Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

Š-Traubová: Finále jsem si užila. Děčín je srdeční záležitost!

Štěpánka (vpředu) s týmem po výhře ve finále ČSP.

06.11. 10:45:40 Mezi juniorkami U18 neměly již druhým rokem konkurenci jak na Labském streetballovém poháru, tak i ve velkém finále na střeše Centra Černý Most. Řeč je o týmu LOL, jejž ke všem triumfům dovedla jako kapitánka Štěpánka Traubová. Jak si holky letošní obhajobu užily? Proč se „Štěpa“ tak ráda vrací do Děčína a čím podle ní popularita tohoto turnaje stále roste? A co jí ve finále přidávalo nervozitu?

Štěpánko, s týmem LOL jste letos triumfovaly ve finále Českého streetballového poháru. Jak jste si svůj primát vychutnaly?
S holkama jsme si to moc užily, byla sranda a navíc jsme skončily na prvním místě, co víc si přát.

Vám se triumf dokonce povedlo obhájit. Byl ten letošní o to sladší? A byla k němu i náročnější cesta?
Každý triumf je sladký a ceníme si ho úplně stejně jako těch minulých. A cesta byla náročná, ale minulý rok mi přišly zápasy více vyrovnané.

Do finále jste se s holkama dostaly po výhře na Labském streetballovém poháru, kde jste také dokázaly zlaté medaile obhájit. Bereš turnaj v Děčíně částečně i jako srdeční záležitost a svou oblíbenou destinaci?
Turnaj v Děčíně je určitě srdeční záležitost! Vždy se tam setkáme s kamarády, s nimiž se přes sezonu bohužel nevidíme. Je tam super atmosféra - a i to, že Vám spadne míč do Labe, má něco do sebe. (usměje se)

Labského streetballového poháru se letos zúčastnilo 61 týmů, na finále jich nakonec dorazilo 74. Byl to z Tvého pohledu v Děčíně i na Čerňáku opravdu hukot?
Jak v Děčíně, tak v Praze bylo opravdu moc lidí. Na hlavních kurtech bylo vždy plno fanoušků, takže to bylo super a zároveň to trochu přidávalo nervozitu. A tak to má být!

Co podle Tvého názoru vězí za stále se zvyšující oblibou Labského streetballového poháru?
Tak rozhodně to, že to propaguje spousta hráčů z Kooperativa NBL (nejvyšší mužské basketbalové soutěže, kde právě BK ARMEX Děčín je naším spřáteleným klubem, pozn.). A také mi přišlo super, jak se letos udělala i kategorie pro prcky (letošní novinkou byla kategorie U10 smíšené).

Jak bylo zmíněno, našich turnajů se účastníš pravidelně. Vnímáš a bereš je jako příjemné zpestření po basketbalové sezoně, kde – jak jsi sama zmínila - se navíc můžeš potkat i s dalšími přáteli a známými z prostředí pod bezednými koši?
Vždy se celý rok těším na to, až se uvidíme s holkama, zahrajeme si a zablbneme! Takže ano, beru to jako velice příjemné zpestření po sezoně.

Nelze se tedy nezeptat, jestli můžeme účast Vašeho týmu očekávat i v sezoně 2018?
Určitě se chceme zúčastnit, akorát už budeme muset být v ženské kategorii, tak to bude zase něco jiného. Ale snad se s tím nějak popereme.

A naťukli jsme i téma klasického pětkového basketu. Za koho budeš letos nastupovat a jaké jsou Tvé dosavadní největší úspěchy i ambice? Ať už pro letošní sezonu, případně i ty dlouhodobé.
Letos hraju za Basket Slovanka. A za můj největší úspěch zatím považuju minulou sezonu, kdy mi BK Strakonice daly možnost zahrát si ŽBL (nejvyšší basketbalovou soutěž žen). A ambice jsou jednoduché – hlavně chci, abych se basketem bavila!

autor:Česká streetballová federace