Echo Prague International Streetball Cupu 2018

V-Sismilich: Organizace i atmosféra turnaje byly na jedničku!

Vladimír při slavnostním ceremoniálu po triumfu.

Vladimír při slavnostním ceremoniálu po triumfu.

09.11. 15:54:17 Vladimír Sismilich byl jedním ze čtveřice humpoleckýho komanda, který v polovině července bez porážky kralovalo prestižnímu mezinárodnímu streetballovýmu turnaji u Rudolfina. Co mu na něm nejvíc imponovalo a proč si ho tak užil? Jak se mu zamlouvala první sezona mezi elitou trojkovýho basketu a jak viděl vrchol sezony v Číně? O tom všem jsme s ním zevrubně hovořili.

Vladimíre, byl jsi jedním ze čtyř borců týmu Humpolec Bernard, kterej opanoval nejstarší mezinárodní evropskej streetballovej turnaj Prague International Streetball Cup 2018. Co Ti na turnaji u Rudolfina nejvíc imponovalo a jak sis ho užil?
Celá akce se mi moc líbila a byla super zorganizovaná. Byl to takovej návrat ke kořenům streetballu, kterej si pamatuju, ještě když jsme hráli turnaje v Brně a bylo mi 16, 17 let. Lokalita byla bezkonkurenční. Krásný místo u řeky, navíc se mohli kouknout i lidi, co šli prostě okolo někam na kafe nebo na pivko.

Do turnaje jste vstupovali v roli papírovýho favorita. Co jsi od turnaje očekával a měl jsi z ostatních podniků tušení, proti jakejm týmům se postavíte?
Upřímně, o soupeřích jsem toho moc nevěděl. Jasně, počítal jsem klukama z Prahy, který od vidění znám, potkávali jsem se v dorostech v pětkovým basketu, ale zahraniční týmy, co přijely, o těch jsem věděl pramálo. A i když jsme do toho šli trochu naslepo, tak očekávání byly ty nejvyšší... Vyhrát. (usměje se)

Jak se Ti zamlouvala atmosféra, která oba turnajový dny orámovala? A jak sis užil freestyle rapovou show našeho moderátora Mc Kajaka?
S atmosférou souvisí celá organizace turnaje - a ta byla na jedničku. Člověk prostě po obědě vplul do prvního zápasu a turnaj ho „vyplivl“ v odpoledních hodinách. Všechno na sebe navazovalo, a to, co předváděl Mc Kajak, byla třešnička na dortu. (úsměv)

Kapitán Vašeho týmu Ondra Dygrýn i další hráč Martin Müller se shodli, že nejtěžším a nejnepříjemnějším soupeřem byl celek StudioBudza z Polska. Souhlasíš? A jak hodnotíš kvalitu ostatních českejch i zahraničních mančaftů?
Tady se asi s klukama shodnu. Paradoxně těžší zápas jsme s nima hráli ve skupině. Z mýho pohledu byli borci z Polska na finále moc přehecovaní a hlavně se chtěli v druhé půlce špílu jen prát. Jenže tam narazili. Z toho, co měli kluci a já letos obježděný na větších turnajích, jsme na tvrdou hru zvyklí. Studio bylo dost překvapený, že jsme je řezali stejně jak oni nás, dostali pár téček, rozhodčí pískl nějaký úmyslný fauly a bylo po zápase.

Jestli se nepletu, tak v týmu Humpolce jsi letos odkoulel svou první sezonu. Pokud bys ji vzal komplexně, tak jaká z Tvýho pohledu byla a na co sis v trojkovým basketu/streetballu musel zvykat? Co bylo největší změnou?
Celá sezona se dá shrnout jedním slovem - a to je úspěch. V challengerové fázi, kam jsme jeli, tam jsme byli druzí a v Limassolu jsme to dokonce ve finále urvali a vyhráli. To se u nás ještě nikomu nepovedlo. Kvalifikovali jsem se na čtyři turnaje světové tour a pak následně do finále v Pekingu. Tam jsme sice vždycky skončili ve čtvrtfinále, ale i tak, za mě úspěch. Na to jsem opravdu hrdej.

Na co jsem si musel zvykat? Jednoznačně na tvrdost. Není to tak, že by někdo hrál zákeřně, za celou dobu jsem nezažil ani neviděl, že by někdo chtěl někoho zranit. Všechno je fair play, a to žduchání, držení za ruce, za dres a podobně se prostě bere jako součást hry. 3x3 hrou bych v pětkovým basketu na hřišti nevydržel ani jednu čtvrtinu. (usměje se) Další věc je fyzické nasazení. Je to prostě děsná makačka. Dřív jsem nechápal, proč se střídá jak v hokeji po dvaceti až třiceti sekundách. Teď je mi to jasný.

Předminulej víkend jste se představili v čínským Pekingu na zmíněným finálovým klání FIBA World Tour v basketu 3x3. Byl to zatím nejprestižnější podnik, kterýho ses účastnil? Popiš samotnej turnaj i dění za oponou, jak to v říši středu na vrcholu sezony vypadalo.
Určitě nejprestižnější podnik, tam už není slabýho soupeře. Letos to vyšlo tak, že tam bylo 11 v rankingu nejvýš postavených týmů a Dillí, to bylo tuším patnáctý. Cíl byl čtvrtfinále - a to se povedlo. Průběh je asi takovej - napřed je potřeba absolvovat bolestivej let do Číny, na letišti vás vyzvednou místní organizátoři, odvezou do hotelu, sdělí základní info o tom, kdy máte ten den trénink, a jde se spát. Většinou je k dispozici vedlejší hřiště někde u hlavního kurtu, tam každej tým dostane 20 až 30 minut na trénink, aby protáhl nohy po dlouhým letu a tak.

Když dojde na zápasy, tak už to je hodně rychlý. Za ruku tě nikdo nevodí. Je to ve stylu rozcvič se, jak chceš, ale 10 minut před zápasem buď v backstagi a ready. Chvílema to bývá dost hektický, ale chápu organizátory, že čas je to, co je tlačí, a pokud zápasy vysílají živě, chtějí, aby v 13:30 byl na kurtu mančaft, kterej tam má být.

Ze skupiny se Vám povedlo postoupit a ve čtvrtfinále jste narazili na nizozemskej tým Amsterdam, s nímž jste prohráli 11:14. Kde hledáš příčiny porážky?
Věděli jsme, že borci z Amstru jsou schopní postavit čtyři až pět clon za útok, na to jsme se připravili dobře. Bohužel nám ke konci trochu došly síly a pak rozhodujou maličkosti. Rád bych si někdy s těma klukama sedl a zjistil, jak trénujou, jelikož ti se nezastaví.

Budeš s Humpolcem absolvovat turnaje i v příští sezoně a staneš se pevnou součástí tohohle dobře promazanýho stroje?
Teď je po sezoně, chvíli oddechnem a pak se sejdem a proberem, jak bysme chtěli, aby to příští rok vypadalo. Je to dost časově náročný, a když má člověk stálou práci, tak všechno to lítání a cestování jde těžko dohromady... Ale jde to. (úsměv)

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [11]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS