Navažme na tradici a rozjeďme příští ročník na plný pecky!

PFF 2018

23.12. 14:34:16 Streetová sezona roku 2017 napsala svou poslední kapitolu a již za devět dní tu bude novej kalendářní rok. A s ním i nová sezona a nový výzvy! Ještě než se rok končící číslovkou sedm přehoupne na osmičku, pojďme se společně ohlídnout, co jsme spolu letos prožili. Bylo toho opravdu hodně!

Letošní sedmnáctej ročník Českého streetballového poháru měl znovu čtyři zastávky a tou pátou bylo VELKÉ finále! Odstartovali jsme tradičně v Děčíně na Labském streetballovém poháru, poté jsme pokračovali naši pouť v Novém Bydžově, Plzni a při pražským kole, který se stejně jako následný finále konalo na střeše Centra Černý Most.

Obrovskej úspěch slavila Mekka streetballu v Děčíně, když úvodního podniku se zúčastnilo 61 týmů, z toho deset v nově vzniklý kategorii U10 smíšené. Ti nejmenší si hru užívali na plný bomby. Tým Koubasket ovládl v týhle kategorii Děčín, Plzeň plus grandiózní finále a i díky tomu vybojoval prvenství taky v anketě Sportovec Děčína 2017. Na turnajích nechyběl ani kultovní moderátor Mc Kajak, jehož rapy byly zase exkluzivní. Vypsat všechny zajímavosti by bylo na dlouhý psaní, takže to shrňme pěti slovama: Letos to bylo prostě našláplý!

Třináctým rokem se na strahovskejch kolejích konala Pražská streetballová liga, ojedinělá dlouhodobá soutěž svýho druhu u nás. Počasí naštěstí letos celý soutěži přálo, takže se ani finálovej turnaj nemusel přesouvat do krytý haly jako vloni. Kategorii žen opanoval již potřetí v řadě tým Na-ex a mezi muži obhájil vítězství celek Triple Trouble, jenž se díky tomu znovu kvalifikoval i na prestižní Prague International Streetball Cup.

A právě vrchol sezony přišel v polovině července, kdy se v dolní části Václavského náměstí – Můstek uskutečnil patnáctej ročník nejstaršího mezinárodního evropskýho streetballovýho turnaje, Prague International Streetball Cup. Po dvou českých triumfech (Buchos a Sokolíčci) tentokrát skalpovala Prahu jedna z komet celý letošní streetový scény, srbská družina Extra Auto Vrbas.

Kromě turnaje si všichni přítomní nemohli vynachválit smečařskou soutěž Slam Dunk Battle for Europe, v níž se poprvý smečovalo i o prize money ve výši 500 eur. Nadpozemský lety předvedla dvojice Ivars Rihards Žvigurs – Arek „Aro“ Przybylski, která si nakonec rozdělila tučnou sumu napůl.

Kromě toho se v Praze znovu konala Streetball mania základních škol, což je streetballový mistrovství, v němž se mezi sebou střetávají školy z celý metropole hlavního města. Je to podobnej obrázek jako u kategorie U10 a dalších mládežnickejch, kde vidět radost a nadšení dětí ze hry je tou nejlepší odměnou za všechnu snahu.

Za naší významný podpory se v srpnu uskutečnila Letní Sportmanie Plzeň 2017, což byla desetidenní akce v tomto západočeským městě a navazovala na úspěšnej loňskej Olympijskej park. A v prosinci se v Ústí nad Labem konal již pátej ročník Severský bitvy.

Streetball mania od roku 2010 v rámci ojedinělýho projektu „Koše do ulic“ instalovala v různejch koutech naší krásný republiky již pětadvacet streetballovejch košů k užívání široký veřejnosti. Prvních deset košů bylo rozeseto po Praze 14, a jelikož koše „jen“ nesázíme, ale taky se o ně staráme, došlo letos po sedmi letech k opravě již „unavenejch“ desek těchhle košů.

Kromě všeho výše uvedenýho jsme se Ti i v roce 2017 snažili přinášet pestrou škálu rozhovorů, galerek, videí, highlightů, aktualit a novinek, díky čemuž jsi měl možnost bejt neustále v epicentru dění se Streetball manií. Pevně věříme, že nám svoji přízeň a náklonnost zachováš i v roce 2018.

Přejeme ti krásný vánoční svátky a do novýho kalendářního roku hodně zdraví, štěstí, pohody, hojnosti pod bezedným(i) košem/koši a ať máš ve svým okolí jen samý pohodový a příjemný lidi, díky nimž půjde všechno snáz a hladce. Už teď se těšíme naviděnou na jakýmkoli z našich turnajů či akcí v následujícím roce.

A nikdy nezapomenínej – Play for fun!

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS