Prague International Streetball Cup 2017

I-R-Žvigurs: Mým snem je být nejlepším smečařem na světě!

Ivars v akci při smečařské soutěži na PIS Cupu.

Ivars v akci při smečařské soutěži na PIS Cupu.

12.11. 20:09:40 Nespoutané mezikontinentální lety, i těmihle slovy by se dala počastovat smečařská soutěž Slam Dunk Battle for Europe na letošním Prague International Streetball Cupu, v níž se poprvé bojovalo i o prize money ve výši 500 eur. O ně se rovným dílem podělila dvojice Arek „Aro“ Przybylski – Ivars Rihards Žvigurs. Druhý jmenovaný, jenž na turnaji hájil barvy lotyšského týmu Ghetto Basket, poskytl Streetball manii ekluzivní interview!

Ivarsi, společně s Arkem Przybylskim jsi na Prague International Streetball Cupu 2017 ovládl smečařskou soutěž. Jak sis svůj triumf i souboj s Arkem vychutnal?
Arek je skvělý smečař. Líbilo se mi proti němu hrát. Ale nebylo to poprvé, co jsme se takto potkali. Oba jsme se zúčastnili kvalifikace v soutěži Ghetto Kings Of Air v Rize a oba jsme uspěli.

Vaše klání bylo hodně exponované a divácky extrémně přitažlivé a lákavé. Vnímal jsi, že jste obrovským způsobem fanoušky vyhecovali? Užil sis tuhle kulisu?
Naprosto si to užívám. Miluju, když se fanoušci zapojí a fandí mi, když smečuju. Dodává mi to skvělou energii.

Byl jsi se svými dunky spokojený? Povedly se Ti přesně tak, jak sis představoval? Nebo jsi někde improvizoval a přidal i nějakou nadstavbu?
Některé věci jsem chtěl udělat jinak. Ale nepovím žádné své tajemství.

Jak se Ti líbilo místo v srdci metropole hlavního města České republiky, kde se Slam Dunk Battle for Europe i samotný turnaj konaly? Oslovilo Tě?
Praha je překrásné město. Naprosto jsem si ten čas tam užil. Těším se, až v budoucnu toto město navštívím znovu.

Máš nějaký dlouhodobý cíl ve smečařských soutěžích, kterou bys rád opanoval?
Jednoho dne bych chtěl být nejlepším smečařem na světě. Ale je zapotřebí do toho dát hodně, abych toho mohl dosáhnout. Nyní, když jsem profesionálním hráčem basketbalu, je těžké najít čas jen na smečování.

Pojďme kromě smečařské soutěže ještě k samotnému turnaji. V něm se Vám nepovedlo projít do čtvrtfinálových bojů, když Vás vyřadil pozdější celkový vítěz, tým Extra Auto Vrbas ze Srbska. Jaké byly podle Tvého názoru příčiny téhle porážky?
Důvodem prohry bylo to, že jsme nebránili, jak jsme měli. Taky štěstí nebylo na naší straně.

Brzké vyřazení vždy hodně mrzí, ale i přesto. Užili jste si turnaj na maximum? A pokud bys ho měl porovnat s jinými turnaji, tak v čem byl specifický, odlišný a zajímavý?
Neužil jsem si turnaj na maximum, protože jsme prohráli. Ale to je naše chyba. Organizace byla úžasná. Měli jsme kde bydlet a kde hrát. Bylo tam spoustu fanoušků. Strašně rád bych se tohoto turnaje příští rok zúčastnil znovu.

Oficiální highlight z Prague International Streetball Cupu 2017 → http://bit.ly/2wI3ltj
Video přímo ze Slam Dunk Battle for Europe najdeš na našem Facebooku → http://bit.ly/2htBPNi

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

foto [12]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS