Ještě než odšpuntujeme Labský streetballový pohár 2018...

M-Houška: Na streetovou sezonu se moc těším. Bitvy budou velký!

Radost po výhře ve finále Českého st. poháru 2017.

03.05. 15:46:37 V loňským ročníku dokázal s týmem Koubasket vystoupat třikrát až na nejvyšší stupínek v Českém streetballovém poháru – včetně triumfu ve finále – a letos má šanci povedenou sezonu ještě vyšperkovat. Řeč je o Marku Houškovi, kterej v exkluzivním interview mluví o tuhejch bitvách, náročnosti přechodu do vyšší kategorie, hecovačce 100 týmů, spokojenosti s uplynulou basketovou sezonou či prožívání zápasů.

Máro, streetová sezona už výrazně klepe na dveře. Jak se na ni Ty osobně těšíš?
Strašně moc se těším. Budeme hrát venku a loni to bylo super.

Na co konkrétně se nejvíc těšíš? Na tuhý bitvy, podporu rodičů, setkání s kámoši z jiných mančaftů či moderátora Mc Kajaka?
Asi na vše, co jsi vyjmenoval. Celý to bylo super, a tak doufám, že to bude i letos. Bitvy budou velký!

Vloni jste dokázali s týmem Koubasket ovládnout dva kvalifikační turnaje Českého streetballového poháru v Děčíně a Plzni a následně i velký finále na střeše Centra Černý Most v Praze. Bude největší motivací Vašeho celku obhajoba?
Určitě ano. Ale budeme muset hrát s klukama z kategorie U12, což pro nás bude těžké - a i v našem věku bude více dobrých týmů. Já bych chtěl hrát zároveň i v kategorii U10 smíšené, protože ještě můžu.

Pro Labský streetballový pohár v Děčíně letos hecujeme 100 týmů, navíc je již 23. v pořadí, což je číslo symbolické pro legendárního Michaela Jordana. Cítíš v kostech, že letošní ročník by mohl být ještě výjimečnější?
To nevím, já chci hlavně mít všechny v pořádku, ať si mohu zahrát. (úsměv)

Pokud se krátce ohlédneme – jak úspěšnou z týmového i osobního hlediska jsi měl letos basketbalovou sezonu? Jak jsi s ní spokojený?
S klukama jsme byli dobrá parta a vyhráli naši oblast a postoupili na Národní finále, kde jsme byli nakonec šestí. Taky jsme měli skvělý mezinárodní Velikonoční turnaj v Klatovech, kde jsme byli nakonec druzí.

Prozraď, jak vlastně taťka rok co rok prožívá vyřazovací boje v Kooperativa NBL? Cítíš třeba i doma zvýšenou nervozitu, pořádnou nahecovanost a stupňující se emoce?
Taťka to prožívá opravdu hodně. Je jako já.

Je jednou z Tvých met jít v jeho šlépějích a stát se jedním z top ligových hráčů? Případně dotáhnout to i někam dál?
Určitě ano. Rád bych byl jako taťka, ale mamka mě prý nikam z Děčína nepustí. (usměje se)

Kdo je Tvým největším basketbalovým, potažmo třeba i streetovým vzorem?
Odmala už můj taťka, který mě basket učí. A asi ještě (Stephen) Curry (rozehrávač Golden State Warriors v NBA, pozn.).

PS: Přihlášky na Labský streetballový pohár 2018 stále běží! Najdeš je TADY.

autor:Česká streetballová federace