Seriál rozhovorů k finále ČSP 2017

Š-Traubová: Finále jsem si užila. Děčín je srdeční záležitost!

Štěpánka (vpředu) s týmem po výhře ve finále ČSP.

Štěpánka (vpředu) s týmem po výhře ve finále ČSP.

06.11. 10:45:40 Mezi juniorkami U18 neměly již druhým rokem konkurenci jak na Labském streetballovém poháru, tak i ve velkém finále na střeše Centra Černý Most. Řeč je o týmu LOL, jejž ke všem triumfům dovedla jako kapitánka Štěpánka Traubová. Jak si holky letošní obhajobu užily? Proč se „Štěpa“ tak ráda vrací do Děčína a čím podle ní popularita tohoto turnaje stále roste? A co jí ve finále přidávalo nervozitu?

Štěpánko, s týmem LOL jste letos triumfovaly ve finále Českého streetballového poháru. Jak jste si svůj primát vychutnaly?
S holkama jsme si to moc užily, byla sranda a navíc jsme skončily na prvním místě, co víc si přát.

Vám se triumf dokonce povedlo obhájit. Byl ten letošní o to sladší? A byla k němu i náročnější cesta?
Každý triumf je sladký a ceníme si ho úplně stejně jako těch minulých. A cesta byla náročná, ale minulý rok mi přišly zápasy více vyrovnané.

Do finále jste se s holkama dostaly po výhře na Labském streetballovém poháru, kde jste také dokázaly zlaté medaile obhájit. Bereš turnaj v Děčíně částečně i jako srdeční záležitost a svou oblíbenou destinaci?
Turnaj v Děčíně je určitě srdeční záležitost! Vždy se tam setkáme s kamarády, s nimiž se přes sezonu bohužel nevidíme. Je tam super atmosféra - a i to, že Vám spadne míč do Labe, má něco do sebe. (usměje se)

Labského streetballového poháru se letos zúčastnilo 61 týmů, na finále jich nakonec dorazilo 74. Byl to z Tvého pohledu v Děčíně i na Čerňáku opravdu hukot?
Jak v Děčíně, tak v Praze bylo opravdu moc lidí. Na hlavních kurtech bylo vždy plno fanoušků, takže to bylo super a zároveň to trochu přidávalo nervozitu. A tak to má být!

Co podle Tvého názoru vězí za stále se zvyšující oblibou Labského streetballového poháru?
Tak rozhodně to, že to propaguje spousta hráčů z Kooperativa NBL (nejvyšší mužské basketbalové soutěže, kde právě BK ARMEX Děčín je naším spřáteleným klubem, pozn.). A také mi přišlo super, jak se letos udělala i kategorie pro prcky (letošní novinkou byla kategorie U10 smíšené).

Jak bylo zmíněno, našich turnajů se účastníš pravidelně. Vnímáš a bereš je jako příjemné zpestření po basketbalové sezoně, kde – jak jsi sama zmínila - se navíc můžeš potkat i s dalšími přáteli a známými z prostředí pod bezednými koši?
Vždy se celý rok těším na to, až se uvidíme s holkama, zahrajeme si a zablbneme! Takže ano, beru to jako velice příjemné zpestření po sezoně.

Nelze se tedy nezeptat, jestli můžeme účast Vašeho týmu očekávat i v sezoně 2018?
Určitě se chceme zúčastnit, akorát už budeme muset být v ženské kategorii, tak to bude zase něco jiného. Ale snad se s tím nějak popereme.

A naťukli jsme i téma klasického pětkového basketu. Za koho budeš letos nastupovat a jaké jsou Tvé dosavadní největší úspěchy i ambice? Ať už pro letošní sezonu, případně i ty dlouhodobé.
Letos hraju za Basket Slovanka. A za můj největší úspěch zatím považuju minulou sezonu, kdy mi BK Strakonice daly možnost zahrát si ŽBL (nejvyšší basketbalovou soutěž žen). A ambice jsou jednoduché – hlavně chci, abych se basketem bavila!

Foto: Archiv Štěpánky Traubové

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS