Triple Trouble = trojnásobní šampioni Pražské streetballové ligy

H-Široký: Letošní triumf byl pro nás trochu překvapením

Honza pálÍ při zápase finálového turnaje PSLka ´17

Honza pálÍ při zápase finálového turnaje PSLka ´17

23.12. 10:42:05 V roli kapitána již třikrát dovedl tým Triple Trouble na nejvyšší stupínek Pražské streetballové ligy a tím i k účasti na prestižním Prague International Streetball Cupu. Řeč je o Honzovi Širokém, jenž se v interview rozpovídal o letošním finálovém turnaji PSLka ze všech možných úhlů pohledu, poctivých oslavách triumfu, výsledkovém úspěchu a herním zklamání i treblech Troublů na Václaváku či nejlepším smečařském klání, co kdy viděl.

Honzo, s týmem Triple Trouble jste letos již potřetí opanovali Pražskou streetballovou ligu (vyhráli ji v letech 2013, 2016 a 2017, pozn.). Jak triumf chutnal a jak sis finálový turnaj užil?
Letos byl finálový turnaj super od začátku do konce. Pátek večer je pro něj myslím ideální čas, kdy mají všichni volno a týmy se tím pádem sejdou v kompletních sestavách. Průběh turnaje byl fajn, měli jsme radost z naší hry a dařilo se nám. Výhra pro nás letos byla už trochu překvapení, vzhledem k tomu, že většina z nás se basketu/streeetballu věnuje už jen minimálně.

Finálovým turnajem jste prošli bez ztráty kytičky. Čím se Vám soupeře dařilo přehrávat a v čem jste z Tvého pohledu ostatní mančafty převyšovaly?
Vždy se dokážeme zmobilizovat a přijít na finálový turnaj v plném počtu. Fyzicky na tom už nejsme jako dřív, ale díky častému střídání se nám myslím daří držet vysoké tempo hry po celou dobu zápasů. Útočně se nám letos dost dařila tříbodová střelba a v některých sestavách jsme na hřišti byli tři střelci, což se blbě brání. A také už jsme spolu dlouho, víme, kdo co umí a neumí a nepouštíme se do něčeho, na co už nemáme. (usměje se)

Kromě tří prvenství jste třikrát skončili na PSLku těsně pod stupni vítězů. Dokážeš vystihnout a proniknout do tajů, čím Vás tato ojedinělá dlouhodobá soutěž svého druhu v ČR láká a jaká jsou její specifika a největší lákadla?
Pravidelné zápasy každý týden v období, kdy se už jiné soutěže nehrají. Pohodová a přátelská atmosféra a zároveň vyhecované zápasy.

Mnoho hráčů i hráček se shoduje a jak jsi i sám naznačil, že na strahovských kolejích, kde se Pražská streetballová liga hraje, panuje opravdu pohodová atmosféra, kde se mezi sebou všichni znají. Můžeš tahle slova jedině potvrdit?
Můžu, většina týmů soutěž hraje stejně dlouho jako my. Navíc jsme se potkávali nebo potkáváme i v klasickém pětkovém basketbalu na různých úrovních. Několik let už jsou ve finále povětšinou stejné týmy, nikomu z „nováčků“ se zatím nepodařilo nějak víc prorazit, přestože tam prostor myslím je.

Kterého ze soupeřů v letošním finálovém turnaji považuješ za nejnepříjemnějšího a s nímž jste měli největší starosti?
Nejnepříjemnější soupeř pro nás jsou asi Sokolíci, se kterými jsme měli v základní části bilanci 1:1. Ve finále jsme se s nimi ale nepotkali díky Midgets, kteří je vyřadili. Midgets jsou také silný tým, v základní části nás jednou porazili, ale ve finále jim po náročném semifinále došly síly.

Oslavili jste finálový triumf náležitě a se vším všudy, co k tomu patří?
Ano, je to jedna z mála příležitostí, kdy se všichni sejdeme, takže si na následných oslavách dáváme záležet.

Díky každému ze tří triumfů na PSLku jste postoupili na prestižní mezinárodní turnaj Prague International Streetball Cup, jenž se hraje na Václavském náměstí. Letos se Vám povedlo dojít zatím nejdál ze všech pokusů, když jste skončili na nepopulární čtvrté příčce. Považuješ s odstupem času tento výsledek za úspěch?
Výsledkově to úspěch byl, ale to je asi tak vše. Herně a zejména pak naším projevem na hřišti to ideální nebylo.

Můžeš to nějak rozvést? V zápase o bronz, jenž s sebou nesl i možnost odnést si prize money ve výši 500 eur, jste nestačili na polský celek Calvados Kalisz a podlehli mu 3:9. Jaké bys našel příčiny Vaší porážky?
Popravdě už si na průběh zápasu úplně nevzpomínám, výsledné skóre napovídá, že jsme v útoku nebyli zrovna dvakrát produktivní. A pak že se někteří naši hráči věnovali více rozhodčím než samotné hře.

Jak sis celkově turnaj v srdci hlavního města užil? Ať už jde o samotné zápasy, diváckou kulisu či smečařskou soutěž, která byla letos velmi zajímavá a dramatická.
Turnaj byl zorganizovaný dobře, smečařská soutěž byla suverénně nejlepší, co jsem kdy naživo viděl. První den turnaje byl celkem fajn, z neděle mám špatný pocit a moc jsem si ji neužil. Hlavně kvůli našim excesům vůči rozhodčím a kvůli tomu, jaký obraz jsme na turnaji zanechali. Ale abych nekončil negativně - do příštích prázdnin na to snad zapomenu a pokud se nám podaří postoupit, opět se zúčastníme.

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

foto [12]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS