB) a další jako bonusová i v sekci videí na Facebooku SBM (http://bit.ly/2fCcP1I).

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

foto [11]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS