Top snajpr PSLka 2018 v naší zpovědnici

M-Dvořák: Za přesnou muškou jsou falešná forma, zkušenosti a štěstíčko

Martin (vpravo) v souboji ve finálovým turnaji.

Martin (vpravo) v souboji ve finálovým turnaji.

06.11. 11:53:14 Pražská streetballová liga 2018 našla elitního střelce v týmu Triple Trouble, když nejvíc bodů nasázela jeho ústřední postava, Martin Dvořák. Navrch přihodil se svou družinou i bronz v týmový soutěži. O svým střeleckým umu, náročnosti letošního ročníku i výzvě do sezony příští už víc prozradí na následujících řádcích...

Nejlepší střelec Pražské streetballové ligy 2018. Martine, jak Ti s odstupem pár měsíců tahle slova a ocenění zní?
Popravdě, vůbec jsem statistiku nesledoval a při vyhlášení jsem byl dost překvapen, že jsem to já. Docela to padalo, ale připisuji to i tomu, že jsem odehrál všechny zápasy základní části, na rozdíl od zajisté lepších shooterů. Věřím však, že by ocenění v Triple Trouble zůstalo. (usměje se)

Byla tohle Tvoje první individuální trofej, kterou jsi ve streetballový kariéře vybojoval?
Kdysi dávno jsem vyhrál na menších turnajích soutěž ve smečování a jinde zase soutěž ve střelbě za tři body. Ale to už je dávno...

Stavíš indiviuální cenu nejvýš? Nebo bereš o něco prestižněji týmový trofeje z předchozích ročníků PSLka?
I street je v první řadě týmový sport, a tak mě týmové trofeje více hřejí u srdce. Hlavně když ten úspěch můžeme společně oslavit.

Čemu svou letošní přesnou mušku připisuješ? Hraješ ještě i pětkovej basket, z něhož sis mohl pohodu přesnýst i na strahovský koleje?
Pětkový basket mě na scéně nevidí už pátou sezonu. Na streetových turnajích jsem se také letos neobjevil, protože náš tým neprojevil iniciativu někam vyrazit z důvodů pracovních, rodinných či lenivých. Takže jsem tedy od konce PSLka 2017 držel míč (až na pár výjimek) až na začátku PSLka 2018. Za přesnou muškou bude zřejmě falešná forma, jisté zkušenosti a troška toho štěstíčka. (usměje se)

S týmem Triple Trouble se Vám nepodařilo obhájit loňskej triumf a skončili jste na třetí příčce. Bereš zisk bronzu v daný konkurenci jako úspěch? A bylo obsazení silnější než v loňským ročníku?
Letos jsme se scházeli v menším počtu, než bylo zvykem. Většina z nás už není v tréninku a tak nám dech dochází rychleji. Mám pocit, že se každý rok na tu bednu nadřeme víc a víc. Letos nám chyběly některé opory, a tak i vzhledem k velmi kvalitnímu obsazení týmů ve finálovém turnaji jsem s třetí příčkou velmi spokojen.

Snad všichni respondenti se shodují, že PSLko jim imponuje domácí a přátelskou atmosférou a tím, že se všichni mezi sebou znají. Je i pro Tebe tohle hlavní důvod, proč se každej rok rád účastníš?
Hraju PSLko už pěknou řádku let a je pravda, že zde každoročně velmi rád potkám velkou část svých bývalých spoluhráču i protihráčů, s nimiž jsem se střetával na palubovkách po celé republice už od devíti let. Vzhledem k tomu, že se jinde nevidíme, tak je to vždy příjemné přátelské setkání. Alespoň se dozvím, kdo má další dítě, kdo má zase o rok větší nadváhu a tak podobně. (rozesměje se)

A byl uplynulej ročník Pražské streetballové ligy v něčem specifickej, zajímavej nebo odlišnej od těch předcházejících?
Celková úroveň nejen ve finálovém turnaji, ale i v základních skupinách - alespoň v té naší - byla vyšší než obvykle. A to bylo příjemné v tom, že jsme si dobře zahráli všechny zápasy.

Co příští ročník? Můžeme se opět těšit na účast týmu Triple Trouble, jenž bude chtít „Gritům“ vyrvat titul z rukou a vrátit se na streetovej piedestal?
Po tom, co jsem si během finálového dne zlomil záprstní kůstky na levé ruce a odehrál s tím ještě dva zbylé zápasy, jsem řekl, že už nikdy. Navíc ne všichni to zvládali časově.

Na druhou stranu, dokud dokážeme být do třetího místa, byla by škoda se nezúčastnit a nepokusit se zabojovat o lepší umístění než letos. Mít zpátky titul by bylo příjemný, řekl bych zázrak... Nechme se překvapit. (úsměv)

Foto: Archiv Pražské streetballové ligy

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS