Mladí streetballisté bodovali v prestižní anketě

Kluci z kategorie U10 zazářili ve Sportovci Děčína

Tým Koubasket při přebírání ceny Sportovec Děčína.

Tým Koubasket při přebírání ceny Sportovec Děčína.

23.12. 14:33:47 Velký zážitek mají za sebou borci z týmu Koubasket, kterým se povedlo ovládnout dva kvalifikační turnaje Českého streetballového poháru 2017 a následně i VELKÉ finále v Praze! Pojďme si o jejich úspěších i zrodu kategorie U10 smíšené říct trochu víc...

Ptáš se, kdo ponoukal myšlenku otevřít nově tuto kategorii na našich turnajích? Byl to na začátku loňského května prezident České streetballové federace, Ing. Igor Bayer, a to společně s kapitánem našeho spřáteleného klubu BK ARMEX Děčín/Válečníků, Jakube „Koubou“ Houškou, jenž byl vyhecován, aby Válečníci zvládli čtvrtý semifinálový zápas Kooperativa NBL proti Pardubicím. Ti tenhle úkol zvládli a tak vlastně, hezky česky řečeno, nebylo o čem a celá akce se rozjela...

Hned prvního podniku Českého streetballového poháru, Labského streetballového poháru v Děčíně, se zúčastnilo v kategorii U10 deset týmů. Již tuto první zastávku ovládl tým Koubasket, jenž následně dokázal triumfovat ještě v Plzni na Streetball Challege Plzeň for KIDS a také ve zmiňovaném VELKÉM finále na střeše Centra Černý Most. Tři zářezy, to už je pořádný kumšt!

Právě tyhle sukcesy katapultovaly tým Koubasket až na vyhlašování Sportovce Děčína, které proběhlo 7. prosince na lodi Cargo Gallery a kde kluci obsadili opět nejvyšší stupínek! Nadšení z ceny i samotného předávání nebyli jen kluci, ale taky jejich rodiče, kteří cítili tu správnou rodičovskou hrdost. Jak říká sám Kouba, hrdost na to, že jejich podpora někam směřuje a vede děti životem tím správným směrem.

Jedinečné bylo sledovat z tváří kluků natěšení, nervozitu z pódia, náročnost výběru správného oděvu i „těžké“ spaní, zařizování omluvenky a další s tímhle slavnostním aktem, který probíhal v dopoledních hodinách, spojené věci. A nakonec tu samotnou radost, která se dostavila!

Fotogalerii z předávání cen najdeš ZDE.
Videosestřih hledej TADY.

Foto: Veronika Kučírková Kroftová

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS