Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

D-Akahomen: Finálový triumf byl pro mě největší streetový úspěch!

Desmond (v pozadí) při finále ČSP 2017.

Desmond (v pozadí) při finále ČSP 2017.

13.10. 10:52:14 Kategorii juniorů U18 opanoval po celý víkend na střeše Centra Černý Most jediný tým, a to Hergo Páter pod taktovkou kapitána Desmonda Akahomena. Po výhře v pražské kvalifikaci dokázala tahle ekipa triumfovat i ve velkém finále a právem se honosí titulem českého mistra. S lídrem týmu jsme hovořili o zážitcích a pocitech z obou dnů, kulise, náročnosti finále či motivaci uspět v budoucnu v mužské kategorii a probojovat se na Václavák.

Desmonde, jako kapitán jsi dovedl tým Hergo Páter k triumfu ve finále Českého streetballového poháru v kategorii juniorů U18. Je to dosud největší streetový úspěch jak Tebe osobně, tak i Tvého týmu?
Ze streetballového hlediska je to pro mě určitě největší úspěch. Náš tým byl složený nově, takže to byl náš první úspěch.

Jaké pocity a dojmy jsi měl krátce po vítězství ve finálovém špílu?
Po několika předchozích neúspěších jsem měl samozřejmě velkou radost!

Jaké největší zážitky z finále si odneseš? A co se Ti jako první vybaví, když se řekne: finále Českého streetballového poháru 2017 na střeše Centra Černý Most?
Finále pro nás bylo velice těžké, jelikož to byl poslední zápas a celý turnaj jsme odehráli jen ve třech lidech. Takže nejlepší zážitek byl, když už to (moderátor) Mc Kajak odpískal a my se mohli radovat z výhry.

Jen den před velkým finále jste zvítězili i v rámci kvalifikačního pražského kola ČSP. Bylo i vzhledem k počtu týmů a větší konkurenci výrazně náročnější vyhrát právě nedělní finále?
Samozřejmě že bylo náročnější vyhrát republikové finále než kvalifikační pražské kolo, ale my si dobře rozložili síly a dotáhli to do vítězného konce.

Jak sis užil kulisu jak při pražském kole, tak hlavně ve finále?
Kulisa byla slušná, pokud se dobře pamatuji, tak jsme hráli na hlavním kurtu. Tím pádem jsme měli i hodně diváků.

Proběhla nějaká – třeba i menší – oslava finálového zlata?
Víkend byl dost náročný, takže už jsme na žádné velké oslavy neměli síly.

Pokud bys měl několika slovy uplynulou streetovou sezonu vystihnout, jaká bys volil?
Pro náš tým proběhla celá naše streetballová sezona o tomto víkendu (na pražském kole a finále ČSP), takže byla úspěšná.

Máte velkou motivaci porvat se v příští sezoně znovu o bednu ve finále ČSP v mužské kategorii? Ta by Vám totiž případně zajistila i postup na prestižní Prague International Streetball Cup. To je lákavá výzva, co říkáš?
Výzva velká, ale skok z kategorie U18 do chlapů je dost velký, zvlášť ve streetballu, kde se hraje o to tvrději. Takže na prestižní Prague International Streetball Cup to ještě nevidím. Třeba za pár let. (usměje se)

Jestli se nemýlím, tak klasický basketbal válíš za Vyšehrad. Jakou soutěž hrajete a jaké ambice a cíle máte nastaveny pro tuhle sezonu?
Momentálně pendluji mezi Sokolem Vyšehrad a Sokolem Pražským, kde hrajeme extraligu. Cíl sezony je rozhodně play-off z co nejlepšího místa. A poté už se uvidí...

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS