Prague International Streetball Cup 2017

P-Perunovič: Z triumfu jsem byl extrémně nadšený!

Petar zakončuje při PIS Cupu 2017.

Petar zakončuje při PIS Cupu 2017.

02.11. 11:26:39 Po dvou prvenstvích, která si pro sebe urvaly české týmy, dokázal letos na prestižním Prague International Streetball Cupu kralovat srbský tým Extra Auto Vrbas. Tento celek spolu hraje od letošního jara, ale od té doby již zapsal pěknou řádku sukcesů. Turnaj v srdci Prahy na Václavském náměstí si užil i kapitán týmu Petar Perunovič, jenž byl nadšený z více věcí. Jakých? To už se dozvíš v tomto interview.

Petare, s týmem Extra Auto Vrbas jste letos dokázali urvat výhru na nejstarším mezinárodním evropském streetballovém turnaji, Prague International Streetball Cupu, a díky tomu si odvezli jako bonus prize money ve výši 2000 eur. To je paráda, co říkáš?
Byl jsem totálně nadšený z výhry na tomto turnaji. Těším se, až příští rok obhájíme první místo.

Jak sis užil první chvíle po závěrečném hvizdu ve finálovém klání proti ukrajinskému celku Team USL? Prožíval jsi společně se spoluhráči velkou euforii a byl plný emocí?
Naše emoce byly na vrcholu. Hráli jsme od začátku přesně tak, jak jsme chtěli. Oslavy vítězství pokračovaly do pozdních hodin v jednom z pražských barů.

Jak jsi finálový zápas, který jste ovládli poměrem 7:5, viděl ze svého pohledu? Co bylo podle Tebe rozhodujícím faktorem a čím jste soupeře dokázali přehrát, respektive co na něj platilo?
Hráli jsme první zápas proti týmu USL a těsně jsme prohráli, takže jsme věděli, co očekávat ve finále. Říká se, že tým nemůže prohrát dvakrát se stejným protihráčem na jednom turnaji. Každou hrou jsme se zlepšovali a zlepšovali a ve finále jsme již kontrolovali průběh hry od začátku do konce.

Když se ohlédneš za celým turnajovým pavoukem. Který ze soupeřů a v které fázi turnaje byl nejvíc nepříjemný a nejtěžší? Byl to český celek Až přijde kocour, jenž Vás dokonce v prodloužení porazil?
Hráli jsme několik těžkých her. Tým Až přijde kocour byl jedním z nich, ale nejtěžším soupeřem byl lotyšský tým Ghetto Basket, který jsme porazili v prodloužení s troškou štěstí.

Jak obecně hodnotíš kvalitu a úroveň turnaje i ostatních týmů plus zajímavost místa, kde se turnaj odehrál, tedy na Václavském náměstí?
Byl jsem naprosto udiven, když jsem spatřil Václavské náměstí a basketbalový kurt. Vše bylo naprosto perfektní od začátku do konce. Diváci byli velmi milí a vytvořili úžasnou atmosféru.

Takže sis užil i atmosféru, která během samotného turnaje panovala? Souhlasíš, že gradovala během nedělní smečařské soutěže a následně i bojů o nejvyšší příčky?
Jak jsem již řekl, atmosféra byla báječná, hlediště bylo plné a měli jsme také podporu srbských fanoušků. Rovněž jsme měli podporu dalších fanoušků, kterým se líbila naše hra.

Jako tým Extra Auto Vrbas spolu hrajete teprve od letošního jara, ale už máte na pažbě několik cenných zápisů na stupních vítězů. Pověz něco o vzniku Vašeho týmu, jak se rodil a díky čemu jste dokázali tak rychle zaplout do světa streetových turnajů?
Náš tým je složen z bývalých hráčů basketbalu, proto jsme neměli problém přizpůsobit se novým pravidlům 3x3. Často jsme měnili základnu kvůli zraněním, ale vždy jsme se snažili hrát tak dobře, jak to jen šlo.

Máte před sebou nějaký cíl, kde byste v budoucnu rádi uspěli a na který turnaj se případně probojovali?
Jedním z našich cílů je obhájit tituly, které jsme letos vyhráli. Nyní chceme hrát na větší scéně a naším cílem je hrát příští rok Challengery a aspoň jeden Masters. V Praze jsme se cítili jako doma, tak by bylo skvělé, kdybychom se kvalifikovali na Masters v České Republice.

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

foto [5]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS