Prague International Streetball Cup 2017

Interview s Arkem „Aro“ Przybylskim

Arek při smečařský soutěži na PIS Cupu 2017.

Arek při smečařský soutěži na PIS Cupu 2017.

15.01. 17:46:13 Skvělý dunkerský kousky ozdobily smečařskou soutěž Slam Dunk Battle for Europe na Prague International Streetball Cupu 2017, kde se borci poprvý střetli i o prize money 500 „éček“. Společně s Ivarsem Rihardsem Žvigursem ovládl tuhle soutěž Arek „Aro“ Przybylski, díky nimž byla dolní část Václaváku v neskutečným varu a euforii. A samotný klání si užil i „Aro“, s nímž Ti po Ivarsovi přinášíme další bombastický interview!

Arku, na letošním Prague International Streetball Cupu jsi byl jedním ze dvou spoluvítězů smečařský soutěže Slam Dunk Battle for Europe. Jak sis tohle klání užil?
Myslím, že tato soutěž byla moc pěkná a reakce lidí byla úžasná.

O prize money ve výši 500 eur jste se podělili s Tvým sokem Ivarsem Rihardsem Žvigursem. Jak Tě souboj a hecování s ním bavilo? Byl to jeden z top soků, s nimiž ses dosud utkal?
Začínal jsem proti nejlepším dunkerům z celýho světa na největších pódiích a jsem na to vážně pyšnej. Rihards je výbornej dunker se skvělým výskokem a nebylo to poprvý, co jsme se spolu utkali.

Jak jsi i podle ohlasů a atmosféry zaznamenal, Vaše show přítomné fanoušky extrémně bavila. Předvedl jsi dunky přesně tak, jak sis představoval? A jak se Ti vůbec atmosféra zamlouvala?
Atmosféra byla senzační a já miluju cítit kontakt s publikem. (usměje se)

Která smeč byla podle Tvého názoru tou nejpovedenější?
Double up přes borce stojícího na židli.

Jak se Ti líbilo smečovat na tomhle turnaji, jenž se hraje na specifickým místě, přímo v centru a srdci Prahy na Václavském náměstí?
Cítil jsem se vážně skvěle, protože v centru Prahy byla spousta lidí, co nám dali neskutečnou energii dělat všechny ty bláznivý věci. Miluju ty lidi!

Jak jsem viděl na sociálních sítích, jsi jedním z nejúspěšnějších smečařů minimálně v Evropě. Kolik jsi již posbíral vítězství v týhle dovednostní soutěži a kterýho si ceníš úplně nejvíc?
Ano, poslední tři roky pro mě byly bláznivý. Vyhrál jsem hodně smečařských soutěží a soutěžil jsem na Eurocupu v Andoře, Fiba 3x3 v Mexiku, Ucunomiji, Praze, Debrecínu, Riu, Lausanne; dále na Ghetto Games Kings of Air v Rize, Shutupandplay v Berlíně a Mnichově, turnaji The Cage v Bad Aiblingu a Battle 4 v polském Kaliszu.

Od kolika let se na smečařský soutěže specializuješ a jakou soutěž bys v budoucnu rád ovládnul? Máš nějaký sen, za kterým jdeš a máš za cíl ho splnit?
Začal jsem, když mi bylo 18. A od tý doby se chci stále zlepšovat, abych vyhrál ty nejdůležitější soutěže na světě.

Pokud by to vyšlo, můžeme se na nějaký z Tvých – třeba i nových – kousků těšit při příštím ročníku Prague International Streetball Cupu?
Jasně, pokud mě oficiálně zvete, rád se zúčastním. (úsměv) Takže se uvidíme tenhle rok. (opět se usměje)

Foto: Jakub Nedbal

autor:Česká streetballová federace

foto [9]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS